6 vaikus lavinantys užsiėmimai

2021-12-16

Visiems tėvams norisi, kad vaikų laisvalaikis būtų kaip įmanoma labiau lavinantis ir turiningas, tačiau ne paslaptis, jog mažyliams labiausiai norisi kuo smagesnių pramogų. Abu šiuos niuansus įmanoma suderinti – tereikia pasirinkti tokius žaislus, kurie bus ir įdomūs, ir naudingi mūsų atžaloms. Jei pritrūkote tokių variantų, siūlome susipažinti su vaikų mėgstamais lavinančiais užsiėmimais.

Kūrybiniai rinkiniai

Šie rinkiniai ne tik leidžia vaikams smagiai praleisti laiką kuriant naujus kūrinius, bet ir praplečia jų žinias. Mažyliai gali patys pasigaminti papuošalus, dekoruoti daiktus ar ką nors sukurti patys. Pastaruoju metu sparčiai populiarėja robotikos rinkiniai, kurie leidžia iš arčiau susipažinti su programavimo pradmenimis – tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip šios žinios vaikams gali praversti ateityje.

Muzikiniai instrumentai

Jei pastebėjote, kad vaikai turi polinkį muzikai, verta pagalvoti apie žaislinius muzikinius instrumentus, kurie padės atsiskleisti jų talentams. Mažyliai taip pat geriau pradės suprasti priežasties ir pasekmės ryšį, lavins kūrybiškumą, o galbūt netgi atras savo ateities profesiją. Tokius instrumentus galima nupirkti ir drovesniems mažyliams – yra tikimybė, jog būtent toks užsiėmimas padės jiems geriau atskleisti save.

Žaislai vaidmenų žaidimams

Žaisdami vaidmenų žaidimus, mažyliai kuria įvairiausius scenarijus ir gali tapti pačiais netikėčiausiais herojais – tai neabejotinai lavina jų vaizduotę ir ugdo kūrybiškumą. Norėdami paskatinti juos užsiimti tokia veikla, galite išrinkti tokius žaislus kaip lėlės, automobilių modeliukai, žaislinės virtuvėlės ar jaunųjų meistrų rinkiniai. Verta vaikų pasiteirauti, kuo jie svajoja tapti užaugę – dabar prekyboje galima rasti daugybę smagių profesijų komplektų, kurie atžaloms leis „pasimatuoti“ savo svajonių darbą.

Konstruktoriai

Konstruodami vaikai lavina motorikos įgūdžius, geriau suvokia erdvę, tampa kūrybiškesni, o jei žaidžia kartu su draugais – išmoksta dirbti komandoje. Užbaigtus statinius dažniausiai galima pritaikyti ir prieš tai minėtiems vaidmenų žaidimams, tad lavinama ir vaizduotė. Tam, kad pavyktų tai padaryti, reikia kantrybės ir susikaupimo, todėl ilgainiui vaikai supranta, kaip svarbu yra pabaigti pradėtą darbą. Tokiais statiniais verta pasidžiaugti – tai padidins mažylių pasitikėjimą savimi. Gera žinia ta, jog konstruktoriai gali būti įdomūs įvairaus amžiaus vaikams: kai kurios kaladėlės yra tinkamos jau nuo 1,5 metų, o sudėtingesni statiniai tinka net ir paaugliams.

Dėlionės

Ši veikla puikiai tinka nusiraminimui ir dėmesio koncentracijai – juk net ir mažiesiems po dienos mokykloje ar darželyje reikia atsipalaiduoti ir pailsėti. Tiesa, dėlionė (puzzle) turi ir daugiau naudos vaiko raidai: užsiimdamos šia veikla, atžalos gerina planavimo įgūdžius, ugdosi erdvinį mąstymą, o taip pat mokosi būti kantrios ir atidžios. Viso to rezultatas – žavus paveiksliukas, kuris gali papuošti jų kambarių sienas. Prie tokios veiklos galite prisijungti ir Jūs: tuomet ne tik įdomiai praleisite laiką, bet ir stiprinsite tarpusavio ryšį.

Kompiuteriniai žaidimai

Įvairūs užsiėmimai gali būti naudingi net ir tuomet, jei jie nėra apibūdinami kaip lavinantys – tą puikiai iliustruoja kompiuteriniai žaidimai. Užsiimdami tokia veikla, vaikai gerina savo socialinius įgūdžius, mokosi spręsti problemas, ugdo kūrybiškumą ir netgi gali praplėsti savo akiratį. Šiuo atveju Jums aktualūs bus du klausimai: kaip rinktis žaidimų konsolę ir kokie žaidimai leis mėgautis prieš tai minėtomis naudomis. Daug atsakymų į šiuos klausimus atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia rasite platų tokios technikos ir žaidimų pasirinkimą.

Tarp visų šių žaislų ir žaidimų tikrai surasite bent kelis, kurie turėtų sužavėti Jūsų atžalas. Visgi, nepamirškite, kad veikla turi būti ne tik lavinanti, bet ir įdomi, tad būtinai turėtumėte pasiteirauti ir vaikų nuomonės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?