Vienas kitu pasitikintys bendruomenių nariai – didelė vertybė

2021-12-06, „Šilokarčemos“ informacija
Susirinkimo metu netrūko diskusijų.
Susirinkimo metu netrūko diskusijų.
Lapkričio 23 dieną Gardamo seniūnijoje rinkosi seniūnijos seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai. Čia vyko susitikimas su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės policijos komisariato viršininku Remigijumi Rudminu.

Į susitikimą visus sukvietė seniūnė Birutė Pocevičienė. Ji ir pristatė svečią.

Pareigūnas R. Rudminas pirmiausia visiems įteikė po atšvaitą ir netrukus priminė gerai visiems žinomas, bet nuolat pamirštamas paprastas tiesas, kaip apsaugoti save, savo turtą ir pasirūpinti gyvenviete.

Yra ne tiek ir mažai galimybių užtikrinti, kad kita vagies auka netaptume ir mes patys. Turto draudimas, signalizacijos įrengimas, pinigų ir vertybių saugojimas ne namuose, bet banko saugyklose, galų gale – privačių saugos tarnybų paslaugos.

Viršininkas teigė, kad pasitaiko ir tokių, kurie sako: „Mano namuose nėra ką vogti“. Deja, tačiau vagių aukomis dažniau tampa ne tie, kurie turi sukaupę daugiau turto, bet tie, kurie nesistengia apsaugoti to, ką turi. Dažnai į retai lankomas sodybas ir užsuka neprašyti svečiai. Pavyzdžiui, jei joje įtaisomos kameros ir taip, kad jos net nesimato, greičiau nustatomi ilgapirščiai. Labai padeda ir nešiojamos medžiotojų kameros.

Labai svarbu stebėti savo gyvenamąją aplinką ir identifikuoti įtartinas veiklas kaimynystėje kasdienės rutinos metu. Policijai perduota informacija apie pastebėtus įtartinus asmenis ar automobilius yra kertinis saugios kaimynystės elementas. Taigi, aplinkos stebėjimas taip pat yra neginčytinai svarbus.

R. Rudminas priminė daugybę įvairių sukčiavimo būdų internete, patarė, į ką atkreipti dėmesį skelbimuose ir pan.

Tądien netrūko diskusijų, pasitarimų. Svečias teigė, kad gyventojai gali drąsiai į jį kreiptis ir kiekvienas bus pakonsultuotas arba, jei reikės, bus suteikta ir pagalba.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!