Mokyklos vairuotojų blaivumą karts nuo karto užtikrina pavaduotoja, karts nuo karto – „Šilokarčema“

2021-11-29, „Šilokarčemos“ informacija

Keliuose praėjusiuose „Šilokarčemos“ numeriuose rašėme apie redakcijoje gautus skundus iš tėvų bendruomenės dėl savo vaikų saugumo kelionės į mokyklą metu.  Nerimaujantys tėvai nugąstavo, kad mokykliniai autobusai laikomi nesaugiose vietose – privačių namų kiemuose, o patys vairuotojai važiuoja galimai „su kvapeliu“.

Tėvų bendruomenė piktinosi ir kėlė įvairius klausimus, tačiau atsakymai iš Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos buvo gauti tik praėjusią savaitę, iš karto po to kai „Šilokarčemoje“ klausimai buvo išpublikuoti viešai.

Autobusus kiemuose saugo vairuotojas

Gavus iš mokyklos atsakymus paaiškėjo, kad geltonieji autobusai vairuotojų kiemuose yra laikomi pagal numatytą tvarką, kurią 2021 m. vasario 5-ąją pasirašė gimnazijos direktorė Rima Aušrienė.

Įdomiausia yra tai, kad darbo dieną atidirbęs vairuotojas numatyta tvarka turi prisiimti atsakomybę už autobuso saugumą. „Vadovaujantis mokinių vežimo mokykliniu autobusu tvarkos aprašu ir vairuotojų pareigybiniais aprašais, vairuotojams autobuso perdavimas įformintas priėmimo perdavimo aktais“, - teigiama mokyklos pranešime. Kaip vairuotojai užtikrina saugumą poilsiaujant ar išvykus savaitgalį, pavyzdžiui prie jūros, o gal pas giminaičius, klausimas lieka atviras (duok Dieve, kad vairuotojas būtų gyvūnus mylintis žmogus ir jo kieme lakstytų Amsis, Blusius ar aršus Rainys...).

Vaikus kelionės metu saugo kabinete sėdinti direktorė?

Įsigilinus į pavėžėjimo taisykles galima atrasti ir daugiau įdomių punktų, pavyzdžiui, vienas tokių 25.6, kuris kalba apie direktorės atsakomybę: „Užtikrina anksti į mokyklą atvežamų ir laukiančių pamokų pradžios ir po pamokų ar kitų renginių mokinių saugumą“. Suprask, jei atsitiks (ne duok Dieve) avarija ar kita nelaimė, atsakinga bus direktorė. Kaip ji gali užtikrinti saugumą keliuose ir autobusuose vienu metu, arba tiesiog dirbdama savo darbo vietoje, klausimas irgi lieka atviras.

Blaivumą užtikrina alkoblokas, kartas nuo karto pavaduotoja ir „Šilokarčema“? 

Į klausimus, kaip užtikrinamas vairuotojų blaivumas, kaip patikrinama alkoholio matuokliu tikrinamo žmogaus tapatybė, direktorė paaiškino, kad „viename iš geltonųjų autobusų dėl mokinių saugumo įrengtas variklio užvedimą blokuojantis alkoholio matuoklis“. Štai kituose situacija įdomesnė - juose blaivumas tikrinamas kažkada ir kažkokiu būdu (gal liepia pirštais nosį paliesti, ar linija tiesiai paeiti, informacijos nėra).

Netikite? Cituojame: „Kitų vairuotojų tinkamumą vairuoti transporto priemonę kartas nuo karto tikrina direktoriaus pavaduotoja ūkio ir admin. reikalams“.

Taip pat paminėtas ir trečias būdas. Mokyklos direktorės atsakyme (kuris adresuotas „Šilokarčemos“ redakcijai) pasiūlyta: „Mums labai svarbus mokinių saugumas, todėl šioje vietoje skiriamas didelis dėmesys. Kad autobusą vairuotų neblaivus vairuotojas, tokių atvejų pas mus nėra pasitaikę. Jei atsitiktų taip, kad kažkam kiltų įtarimų dėl vairuotojų būklės, prašytume mus nedelsiant informuoti.“

Informacija nuo redakcijos: „Jūsų pasiūlymą supratome, tačiau apgailestaudami pareiškiame, kad gavę informaciją apie girtą vairuotoją, vežantį mokinių grupę į mokyklą jūsų nedelsiant tikrai neinformuosime. Tačiau informuosime policiją“.

Aivaras Pocius: tvarka ydinga

Pagėgių savivaldybės tarybos narys Aivaras Pocius antrina besipiktinantiems tėvams ir teigia, kad nusistovėjusią tvarką reikia keisti.

„Tikrai ne paslaptis, esame girdėją ir apie „kvapelį“, ir apie papildomus suaugusius pakeleivius, kas yra draudžiama. Taip pat ir atsakomybė vairuotojams užkraunama per didelė. Jie tarsi yra atsakingi už mokyklinį turtą poilsio metu. Ar tai adekvatu? Manau, ši tvarka tikrai yra ydinga ir keičiama. Beje, ją išspręsti tikrai nėra taip sunku. Vietas saugojimui galime rasti bent seniūnijų centruose, jei negalime rasti prie mokyklų. Juk yra seniūnijų pastatai, kitas savivaldybei priklausantis ir net nenaudojamas turtas. Norint sutvarkyti šią problemą tikrai galima tai padaryti pakankamai greitai ir racionaliai“, - teigė Tarybos narys.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?