Šilutiškėms boksininkėms – Lietuvos čempionato apdovanojimai

2021-12-09

Lietuvos bokso 98-ajame čempionate Vilniuje šilutiškės tris kartus lipo ant prizininkių pjedestalo.

Čempionatas surengtas šalies sostinėje lapkričio 16-20 dienomis. Dalyvavo 68 vyrai ir 17 moterų. Šilutės bokso klubui „Kovotojas“ (treneriai Vincas Murauskas, Austėja Aučiūtė) šį kartą atstovavo tik trys moterys: Austėja Aučiūtė (svorio kategorija iki 66 kg), Renata Aleknaitė (sv. kt. iki 66 kg) ir Agnė Kilpienė (sv. kt. iki +81 kg). Ruošėsi čempionatui ir Karina Seminauskaitė (sv. kt. iki 75 kg), kuri pernai šalies jaunimo čempionate užėmė antrą vietą, tačiau paskutinę akimirką atsisakė vykti į Vilnių.

O kur dingo mūsų vyrai? Sunkiasvoris Robertas Jokulys, neretai laimintis kovas nokautais, traumuotas, tą pačią bėdą turi Vytautas Balsys, Marius Kontrimas išvyko į užsienį, o Edgaras Skurdelis, atstovaujantis ir Kaunui, matyt, dar jaučia nuovargį po pasaulio bokso čempionato Belgrade (Serbija). Ten jis turėjo keturias kovas, iš kurių tris laimėjo: nugalėjo Sakartvelo, Afganistano ir Serbijos atstovus, tačiau ketvirtfinalyje po itin permainingos kovos pralaimėjo Irano boksininkui ir per žingsnį liko nuo bronzos medalio. Visi išvardinti pamario krašto bokso ąžuolėliai buvo kiečiausi pretendentai į Lietuvos čempionato aukščiausios prabos prizininkus. Deja, aplinkybės susiklostė ne jų naudai.

Vilniuje moterų varžybose konkurencija buvo mažesnė nei vyrų grupėje. Ringe kovojo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šilutės, Tauragės, Radviliškio, Pasvalio, Kalvarijos, Visagino sportininkės. Rajonų atstovės nenusileido didmiesčių boksininkėms. Čempionių vardus iškovojo pasvalietė Dija Bajelytė (sv. kt. iki 48 kg),tauragiškė Rugilė Altaravičiūtė (sv. kt. iki 52 kg), radviliškietė Žydrūnė Staškevičiūtė (sv. kt. iki 57 kg), Kalvarijos viltis Saulė Kardokaitė (sv. kt. iki 63 kg).

Šilutiškė Austėja Aučiūtė (sv. kt. iki 66 kg) šeštą kartą tapo nacionalinio čempionato nugalėtoja. Dabar ji ruošis 2022 metų pasaulio čempionatui, kuris kovo mėnesį vyks Turkijoje. Taigi, ne už kalnų. Austėjos kovos stilius – kontrataka. Austėja pasižymi stipriais smūgiais, lengvai manevruoja ringe. Europos čempionate yra užėmusi penktą vietą. Beje, gyvendama Airijoje (nuo aštuonerių metų iki aštuoniolikos) 9 kartus tapo šios šalies čempione. Airijos žiniasklaida ir šiandien nepaleidžia jos iš savo akiračio, pasveikino su šešta pergale Lietuvos čempionate. Čempionės titulas laimėtas po ligos ir operacijos. A. Aučiūtė – valinga sportininkė. Treniruočių stovykloje Zakopanėje (Lenkija) yra surėmusi pirštines su profesionalia šios šalies boksininke, du kartus Europos čempione Karolina Koszevska. Lietuvaitė nepabūgo garsios lenkės, nors pagal ūgį buvo varžovei tik iki peties, bet 2-3 raunduose apsipratusi atakavo dažniau. Po kovos varžovės apsikabino. Įdomu tai, kad Vilniuje antrą vietą užėmė Austėjos treniruojama Renata Aleknaitė, tos pačios svorio kategorijos sportininkė. Renata atsisakė kovos su Austėja, nes dar neprilygsta trenerei meistriškumu.

Renatai, taip pat sidabro medalį pelniusiai Agnei Kilpienei yra iš ko imti pavyzdį ringe. Austėjos talismanas – veislinis, nykštukinis rusų toiterjeras, gavęs Rembo vardą pagal amerikiečių filmo herojų, kurį suvaidino italų kilmės aktorius Silvestras Stalonė. Kilogramą ir 200 gramų sveriantis nenustygstantis A. Aučiūtės auklėtinis akimirkai, virtusiai pramoga, gavo panešioti Lietuvos 98-ojo čempionato čempionės medalį.