Katyčiai - Mažosios Lietuvos paribio miesteli

2021-12-30

Katyčiai - vienas geriausiai išlikusių Mažosios Lietuvos miestelių, atspindinčių to krašto struktūrą ir architektūrą.

Nuo 2005 metų Katyčių senamiestis yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Lankytini objektai: turgaus aikštė, evangelikų liuteronų bažnyčia bei senoji mokykla yra susitelkę vienoje vietoje - pačioje miestelio širdyje. Ypatingai graži išliko turgaus aikštė, kur kažkada vyko dideli turgūs.

Prieššventiniu laikotarpiu aikštė atgijo. Gruodžio 14 dieną seniūnijos ir bendruomenės organizuotos eglės įžiebimo šventės metu Kalėdų senelis savo stebuklingos lazdos palytėjimu įžiebė žaliaskarę, gražiomis elektrinių girliandų spalvomis sutvisko, sužibo visa aikštė. Atgijo ir prekyvietės.

Plėtojant pernai metais kilusią idėją, vienoje iš prekyviečių sukurti šiaudinę prakartėlę, šiemet Katyčių ir Stubrių bendruomenės, mokykla, senelių namai, seniūnija, Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras šešiose prekyvietėse kūrė kalėdines dekoracijas. Gražūs kūrėjų sumanymai, virtę pasakomis, kviečia stabtelėti aikštėje ne tik vietinius gyventojus, bet ir pravažiuojančius bei pasidžiaugti sukurta ekspozicija.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!