Kaip žinoti, kokia terasa tinkamiausia? Kaip pasirūpinti terasa žiemą?

2021-11-26

Terasos tipas priklauso nuo jūsų namų ir nuo to, kur norite ją įrengti. Terasą galima sujungti su namu, turėti ją su stogeliu arba be jo, arba atskirai nuo namo, kaip atskira vieta poilsiui ir ramybei, terasos gali būti net ir su stiklu, kaip papildomas kambarys prie namo. Jei terasa yra gana aukštai nuo žemės, laipteliai gali būti arba jų visai nėra, viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir skonio. Jei dar tik renkatės terasą, užsukite https://terasustatyba.lt/terasos-kaina/.

Prieš įrengiant terasą, reikia atsižvelgti į daugiau detalių

 

Visos terasos detalės ir priedai priklauso nuo jūsų norų ir galimybių. Taip pat pateikiamos terasos spalvos, kurias galite išsirinkti pagal savo namą ar kiemą. Prisitaikę prie namo ir kiemo interjero sukursite malonų vaizdą. Terasos funkcija priklauso nuo jūsų, todėl terasa gali būti tik poilsio zona arba tinkama įvairiai įrangai laikyti. Specialistai skaitmeninės vizualizacijos pagalba gali pritaikyti terasos išplanavimą pagal Jūsų pageidavimus.

Terasos 3D vizualizacija

 

Skaitmeninė terasų vizualizacija yra pradinis terasos paruošimo etapas. Tai leidžia geriau viską suprasti darbo pabaigoje. Be to, peržiūrint 3D vizualizaciją galima atlikti kitus pakeitimus, kad terasa atitiktų visus jūsų poreikius. Tai užtikrina sklandų terasos statybos darbų eigą.

 

Prieš įrengdami lauko terasą, pirmiausia turite nustatyti jos paskirtį. Jei gaminate maistą, jums reikės pakankamai didelės terasos su stalais, kėdėmis ir kitais lauko baldais, kad atitiktų visus jūsų poreikius. Tačiau, jei norite terasos savo reikmėms, skaitymui vakare ar patogios viešnagės su keliais artimaisiais, jums prireiks nedidelės terasos su lauko baldais ir nedideliu stalu. Taip pat svarbu, kurioje pusėje įrengtos terasos, specialistų teigimu, geriausia terasų vieta – pietūs, pietvakariai ar pietryčiai. Geriausias ir funkcionaliausias pasirinkimas lauko terasos grindims ar takams yra akmens masės plytelės. Jos yra ilgaamžiškesnės, nei kitų rūšių plytelės, patvarios, taip pat sunkiau jas įbrėžti ar įskelti. Akmens masės plytelės tinka esant vėsiam orui, jos mažiau sugeria drėgmės, todėl tarnaus ilgiau. Taip pat platus plytelių pasirinkimo asortimentas leis Jums išsirinkti nuostabias plyteles, kurios derės prie interjero ir sukurs elegancijos ir jaukumo įvaizdį. 

Terasa: kaip tinkamai ją prižiūrėti?

 

Yra keletas svarbių terasos priežiūros aspektų. Kadangi dažnai šaltyje turime bent šiek tiek sniego, svarbu žinoti, kaip tinkamai valyti, nepažeidžiant terasos. Svarbiausia terasai valyti nenaudoti įrankių, galinčių sugadinti terasą. Geriausia priemonė sniego valymui terasoje yra šluota, kuri nepažeis terasos paviršiaus, tačiau jei sniego daug, rekomenduojama rinktis plastikinį kastuvą. Jis yra minkštesnis nei metalas, todėl padeda apsaugoti terasos paviršių. 

 

Labai svarbu teisingai pasirinkti terasos valymo kryptį. Neteisinga padėtis gali subraižyti ar kitaip sugadinti paklotą, todėl valyti reikia pakloto kryptimi. Jei terasoje radote apledėjimą, prašome jos nevalyti. Mechaninis valymas gali įtrūkdyti arba kitaip sugadinti plokštę, todėl ją reikės pakeisti. Tai yra pagrindiniai būdai, kaip išlaikyti kiemo plokštes nepažeistas žiemą ir gali būti naudojamos ateinančiais šiltais orais.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!