Pavargę krepšininkai traukia pralaimėjimų jungą

2021-12-17, Sergėjus Gvildys

Pamario krepšinio lokomotyvas, rungtyniaujantis nacionalinės krepšinio lygos „7bet-NKL“ čempionate, sparčiai ritasi žemyn. Po trijų paeiliui patirtų apmaudžių pralaimėjimų šiandienis sustojimas turnyrinėje lentelėje yra ties lemtinga riba, atskiriančia aštuonias stipriausias čempionato komandas nuo kitų. Nors antrasis čempionato ratas tik įpusėjo, tačiau „Šilutės“ krepšininkams teks gerokai paplušėti, norint kitame etape varžytis stipriausiųjų „klube“.

Pergalę padovanojo varžovams

Po triuškinančio pralaimėjimo Telšiuose, rodės, komandos žaidėjai ir trenerių štabas padarė reikiamas išvadas. Išvykoje laukė jau kartą įveiktas varžovas – Kauno rajono „Atletas“, kuriam padėti negalėjo patyręs puolėjas Egidijus Dimša. „Šilutė“ į Garliavą atvyko taip pat ne pilnos sudėties. Rungtynėse nedalyvavo komandos strategas, o jį pavadavo asistentas Jonas Gavėnia.

Nors visas rungtynes kontroliavo pamario ekipa, tačiau per paskutines pagrindinio rungtynių laiko dvi minutes, „Šilutė“ išbarstė turėtą pranašumą. O klaidos gynyboje ir pramesti 7 metimai per pratęsimą lėmė logišką rungtynių finalą. „Atleto“ krepšininkai šventė pergalę: 94:82 (8:17, 20:16, 23:24, 26:20). „Šilutės“ gretose įspūdingai rungtyniavo Tomas Balčiūnas – 18 taškų ir 10 atk. kamuolių, Delante Jonesas - 17 tšk., Mykolas Dieninis - 16 tšk. Tačiau šios trijulės indėlio neužteko palaužti varžovus.

Parodė savo galimybes

Rungtyniaujant su Šakių „Vyčio“ komanda jau keletą sezonų iš eilės buvo nusistovėjusi tradicija, kad abi komandos laimi išvykoje. Pirmajame rate, kuomet „Vytis“ sulaužė šią tradiciją ir neleido iš Šakių parsivežti pergalės, daugeliui „Šilutės“ komandos gerbėjų širdyse degė viltis, kad ir mes atsigriebsime savo aikštelėje. Dar labiau vilties žiburį įkaitino galingas pamario ekipos startas rungtynėse. Tačiau po ilgosios pertraukos Eriko Kučiausko auklėtiniai pagrindiniu savo ginklu – tolimais metimais - užgesino visas „Šilutės“ viltis ir dar kartą įrodė, kad moka gerai išnaudoti savo stipriąsias savybes.

Pergalė išvyko į Šakius: 80:76 (13:22, 18:14, 27:18, 22:22). O štai „Šilutei“, nors ir sustiprinus priekinę liniją aukštą kalibrą demonstruojančiu žaidėju, savo pranašumų panaudoti nepavyko. Komandos strategas Kęstutis Mačijauskas pagrindine nesėkmių priežastimi įvardino žaidėjų nuovargį.

Peršasi išvada, kad fizinis krepšininkų parengimas šlubuoja. Nežiūrint į tai, lyderių savybes ir toliau demonstruoja D. Jones (24 taškai) ir T. Balčiūnas (14 taškų ir 12 atk. kamuolių). Rungtynėse strategą ir krepšinio fanus maloniai nustebino legionierius Jeremiah Culver. Šis krepšininkas jam skirtas 11 žaidimo minučių išnaudojo įrodydamas treneriui, kad pernelyg užsisėdi ant suolo. Jis pelnė 9 taškus, demonstruodamas šimtaprocentinį pataikymą žaidime, ir surinko 8 naudingumo balus.

Dar yra vilčių

Pagerinti savo reikalus turnyrinėje lentelėje „Šilutė“ gali dar iki šventinio laikotarpio. Artimiausiu metu pamario ekipa susitiks su jau kartą įveiktais varžovais – Klaipėdos „Neptūnu Akvaservis“ ir Kretingos „Kretinga“. Nors abu varžovai užbaigia turnyrinę lentelės apačią, tačiau lengvo pasivaikščiojimo nežada. Tačiau pergalės atveju prieš juos, „Šilutė“ pagerintų savo galimybes išsilaikyti turnyrinės lentelės aštuntoje pozicijoje. Ar pavyks pamario ekipos krepšininkams pailsėti ir pasiruošti kovai namuose, pamatysime jau šį ketvirtadienį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?