Treniruotės ant JUMPING® batutų – nauda jūsų sveikatai

2021-12-13
Šilutėje valandos trukmės Jumping® Fitness užsiėmimą veda apmokyti treneriai.
Šilutėje valandos trukmės Jumping® Fitness užsiėmimą veda apmokyti treneriai.

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri internete pamatė skelbimą apie tai, kad Šilutėje vyksta JUMPING® treniruotės ant JUMPING® batutų. Moteris klausė – kokia iš jų nauda sveikatai? Ar nekenkia stuburui šokinėjimas ir kokios apskritai tai yra treniruotės? Į minėtus klausimus prašėme atsakyti UAB „Gintarinė forma“ įkūrėjos Gintarės Zdanevičienės.

Daug privalumų

Pasak G. Zdanevičienės, Jumping® Fitness - tai moksliškai sukurta fitneso programa, skirta optimaliems sveikatos ir fitneso rezultatams pasiekti. Tai originali aerobikos atšokinėjimo sistema, kurią įkūrė TOMÁŠ BURIÁNEK ir JANA SVOBODOVÁ iš Čekijos. Ji vykdoma ant specialiai sukurtų Jumping® PROFI batutų, kurie turi pasaulinį TUV SUD sertifikatą, užtikrinantį saugumą, patikimumą ir kokybę.

Verslininkė sako, kad Jumping® Fitness sudaro tradicinių aerobikos žingsnių, dinaminių sprintų ir „jėgos sporto“ elementų derinys.

„Pratimų kompleksiškumas užtikrina, kad bus stiprinamas visas kūnas. Ne tik smagu, bet ir saugiai bei užtikrintai galima siekti savo idealaus kūno sudėjimo, svorio ir fitneso tikslų. Šuoliai ant Jumping® batuto yra puiki sporto šaka, kuri saugiai ir veiksmingai stiprina kūną ir protą. Išsamūs NASA patikrinti tyrimai neginčijamai įrodė, kad reguliarus šokinėjimas turi didžiulę naudą sveikatai.  Judėjimas aukštyn ir žemyn gravitacijos lauke sukuria G jėgą, kuri stiprina kiekvieną kūno ląstelę ir raumenį. Jis veiksmingai padeda kurti sveikąsias organizmo ląsteles, stiprina imuninę sistemą, gerina pusiausvyrą ir koordinaciją, stiprina akių raumenis, kad regėjimas būtų geresnis, didina kaulų tankį, didina gebėjimus mokytis ir tobulina laikyseną, o tai tik keletas pavyzdžių. Dėl detoksikuojančio ir imunitetą stiprinančio poveikio jis taip pat yra geras profilaktinis vaistas nuo daugumos vyraujančių šiuolaikinių ligų“, - pasakojo pašnekovė.

Veikia raminančiai

Didelio intensyvumo ir nedidelio poveikio Jumping® Fitness gana greitai lavina širdies ir kraujagyslių sistemą, tačiau nesunkiai apkrauna sąnarius. Taip yra todėl, kad aukštos kokybės batuto kilimėlis ir bungee virvės veiksmingai sugeria nusileidimo smūgį. Jumping® nėra susietas su sudėtingais choreografijos žingsniais ir tinka visiems.

Jumping® palankiai veikia ne tik širdies ir kraujagyslių sistemą, bet ir didina plaučių pajėgumą ir bendrą fizinę ištvermę.

„Treniruotės ant batutų skatina kompleksinį viso kūno raumenų stiprinimą, todėl tinka visiems, kurie stengiasi ne tik rasti veiksmingą svorio mažinimo būdą bet ir pagerinti fizinę būklę. Ši sveikatingumo veikla padeda greitai deginti riebalus, t. y. palankiai mažinti svorį ir užkirsti kelią sveikatos komplikacijoms, taip pat tinka sveikstant po traumų ar esant sąnarių problemoms“, - kalbėjo trenerė.

Pasak jos, žmonės, kurie reguliariai atlieka Jumping® pratimus, ilgiau dirba, geriau miega ir jaučiasi labiau atsipalaidavę, mat užsiėmimai raminančiai  veikia nervų sistemą. Dėl linksmų pratimų, motyvuojančios muzikos ir specifinių judesių derinio patiriamas malonus endorfinų antplūdis.

Tinka visiems

„Minėtos treniruotės - ideali kūno formavimo sporto šaka, turinti daugybę būdingų unikalių privalumų, leidžianti greitai numesti svorio, taip pat naudinga sveikatai. Dėl minkšto atsimušimo į batuto pagrindą ypač tausojami sąnariai. Didelio intensyvumo, tačiau nedidelio poveikio ir nesudėtinga sąnariams, Jumping® treniruotė tinka ir jauniems, ir seniems, ir sveikiems, ir sveikstantiems“, -  tvirtino G. Zdanevičienė.

Ji priminė, kad Jumping® šešiakampio formos batutas ir treniruotės buvo kuriamos ir tobulinamos nuo 2001 metų. Gamintojas laikėsi savo principų ir vertybių, kas dabar leidžia didžiuotis tuo, kad Jumping® šalis buvo ir liko Čekija, o Jumping® centrų jau yra 50-yje pasaulio šalių 5-iuose žemynuose.

Šilutėje valandos trukmės Jumping® Fitness užsiėmimą veda apmokyti treneriai - Austėja Minkevičiūtė, Greta Jaruškevičienė bei pati p. Gintarė. Jos turi Jumping® pagrindinį diplomą. Jį visame pasaulyje išduoda tik profesionalūs meistriškumo treneriai.

Treniruočių kelias Lietuvoje prasidėjo tik šiemet – sunkiausiu laiku dėl COVID-19 visam pasauliui.

Buria turinčius vienodus įsitikinimus

Trenerė pastebėjo, kad būtent dabar, kaip niekada, sunku įtraukti bendruomenę į aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą.

„Tačiau mes, įkvėpti Jumping® veiklos visame pasaulyje, pasižadėjome, kad stengsimės iš visų jėgų, jog šias treniruotes išvystytume visoje Lietuvoje. Burdami vienodus įsitikinimus ir principus turinčius komandos narius bei nuolat mokydamiesi, kartu mes galėsime įtraukti įvairias bendruomenes, užmegzti ryšius ir įkvėpti rinktis sveiką gyvenimo būdą“, - dėstė pašnekovė.

Ji priminė – jų tikslas ir yra nuoseklus teisingų nuostatų formavimas, kuris padėtų sukurti darnesnę, sveikesnę ir laimingesnę Lietuvą.

„Mūsų šūkis – „Sveiko gyvenimo pagrindas - viso gyvenimo fizinis aktyvumas!“. Išlikti sportiškiems visą gyvenimą – nemenkas iššūkis kiekvienam. Būtent todėl ieškojome sveikatingumo užsiėmimų, kurie įtrauktų kuo daugiau įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo asmenų bei treniruotes paverstų tikru džiaugsmu“, - sakė šilutiškė.

Ši veikla, organizuojama „Gintarinė forma“ patalpose, esančiose Šilutėje, Taikos g. 6,  yra maloni, socialiai įtraukianti ir propaguojanti aktyvų senėjimą, sveikatingumą ir geros fizinės būklės palaikymą. Treniruotės vyksta dažnai: pirmadieniais – 18 val., antradieniais – 8 val. 30 min., trečiadieniais – 18 val., ketvirtadieniais – 8 val. 30 min. ir 18 val., bei penktadieniais – 8 val. 30 min. Tad jas išbandyti gali kiekvienas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?