Svarstoma galimybė mokyklose pailginti mokslo metus

2015-03-03, BNS
Fotolia nuotr. / Vaikai mokykloje
Fotolia nuotr. / Vaikai mokykloje
Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) vadovai drauge su pedagogų bendruomenėmis svarsto galimybę pailginti mokslo metus bendrojo ugdymo įstaigose.

Planuojama, kad jie turėtų trukti bent 10 dienų ilgiau, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. Mokinių tėvai teigia, jog neprieštarautų tokiam sumanymui, tačiau norėtų, kad tos papildomos 10 dienų būtų skirtos ne naujoms programoms, bet jau sukauptoms žinioms stiprinti, gal net praktiniams įgūdžiams įgyti.

Pedagogai baiminasi, kad pailginus mokslo metus vasarą galės mažiau laiko atostogauti, o mokyklų vadovai – kad vėl kils problemų dėl vienu metu mokyklose laikomų egzaminų ir tuo pat metu vedamų pamokų.

Lietuvoje mokslo metai trunka 34 savaites, nors daugelio Europos šalių bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokosi 37–40 savaičių per metus. Lietuvos moksleiviai ir atostogauja bene daugiausia – beveik keturis mėnesius per metus. Būtent šiuo faktu kaip argumentu vadovavosi švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, inicijavęs viešą diskusiją dėl ilgesnių mokslo metų. Pirmais mokslo metais į ugdymo planą siūloma įtraukti penkias papildomas dienas, o kitais – dar tiek pat.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!