Šilutėje 15-metis žvėriškai sužalojo bendaamžį: jis jau būdamas pirmoku kačiukui išdūrė akis

2021-12-23

Žiaurus smurto proveržis Šilutėje. Penkiolikametis spardė ir trypė bendraamžio galvą, jo bendrai tai filmavo. Nepilnamečiui sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys. Egzekutorius aštuntokas šiuo metu suimtas, tačiau Šilutėje išgarsėjo dar būdamas pirmoku. Tada išdūrė kačiukui akis. Perspėjame, kad informacija gali šokiruoti jautresnius žiūrovus ir nepilnamečius.

TV3 žinias pasiekė šokiruojantis vaizdo įrašas. Jame užfiksuota praėjusios savaitės egzekucija Šilutėje, kurios visi dalyviai nepilnamečiai. Vienas iki pusės išsirengęs vaikinas klupi ir pradeda atsiprašinėti, o tada sulaukia spyrio į veidą: „Aš atsiprašau už tai, ką sakiau.“

Jaunuolis nuvirsta: „Žinai už ką? Žinai, *pyp* už ką?“ Egzekucija tęsiasi. Čia dalyvaujanti mergina bando smurtautoją raminti.

„– Baikit, baikit. – Ką, *pyp*, ką? – Baigiam. – Žinai už ką, *pyp* gavai? – Už bazarą. – Jo, šitą už bazarą gavai, o šitas dabar bus, kad manąją *pyp* išprievartavai, gaidy.“

Į gulinčio vaikino galvą pasipila smūgiai. Vis labiau įsiaudrinantis smurtautojas daužo auką per nugarą, o tada visai sužvėrėja ir ima trypti gulinčio jaunuolio galvą. Mergina ir net viską filmuojantis asmuo vėl puola egzekutorių tramdyti.

„– Baik, užteks, gi verkia jau. Baik, baik. – *pyp* baik jau viskas, jei pana jau pasakė, geriau nesipyk *pyp*. – Užmušiu kitą kartą.“

Tada įrašas nutrūksta. Kodėl įvyko egzekucija, neaišku. Iš pokalbių galima įtarti, jog taip smurtautojas keršijo už neva išprievartautą savo merginą. Sužinoję apie tokį susidorojimą šilutiškiai neslepia siaubo, tačiau nepilnamečių elgesiu nesistebi:

„Sakau, tai kai jūs, vaikai, pareinat namo, tai tėtis duoda mamai į ausį, mama jums, o jūs mažesniam broliui? Nes toks jausmas.“ „Be abejo, būna nutinka, mano vaiko mokykloje irgi būna. Aišku, ne taip žiauriai, kaip dabar jūs paminėjote, bet būna.– O kas būna? – Irgi taip pat – patyčios, smurtas. – O kelintokas vaikas jūsų? – Trečiokė mergaitė. – Ir jau? – Taip.“ TV3 žurnalistams pavyko išsiaiškinti, kas yra šis egzekutorius ir jo auka. Kadangi visi dalyviai nepilnamečiai, jų vardų bei pavardžių skelbti neleidžia įstatymai. Vis tik, auka ir budelis yra dviejų skirtingų Šilutės mokyklų aštuntokai. Po egzekucijos sumuštą vaikiną medikai išvežė į Klaipėdos vaikų ligoninę. Jam sulaužytas žandikaulis, išmušti dantys. Su nukentėjusiojo šeima jau dirba specialistai.

„Šiuo metu šeimai yra teikiama pagalba, jau kreipėmės į psichologus, psichologinės pagalbos, kad padėtų vaikui išgyventi šį įvykį“, – teigia vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovė Alina Žilinaitė.

Apie nukentėjusįjį jo mokyklos direktorius atsiliepia tik gražiais žodžiais. „Mokinys, kuris neturėjo jokių problemų mokykloje, kas liečia patyčias, ar smurtines situacijas. Mes tokių neturėjom. Jis buvo ramaus būdo, toks bendraujantis ir labai ramus“, – sako sumušto vaikino mokyklos direktorius Marius. Skirtingai nei smurtautojas. Augantį be tėvų, jį žino visa Šilutė. Ir bijo. Pirmą kartą į atsakingų tarnybų akiratį jis pateko dar būdamas pirmokas, už tai, kad išdūrė kačiukui akis. Gydėsi psichiatrinėje ligoninėje, buvo išvežtas į socializacijos centrą. Tačiau sugrįžo. Jau aštuntokas ir dar piktesnis.

„Jis buvo dingęs iš mūsų horizonto. Jau mes jo nematę esam keletą metų. – O dabar vėl? – O dabar tik iš jūsų sužinojom apie tokį dalyką“, – sako Šilutės švietimo pagalbos tarnybos atstovė Janina Toleikienė.

Policininkai greit išsiaiškino, kas yra šis smurtautojas ir jam skyrė šiuo metu įmanomas griežčiausias sankcijas. „Asmuo suimtas dviem mėnesiams. Nepilnametis teisėsaugai yra žinomas už kitus padarytus nusikaltimus“, – komentuoja Tauragės policijos atstovė Lina Banienė. Vienas iš šių nusikaltimų yra mažamečių seksualinis prievartavimas. Ši byla jau pasiekė Klaipėdos teismą, pirmieji posėdžiai prasidės kitais metais. Aštuntokui vien už vaizdo įraše matomą smurto atvejį gresia dveji metai kalėjimo.

Tv3.lt


Straipsnio komentarai

Dima2021-12-24
Gal mentai tegu paiesko tokiu komentatoriu ir imasi veiksmu ar kaip cia ,baisu ziureti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
100%2021-12-24
Normalus tave pamatys pydare ne vaikščiosi o šliauži gatve :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Oba2021-12-23
Fsio. Pyzda tau gaidena Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Opa2021-12-23
Tik ne Šilutėje ..gaila tavęs Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?