Adventas: Katyčiuose užgimė bendrystės jausmas

2021-12-15, „Šilokarčemos“ informacija

Kai šalna nukando lapus, o tamsa karaliauja už lango, į adventinį vakarą rinkosi katytiškiai. Čia susitikimas buvo išskirtinis. Jame netrūko nuoširdumo ir bendrystės jausmo.

Virsmas vyksta

„Lėtai nutupia snaigė ant delno. Norisi tvirtai suspausti, kad niekur nedingtų šis trapus mažytis stebuklas. O kad su baltu snaigių pūku kristų širdin šviesos viltys, nemeluotas džiaugsmas, švelnumas! Tai virsmas, kuris, nori to ar ne, vis tiek vyksta. Vyksta gamtoje, mūsų aplinkoje. O mumyse? Kur krypsta mūsų žvilgsnis? Kur skrieja mintys?“, - pradėjo renginį klausimais Vainuto senųjų kaimo tradicijų kultūros centro etnografė Nijolė Stanelienė.

Kultūrinės veiklos vadybininkė Simona Jucienė priminė, kad visais laikais žmogų jaudina didžiųjų švenčių laukimas, o žvilgsnis ir mintys mus veda į ateitį, į nežinomybę - tarsi prieš egzaminą mums duotas pasitikrinti advento laikotarpis.

„Viena iš tradicijų, atkeliavusi iš germanų tautų, yra dabar daugeliui gerai žinomas advento vainikas. Jis į mūsų šalį atėjo XX a. pr. per Mažąją Lietuvą. Po Klaipėdos sukilimo, susijungus abiem Lietuvos dalims, laikinosios sostinės Kauno žurnalistai, skubėję pažinti brolių lietuvininkų papročius, pradėjo rašyti apie šį simbolį. Advento vainikas tinka visur – tiek miesto bute, tiek kaimo troboje, garbingoje vietoje ant stalo“, - pasakojo įstaigos vadovė Lina Balčiauskienė.

Nėra liūdėjimui skirtas laikas

Pasak N. Stanelienės, iš visžalių augalų supintas vainikas primena amžinąjį gyvybės ratą. Tačiau iš esmės tai yra proginė namų puošmena, kviečianti bendrauti, išklausyti vienam kitą, pajusti gerumą pabūti kartu, pasidalyti dienos rūpesčiais ir džiaugsmais.

Į sceną pakviestas dvasininkas Stanislovas Anužis priminė, kad adventas – tai nėra liūdėjimui skirtas laikas. Tai – Kristaus gimimo šventės laukimo laikas.

O sielų ganytojui Valdui Mieliauskui perdavus gražiausius palinkėjimus, abu kunigai uždegė ir pirmąją žvakelę advento vainike.

Savo mintimis dalijosi ir Katyčių seniūnė Gražina Kungienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai Lijana Jagintavičienė, Ričardas Stonkus bei buvęs LR Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda.

Savo atliekamus kūrinius dovanojo kolektyvai „Vėjūnė“ bei „Mingė“. Dainos bei giesmės nejučia šiluma užpildė širdies kerteles ir nutiesė kelius iš širdies į širdį.

Tą vakarą niekas neskubėjo skirstytis – vieni su kitais bendravo, vaišinosi centro darbuotojų išvirta mėtų arbata, saldumynais, džiaugėsi Katyčių pagrindinės mokyklos 5 klasės mokinių  surengta paroda „Spalvų žaismas“. Į namus išskubėjo tik po bendros dainos, kurią atliko susikibę rankomis visi susirinkusieji – ir vietos gyventojai, ir svečiai. Vakaras sukūrė dar didesnį bendrystės jausmą.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!