Moteriai smalsumas dėl vyro pažinčių kainavo antausį, jam – bylą...

2021-11-29, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Porų santykius kartais aptemdo įtarinėjimai neištikimybe. Kilę pykčiai ne visada išsprendžiami taikiai. Taip nutiko 28-erių šilutiškiui V. B. – nesusivaldęs skėlė antausį savo širdies draugei, šokusiai klausinėti, kodėl nenustoja rašinėti žinutes kitoms moterims.

Šiemet, rugsėjo 5 dieną, 14 val. 44 min., į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinusi šilutiškė pranešė, jog ką tik namuose sugyventinis V. B. trenkė delnu jai per veidą. Į įvykio vietą (butą) atskubėjusioms policijos pareigūnėms nukentėjusioji tai patvirtino. Tą pačią dieną V. B. buvo sulaikytas, tapo įtariamuoju ir užsitraukė bylą pagal BK 140 str. 2 d. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Šio straipsnio 2-oji dalis taikoma asmenims, panaudojusiems smurtą prieš šeimos narį ar artimą giminaitį. Už tai baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Nuoširdžiai apgailestavo nesusivaldęs

V. B. dirbantis, anksčiau neteistas, bet baustas administracine tvarka. Po įvykio buvo sulaikytas dviem dienoms. Kaltu prisipažino visiškai. Parodė, kad tarp jo ir sugyventinės kilo žodinis konfliktas. Kivirčo priežastis: dėl iš jo mobiliojo ryšio telefono ištrintų žinučių. Telefoną patikrino sugyventinė. Nesusivaldęs delnu sudavė jai per veidą.

Ši nepravirko, nesakė, kad skauda, tačiau iš jos reakcijos ir kalbos suprato, jog kvies policiją, jog jai skaudėjo. Dėl savo nusikalstamo elgesio V. B. nuoširdžiai apgailestavo.

Nepatogūs klausimai brangiausiajam

Apie gerai sutariančią šeimą kaimynai sykiais pagražbyliauja: pora pagal dievo norą. Kad ta meilė tarp vyro ir moters tvertų, būtinas jų pačių didelis noras, kantrybė. Net mažmožiai gali sugadinti santykius, jei abu bus užsispyrę, sieks viršenybės. Ypač skaudūs įtarinėjimai dėl neištikimybės. Jei moteriai rūpi telefoninės vyro pažintys, matyt, jis jai brangus, bijo prarasti.

Rugsėjo 5 dieną, apie 14,30 val., V. B. sugyventinė per savo mobiliojo ryšio telefoną prisijungė prie pastarojo socialinio tinklo „Facebook“ paskyros, norėdama pasižiūrėti, ar mielasis nebendrauja su svetimomis moterimis, nes anksčiau buvo mačiusi panašų susirašinėjimą. Nesunku suprasti, kad tai ją neramino, panoro išsiaiškinti klausinėdama, kodėl nesiliauja rašinėti kitoms. Klausimai skambėjo, kaip priekaištas.

Supykęs V. B. priėjo prie saviškės ir vieną kartą stipriai sudavė delnu per kairįjį skruostą. Nukentėjusioji fizinį skausmą juto apie 20 minučių, bet, regis, dar giliau antausis sugildė moters širdį. Apie incidentą pranešė policijai. Vėliau pora susitaikė, ji jam kilniaširdiškai atleido, civilinio ieškinio byloje dėl žalos atlyginimo nepareiškė. Kivirčo metu abu buvo blaivūs.

Kaltinamasis nuteistas baudžiamuoju įsakymu

Kaltinamasis V. B. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą žmogaus sveikatai. Bylą pagal Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroro R. Kasnausko pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo metu surinktą medžiagą išnagrinėjo Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėjas R. Povilaitis. Baudžiamasis įsakymas paskelbtas lapkričio 10 dieną.

Atsižvelgiant į padaryto nusikaltimo pavojingumo laipsnį, kaltės formą, rūšį, motyvus bei tikslus, veiksmų intensyvumą, kaltininko asmenybę lengvinančios aplinkybės buvimą (prisipažinimas) ir sunkinančių aplinkybių nebuvimą, prokuroro prašymą, siekiant BK 41 str. 2 d. numatytos bausmės paskirties, vadovaujantis teisingumo ir protingumo principais, teismas nusprendė, kad V. B. bausmės tikslai bus pasiekti paskyrus jam laisvės apribojimo bausmę, kurios dydis neviršytų BK 48 str. 2 d. numatytos šios bausmės trečdalio. V. B. dėl prisipažinimo paskirta laisvės apribojimo bausmė šešiems mėnesiams sumažinta vienu trečdaliu ir sieks keturis mėnesius. Į bausmės laiką įskaitytos dvi sulaikymo dienos, prilyginant vieną kardomojo kalinimo dieną dviem laisvės apribojimo dienoms, kas sudaro keturias laisvės apribojimo dienas.

V. B. pelnė ir baudžiamojo poveikio priemonę - įpareigojimą dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose, kurį privalo įvykdyti per tris mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Kaltinamasis, nesutikdamas su bausmės paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio įsakymo įteikimo dienos paduoti teismui, surašiusiam teismo baudžiamąjį įsakymą, prašymą reikalaujant surengti bylos nagrinėjimą teisme.


Straipsnio komentarai

jo2021-11-30
klaidingai įsivaizdavo, kad vyras yra jos nuosavybė, o ji eismo reguliuotoja ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Matas 2021-11-30
Vat ir gerai, nėra ko kišti savo smalsiaus į kito telefoną Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?