Antrame rinkimų ture dėl mero regalijų kausis A. Jakas ir V. Laurinaitis. Kuris nugalės?

2015-03-04, Stasys BIELSKIS

Savivaldybės taryboje daugiausia bus socialdemokratų ir „tvarkiečių“

Vyriausioji rinkimų komisija paskelbė savivaldybių tarybų ir merų rinkimų rezultatus. Šilutės rajone labiausiai jais gali džiaugtis Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai, Taryboje gavę šešis mandatus, ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai, kurių Taryboje bus penki.

Taryboje – 24 nariai

Tad po neramios rinkimų rezultatų skaičiavimo nakties džiaugtis jau gali šeši socialdemokratai, tapę būsimosios Savivaldybės tarybos nariais, - Sigitas Šeputis, Algis Bekeris, Alfredas Stasys Nausėda, Algirdas Balčytis, Alfonsas Vanagas ir Arūnas Pupšys. Įdomu, kad aštuntuoju numeriu sąraše buvęs A. S. Nausėda reitinguojant pirmumo balsus pakilo į trečiąją vietą, o trečiojoje vietoje buvęs A. Balčytis smuktelėjo į ketvirtąją vietą. A. Vanagas iš septintosios vietos pakilo į penktąją, A. Pupšys iš ketvirtosios „nusirito“ į šeštąją.

Penki „tvarkiečiai“ – Vytautas Laurinaitis, Steponas Kazlauskas, Vaidas Bendaravičius, Vaidas Pavilonis ir Gintaras Bružas – irgi jau išrinkti Tarybos nariais. Tarp jų yra ir vienas naujokas iš Pagėgių krašto, pernai Šilutės miškų urėdu pradėjęs dirbti V. Bendaravičius.

Tarybos nariais tapo ir trys Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai. Tai – Sandra Tamašauskienė, Arūnas Kurlianskas ir Zigmantas Jaunius. Tarp konservatorių Taryboje nebeliko Albinos Bumblauskienės.

Keturios politinės partijos ir visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ gavo po du mandatus. Lietuvos laisvės sąjungą (liberalus) naujosios kadencijos Savivaldybės taryboje atstovaus Arvydas Jakas ir Algirdas Gečas. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovai taip pat du – buvęs Seimo narys Audrius Endzinas ir Raimundas Ambrozaitis. Beje, pastarasis turėtų atsisakyti Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų, priešingu atveju jo vietą Taryboje užimtų trečiuoju likęs Raimondas Plikšnys. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovais Taryboje bus Virgilijus Pozingis ir Genovaitė Kimbrienė. O iš visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ sąrašo į Tarybą pateko Daiva Žebelienė ir Vladas Kainovaitis.

Už visuomeninį rinkimų komitetą „Šilutės kraštas“, kuriame pirmuoju numeriu buvo įrašytas Šarūnas Laužikas, balsavo tik 266 rinkėjai, ir tiek balsų nepakako, kad atitektų nors vienas Tarybos nario mandatas.

Beje, naujojoje Tarybos kadencijoje bus jau ne 27 nariai, kaip būdavo iki šiol, o tik 24.

V. Laurinaitis ar A. Jakas?

Suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškėjo, kad žmonės Šilutės rajono meru nori matyti Vytautą Laurinaitį arba Arvydą Jaką. Kuris iš jų užsidės mero regalijas, paaiškės po antrojo turo, kovo 15 dieną.

Už V. Laurinaitį balsavo 24,72 proc. rinkėjų. O už A. Jaką – 16,08 proc., arba 1 539 balsais mažiau, nei už V. Laurinaitį.

Kokia valdančioji koalicija Taryboje bebūtų, naujoji tiesioginė merų rinkimų tvarka nebeleis jų kas pusmetį kaitalioti.

Šie rinkimai vyko aktyviau nei 2011 metų savivaldos rinkimai. Šilutės rajone dalyvavo beveik 48 proc. rinkėjų. Aktyviau balsuota tikriausiai todėl, kad merą jau buvo galima rinkti tiesiogiai. Gal žmonėms jau nusibodo šitos besibaigiančios kadencijos intrigos Savivaldybės taryboje?

Trečioje vietoje, renkant merą, liko socialdemokratas Sigitas Šeputis. Jis, surinkęs tik 1 proc. mažiau balsų nei A. Jakas, jau iškrito iš tolimesnės kovos.

Iš devynių kandidatų į merus mažiausiai balsų – vos 1,46 proc. – gavo Š. Laužikas.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!