Rolandas Paksas: legendinė Bellanca jau Lietuvoje

2021-12-19, Rolandas Paksas
„Didelis džiaugsmas: legendinė Bellanca jau Lietuvoje!“, - sako R. Paksas.
„Didelis džiaugsmas: legendinė Bellanca jau Lietuvoje!“, - sako R. Paksas.
2021-ųjų gruodis. Tamsus. Neramus. Pandeminis. Sutrikę basi ir apsiavę žmonės gina savo teises ir laisves, skiepijasi jau trečią kartą ir su baime žvelgia į ateitį. Pasiutusiu greičiu kasdien, o gal net kas valandą nuvertėja mūsų idealai, pinigai ir net mes patys. Trumpėja dienos ir ne tik jos.

Stoviu Prienų aerodromo angare. Žiūriu į 1929 m. gimusią Belllanca CH-300. Tokiu lėktuvu, jį šiek tiek patobulinę, 1933 metais S. Darius ir S. Girėnas perskrido Atlanto vandenyną - ir negaliu patikėti savo akimis! Didelis džiaugsmas: legendinė Bellanca jau Lietuvoje! Mums pavyko!?

Nors atrodė neįmanoma... surasti kažkur už jūrų marių, o tada parsigabenti į Lietuvą vieną iš dviejų pasaulyje belikusių tokių orlaivių. Šis slapstėsi Šiaurės Kanadoje, mažame miestelyje 70 km nuo Poliarinio rato.

Dabar jau aišku, kad šio orlaivio likimas - atsidurti Dariaus ir Girėno Tėvynėje - jau buvo nulemtas tada, kai jį nusprendė rekonstruoti Amerikos lietuvis pilotas Julius Sakas, kuris buvo pasiryžęs atkurti iš lūženų legendinę Bellancą ir net gauti JAV oro registre tokį pat borto numerį, kokį turėjo ir 1933-ųjų Lituanika“: NR 688E.

Žiūriu, džiaugiuosi ir galvoju: kokį pokštą čia man ruošia likimas? O dar ta keistų atsitiktinumų grandinė, lyg kokia skaičių magija.

Birželio 10 dieną švęsdamas 65-ąjį savo gimtadienį pasirašiau Bellancos lėktuvo pirkimo sutartį.

Šios Bellancos gamyklinis serijinis Nr. 133, toks pat kaip ir mano piloto licenzijos (istorinė „Lituanika“ buvo net šiek tiek vyresnė - jos gamyklinis Nr. 137).

Stoviu šalia dar nesurinkto, legendomis apipinto lėktuvo ir svarstau: ar čia aš „Lituaniką“, ar ji mane susirado?

Smagi likimo dovana ar... dar vienas išbandymas, kurį privalau įveikti?


Straipsnio komentarai

Manau2022-02-16
Šaunuolis. Pagarba už tokius projektus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Policininkas2022-01-02
Kuo skraidymas geriau nei automobilio vairavimas?
-Padangėje niekas nestabdo girtumo patikrint. Ir žmona policijos neiškvies.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2021-12-19
Soldinas pakeliui.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Stasys2021-12-19
,,, jei perskrisit Atlanto vandenyną, tada galit kelti kandidatūrą į Prezidentus, o jeigu ne,,,, Komentaras patinka Komentaras nepatinka