Ministrė A. Pabedinskienė: „Asmenims su negalia privalome suteikti galimybę įsitvirtinti darbo rinkoje“

2015-03-04, socmin.lt informacija

Kovo 3 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame susitikime su neįgaliųjų organizacijų atstovais ministrė Algimanta Pabedinskienė aptarė neįgaliųjų užimtumo bei profesinės reabilitacijos klausimus.

„Džiaugiuosi, jog mūsų susitikimai, kaip ir susitarėme, vyksta reguliariai – tai garantuoja ne tik efektyvesnį bendradarbiavimą, bet ir kokybiškesnį rūpimų klausimų bei problemų sprendimą,“ – pabrėžė ministrė A. Pabedinskienė.

Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas aptarti socialinių įmonių plėtros, subsidijavimo klausimams. Diskutuota, kaip asmenims, turintiems negalią, kuo ilgiau išlikti darbo rinkoje. Anot ministrės, darbo rinkos poreikiai ne visada sutampa su darbo ieškančio žmogaus poreikiais, todėl svarbu suderinti šiuos aspektus, nukreipti žmogų tinkama linkme.

Šiuo metu Darbo biržoje neįgaliųjų integracijai užtikrinti vykdomi Europos socialinio fondo projektai, aktyvios darbo rinkos politikos priemonės. 2015-aisiais į darbo rinką planuojama padėti integruotis 9487 negalią turintiems asmenims, tam skirtas finansavimas – 27,8 mln. EUR.

Taip pat susitikime diskutuotos galimybės, kaip didinti profesinės reabilitacijos sistemos efektyvumą, siekiant užtikrinti, kad kuo daugiau asmenų gautų tikslines, pagal jų poreikius pritaikytas paslaugas bei sėkmingai įsitvirtintų darbo rinkoje.

Profesinės reabilitacijos programa Lietuvoje, lyginant su kitos Europos šalimis trunka trumpiausiai – 12 mėnesių, tačiau po programos šalyje praėjusiais metais įsidarbino beveik 66 % asmenų, o kitose šalyse šis skaičius ženkliai mažesnis (Norvegijoje 45 %, Prancūzijoje 53 %, Slovėnijoje – tik 29 % asmenų).

Susitikimo metu aptarti siūlymai ir tolimesni bendri sprendimai dėl neįgaliųjų užimtumo, integracijos ir dalyvavimo visuomenėje prisidės prie efektyvesnio Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos įgyvendinimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!