Kelios taurelės moteriškei kainavo daugiau nei 13 tūkst. eurų

2021-12-31, Vidas Kalinauskis

Pagėgių savivaldybėje ir Tauragėje gyvenamuosius būstus turinti R. B. (gim. 1975 m.) š. m. rugsėjo 30-osios vakarą prisimins tikriausiai visą likusį gyvenimą. Kelios išgertos taurelės dailiosios lyties atstovei kainavo pustrečio tūkstančio eurų. Dėl tokio „žygdarbio“ konfiskuotas ir jos sugyventinio automobilis Audi A6.

R. B., išsituokusi, anksčiau neteista, dirbanti vienoje įstaigoje vyriausiąja specialiste, buvo kaltinama pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį.

Ji tą dieną, 18.15 val., Prezidento gatvėje, Tauragės mieste, vairavo sugyventiniui S. B. priklausantį automobilį Audi A6, būdama apsvaigusi nuo alkoholio, kai alkotesteriu nustatytas 2,50 promilių neblaivumas.

R. B. kaltę pripažino ir pareigūnams paaiškino, kad rugsėjo 30 dieną, apie 17 val., baigusi darbą, kuris yra Tauragės mieste, sėdo į automobilį ir gėrė alkoholį, kurį turėjo mašinoje iš anksčiau. Turi asmeninių problemų ir nutarė išgerti, kad pamirštų jas. Vartodama „taurųjį“ gėrimą manė, kad automobilį paliks toje pačioje vietoje, nevairuos, į namus grįš pėsčiomis. Mat turi gyvenamąjį plotą Tauragės mieste, nors kita gyvenamoji vieta yra Pagėgių savivaldybėje.

Deja, pasivaišinus alkoholio, nuomonė pasikeitė ir ji sugalvojo važiuoti į namus Tauragės mieste automobiliu. Įsukus sankryžoje iš Gedimino į Prezidento gatvę jos vairuojamą automobilį sustabdė policijos pareigūnas. Beliko tik nuoširdžiai gailėtis  dėl to, kad vairavo neblaivi. Automobilis Audi A6 registruotas jos sugyventinio S. B. vardu. Jis įsigytas prieš 5 metus bendrai gyvenant su juo, tačiau automobiliu naudojosi beveik ji viena, kadangi jis daugiau gyvena ir dirba užsienyje, jam automobilis nebuvo reikalingas. Ji sutiko, kad automobilis būtų konfiskuotas.

Liudytoju šioje byloje buvęs kaltinamosios sugyventinis S. B. neprieštaravo savo draugei. Aiškino, kad su R. B. kaip šeima gyvena apie 15 metų, automobilį Audi A6 įsigijo prieš 5 metus gyvendami kartu. Įsigytas už bendrus pinigus, naudojosi abu, taip pat sutiko, kad ši transporto priemonė būtų konfiskuota.

Iš rugsėjo 30 dienos neblaivumo nustatymo akto matyti, kad R. B. 18.20 val. nustatytas 2,50 promilių, o 18.39 val. - 2,69 promilių neblaivumas.

Iš specialisto išvados matyti, kad R. B. kraujyje nustatyta 2,76 promilės etilo alkoholio.

Iš VšĮ „Emprekis“ pateiktų duomenų apie vidutinę transporto priemonės kainą Lietuvoje matyti, kad 2011-2014 m. automobilio Audi A6 vertė su PVM yra 10 780 eurų.

Už padarytą tokią nusikalstamą veiką prokurorė siūlė skirti šiai moteriai 3 750 eurų  baudą.

Tauragės apylinkės teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltės formą ir rūšį, kaltinamosios asmenybę, jos atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes.

Teismas konstatavo, kad R. B. padarė tyčinį nesunkų nusikaltimą transporto eismo saugumui, veikdama tiesiogine tyčia. Nusikalstama veika baigta. Ji praeityje neteista, administracine tvarka vienerių metų laikotarpyje nebausta. Jos atsakomybę lengvinančia aplinkybe pripažintina tai, kad ji pripažino padariusi nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teisėja Vida Butanavičiūtė nusprendė R. B. pripažinti kalta ir paskirti 3 750 eurų dydžio baudą. Bet vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 641 straipsniu paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirta 2 500 eurų dydžio galutinė bauda. Nustatyta, kad ji turi būti sumokėta per 10 mėnesių nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Išaiškinta, kad nustatytu laiku nesumokėta arba nepervesta bauda bus išieškota priverstinai.

R. B. skirta ir baudžiamojo poveikio priemonė – dvejiems metams uždrausta naudotis teise vairuoti kelių transporto priemones, terminą skaičiuojant nuo 2021 m. spalio 1 d.   

Vadovaujantis BK 72 straipsniu konfiskuota nusikaltimo padarymo priemonė - automobilis Audi A6, kuris perduotas valstybės nuosavybėn.

Šis teismo baudžiamasis įsakymas jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

blaivėsena2022-01-02
Prie ko čia asmeninis turtas...ar sužalojo ką, ar apvogė...
Sakysite, kad galėjo atsitikti nelaimė...bet jos išvengta...
Sakyčiau, dėl gaminamo ir parduodamo alkoholio gali įvykti ir įvyksta daug nelaimingų atsitikimų. Kodėl be bausmių lieka gamintojai ir platintojai?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2022-01-01
Tie kur labai daug prisivogę 13 tūkst nedidelė suma. Eiliniai žmonės su tokiom mašinom nesivažinėja. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?