Subūrė romansų vakaras Vainute

2021-11-28, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė-vadybininkė Nijolė Stanelienė

Vėjuotą, lietingą penktadienio vakarą į Vainuto Senųjų kaimo tradicijų kultūros centrą rinkosi meno mėgėjai, žiūrovai ir svečiai. Čia buvo suorganizuotas romansų vakaras „Iš širdies į širdį“. 

Romansai – tai dainos iš širdies gelmių. Jos - gilios, išgyventos, pasakojančios  apie meilę, sukeliančios daug  sentimentų, tad ir vakaras žvakių šviesoje, jautraus žodžio ir muzikos apsuptyje buvo šiltas ir jaukus.

Renginį liaudies daina „Šią naktelę...“ pradėjo Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Lina Balčiauskienė. Jos gražus, užburiantis balsas nepaliko abejingų. Kartu dainavo ir žiūrovai, ir dalyviai. Vėliau švelniomis, ilgesingomis dainomis klausytojus džiugino trys Šilutės rajono folkloro meno kolektyvai: „Vainuta“ (vad. Jolanta Majienė), „Ramytė“ (vad. Giedrė Pocienė), „Verdainė“ (vad. Regina Jokubaitytė). Žiūrovai šiltai sutiko visus kolektyvus: lingavo, pritarė dainuojamoms dainoms, negailėjo aplodismentų. Atlikėjai sušildė susirinkusiųjų širdis subtiliai ir jautriai atskleisdami romansuose slypintį grožį. Visi romansai gražūs, saviti, jausmingi. Šis  vakaras dovanojo įspūdingas akimirkas ne tik žiūrovams, bet ir patiems dalyviams. Šventės pabaigoje kaip ir pradžioje visus vėl sujungė bendra daina, parašyta pagal poeto Pauliaus Širvio žodžius „Ir pražydo linai...“

Seniūnas Vitalijus Mockus perdavė nuoširdžiausius linkėjimus nuo Šilutės rajono  savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio ir Vainuto klebono Vidmanto Šidlausko, o vėliau kartu su centro direktore L. Balčiauskiene, dėkodami  kolektyvams už  dalyvavimą renginyje, įteikė dovanas. Gėlių žiedai pražydo ne tik kolektyvų vadovų rankose. Seniūnas, kaip ir visada, dėkodamas už suorganizuotą vakarą, gėlėmis pagerbė ir centro darbuotojas. Direktorė L. Balčiauskienė nuoširdų ačiū  tarė  seniūnui, Jolantai Majienei ir „Vainutos“ kolektyvui už paramą organizuojant renginį. Vakaras nesibaigė padėkomis. Dalyviai dar ilgai nesiskirstė, bendravo, dainavo.        

Organizatoriai mano, kad neapsiriko tradicinei kultūros centro folkloro kolektyvų  šventei „Kai sueina kaimynai“ pasirinkdami romansų temą.


Straipsnio komentarai

2021-11-29
O kaip vyko bendravimas su covidu Komentaras patinka Komentaras nepatinka