Projektų nesklandumams Šilutėje daro įtaką ir Baltarusijos problematika

2021-12-02, Sergėjus Gvildys
Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje V.Kamarauskas liaupsnino administracijos direktorių dėl vykdomų investicinių projektų. S. Gvildžio nuotr.
Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje V.Kamarauskas liaupsnino administracijos direktorių dėl vykdomų investicinių projektų. S. Gvildžio nuotr.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai lapkričio 23 dieną susirinko į neeilinį posėdį. Šis posėdis buvo suplanuotas iš anksto ir skirtas išklausyti Savivaldybės administracijos informaciją apie vykdomus investicinius projektus. Balsavimo procedūra šio posėdžio metu nenumatyta.

Neapsieita be liaupsių

Komiteto pirmininkas Vygantas Kamarauskas trumpai pristatė bendrą informaciją. Pasak jo, komiteto nariams iš anksto buvo išsiųsta informacija apie 38 vykdomus investicinius projektus. Taip pat Tarybos nariai supažindinami su šešių projektų paraiškomis. Vykdomų projektų piniginė išraiška yra įspūdinga pamario kraštui.

„Net 33 milijonai yra šių projektų apyvartoje. Reikia kelti kepurę prieš direktorių, aišku“, – liaupsino administracijos direktorių Virgilijų Pozingį komiteto pirmininkas. Išsamesnę informaciją apie projektų eigą pristatė Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vedėjas Remigijus Budrikas. Jis paminėjo, kad šiuo metu eigoje yra 38 projektai. Tačiau jei pažvelgtume į platesnį laikotarpį nuo 2014 metų iki 2020–ųjų, tai savivaldybėje įgyvendinta per septyniasdešimt investicinių projektų. Visi projektai juda link jų įgyvendinimo pabaigos, tačiau yra ir trikdžių.

Rangovai turi problemų

„Didieji projektai, tokie kaip Šilokarčemos kvartalas, Kultūros ir pramogų centras, istorinis parkas, persikels į kitus metus dėl tam tikrų nesklandumų: COVID-o, medžiagų negavimo, dėl Baltarusijos problematikos – čia yra daugiau rangovų problema negu mūsų“, – kalbėjo R. Budrikas. Pasak skyriaus vedėjo, bus mėginama pratęsti finansavimo administravimo sutartis. Taip pat ketinama pratęsti rangos sutartis. Tačiau jei to padaryti nepavyktų, tai rangovams grėstų delspinigių našta.

Komiteto nariams buvo patikinta, kad yra daroma viskas, kad būtų mažesni nuostoliai savivaldybei, o rangovai prisiimtų šią naštą ant savo pečių. Pastaruoju metu projektų finansavimas iš europinių lėšų sudaro apie 33 milijonus eurų.

Dėmesys sporto objektams

Taip pat viliamasi gauti 450 tūkstančių eurų iš sporto rėmimo programos. Tikimas, kad iš trečio karto pavyks sulaukti teigiamo atsakymo dėl Gluosnių gatvėje Nr. 13 esančios sporto salės rekonstrukcijos finansavimo. Sporto salės rekonstrukcijos projekte yra numatytas stogo ir langų keitimas, sienų apšiltinimas, vidaus grindų keitimas, dalies šildymo sistemos pertvarkymas ir sienų dažymas. Šiame 540 tūkstančių vertės projekte numatyta ir savivaldybės finansavimo dalis. 

Paminėtas ir pastaruoju metu vykdomas miesto stadiono su dirbtine aikšte projektas. Jį numatomas visiškai užbaigti įrengiant apie 200 sėdimų vietų žiūrovams. Yra paruoštas ir pagrindinio stadiono rekonstrukcijos techninis projektas. Pasak administracijos direktoriaus, kažko ypatingo iš šio projekto tikėtis nevertėtų.

Tokie dalykai, kaip dangos laistymo sistemos, įrengimas nėra numatyti. Stadiono rekonstrukcijos pagrindinis tikslas yra žiūrovų tribūnų sutvarkymas, tvoros įrengimas. Po to jau būtų žiūrima, kaip įsigyti kitą inventorių, sutvarkyti žaidėjų ir teisėjų persirengimo kambarius. Tai būtų galima padaryti nuperkant naujus konteinerių tipo namelius, kurių vertė šiuo metu - apie 15 tūkstančių eurų.

Sporto objektams finansavimo nėra

Tačiau naujojoje investicinių projektų finansavimo programoje lėšų sporto objektams nėra nenumatyta. O sporto rėmimo programa nenumato galimybių finansuoti rekonstrukcijos darbų. Ji skirta finansuoti sporto priemonių ir įrangos įsigijimą.

Taigi, iš visų trijų paminėtų sporto objektų investicinių projektų, realiausiai įgyvendinamas tik miesto stadiono su dirbtinės dangos aikšte įrengimas, kuris jau, kaip suprantame, yra finišo tiesiojoje. Dėl sporto salės Gluosnių gatvėje tik tikimasi gauti finansavimo, na, o pagrindinio statinio sutvarkymas lieka tik miglotoje ateityje.

Su kitų investicinių projektų apžvalga komitete supažindinsime ateityje.


Straipsnio komentarai

Tema2021-12-04
rajono laikraščių redakcjjoms, po kurių langais šis visas vajus, atlikti žurnalistinį tyrimą, vardan idėjos Tvarka ir Teisingumas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Klausimėlis2021-12-03
dori prūsai iškart paklaustų, prie ko čia baltarusiai. Miestas ir turgaus teritorija buvo grįsti akmenimis, tik vėliau " pagrąžinti" smirdančio asfalto sluoksniu. Taigi klausimas: kur jie išgaravo ? Juk akmuo nedyla, nuvalei ir dėk į savo vietą. Gal ir vėl reik kviesti STT. Nors istorija kartojasi, bet jos nesuklastosi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?