Valdžios troškimas ir politinė migracija Šilutėje

2022-01-06, Sergėjus Gvildys
Lietuvos regionų partijos pirmininkas susitiko su šilutiškiais ir jų lyderiu S.Stankevičiumi.
Lietuvos regionų partijos pirmininkas susitiko su šilutiškiais ir jų lyderiu S.Stankevičiumi.

Politinių partijų pasirengimo ateinantiems savivaldos rinkimams vajus įgauna pagreitį. Žinomų politikų aktyvumą stebime jau ne pirmą dieną, o štai penktadienį šilutiškiai sulaukė ir kai kurių jų vizito. Pamario krašte lankėsi Lietuvos regionų partijos lyderis Jonas Pinskus ir atsakingasis sekretorius Vytautas Kamblevičius. Seimo nariai susitiko su savo partiečiais Šilutėje, kuriuos politinėje arenoje vienija verslininkas Saulius Stankevičius. Tai kas vis tik vyksta Lietuvos ir pamario krašto politinėje padangėje ir kuo kvėpuoja partijos, besiruošdamos savivaldos rinkimų kovoms?

Vienos partijos transformacija

Tiems, kas mažiau seka politinius įvykius šalyje ir klaidžioja politinių partijų egzistencijų labirintuose, priminsime, kad Lietuvos regionų partija, tai buvusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija, kuri susikūrė dar palyginus neseniai – 2018 metų kovo mėnesį įvyko partijos steigiamasis suvažiavimas. Šios partijos atsiradimą lėmė vertybinių pozicijų skirtumai Lietuvos socialdemokratų partijoje.

2017 m. spalio 14 d. Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai, nepritarę koalicijos nutraukimui su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, buvo pašalinti iš Lietuvos socialdemokratų partijos. Tuomet atstumti socdemai nusprendė įkurti naują partiją. Prie naujos partijos prisijungė ir dalis buvusių Darbo partijos narių ir pasivadino Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Nuo š. m. birželio mėnesio partijai vadovauja J. Pinskus, o liepos 29-ąją partija pakeitė pavadinimą ir tapo Lietuvos regionų partija.

Suvilioja naujos partijos pažadais

Kuo aktuali ši partija pamario krašto rinkėjui? Tuo, kad praėjusiuose Seimo rinkimuose, atstovaudamas Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, į šalies parlamentą vienmandatėje Šilutės apygardoje buvo išrinktas Zigmantas Balčytis. Jis prieš rinkimus ir po jų visuomet akcentavo savo dėmesį šalies regionams. Ir greičiausiai neatsitiktinai regionų partijos nariu jis tapo pakeitus partijos pavadinimą.

Tačiau tai neesminis dalykas. Kur kas svarbiau pažymėti tai, kad pagrindinėmis savo vertybėmis ir meilę regionams išpažįstantis Seimo narys neilgai buvo šios partijos nariu. Šiuo metu jis yra ekspremjero Sauliaus Skvernelio demokratų frakcijos Seime „Vardan Lietuvos“ narys. Šilutės atstovas Seime jau yra kartu su naujai steigiama S. Skvernelio partija, kurioje vis dar tebevyksta steigimo procesas. Kalbų aidas skamba apie viliojančius pažadus naujiems nariams. Tomis pačiomis neoficialiomis žiniomis ir jei patikėtume užkulisių kalbomis, tai ne viskas sklandu. Kol kas nesiseka surinkti reikiamo skaičiaus narių šiai partijai įregistruoti.

Tačiau Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis jau oficialiai pareiškė, kad jis ir dalis jo vadovaujamos partijos „Laisvė ir teisingumas“ narių išreiškė valią jungtis prie buvusio Lietuvos Ministro Pirmininko kuriamos komandos. Tačiau aiškėja, kad ir iš kitų partijų „perbėgėliai“ taip pat kelia sparnus į šios politinės partijos stovyklą.

Politinių migrantų gretos auga

Apie planuojamus pasitraukimus iš Regionų partijos informavo Šilutės skyriaus pirmininkas S. Stankevičius. Pasak jo, partijos gretas žada palikti rajono valdyme dalyvaujantis Arūnas Pupšys. Kartu su juo planuoja išeiti ir daugiau partijos narių. Dalis jų yra aktyvūs ir dalyvauja valdymo organo darbe. Pats A. Pupšys teigia, jog dar galutinio sprendimo nėra priėmęs, tačiau svarsto tokią galimybę. Tačiau naivu būti patikėti, kad jis, pastaruoju metu glaudžiai bendradarbiaujantis su Seimo nariu Z. Balčyčiu, priims kitokį sprendimą.

Tikėtina, kad yra dėliojami galimi variantai savivaldos rinkimuose. Ir jei Seimo narys renkasi kelią kartu su meru, ar meras kartu su juo, tačiau jau esmė nesikeičia, todėl tikėtina, kad yra numatyti rinkimų strategijos kontūrai ne tik savivaldoje. O dar kalbama, kad prie šios komandos gali prisijungti ir administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio „draugija ir Ko“, kurie buvo „išmesti“ iš „valstiečių bričkos“. Taigi įvairiaspalvė ir įdomi kompanija susirenka...

Gundanti ir viliojant perspektyva

Jeigu apibendrinsime „skūpių žinių“ nuotrupas, galime spėlioti, kad ateinančiuose savivaldos rinkimuose pamatysime, dar ko nematę. Labai tikėtina, kad į vieną partinį vežimą mėgins įsiropšti ir V. Laurinaitis, ir A. Pupšys ir V. Pozingis. Nieko nuostabaus, kaip ir bebūtų, jei nepažinotume visų trijų politikų lyderystės savybių ir valdžios siekimo. Tai jei kalbos virs realybe, tai turėtume regėti gana įdomų rinkimų spektaklį, kuriame vyktų arši kova net ir tarp komandos narių.

Kas galėjo nulemti tokias dėliones? Žinoma, tik valdžios troškimas. Troškimas mus valdyti - ne vienintelis aspektas. Tačiau tai palikime ateičiai, o dabar pamėginkime žvilgtelėti, kas sieja Seimo narį, merą ir kitus. Tie, kurie įdėmiai seka rajone vykdomos politikos seką, gali suprasti, kad V. Laurinaitis mero poste laiko veltui neleidžia. Jo viena iš veiklų – sustiprinti savo įtaką strategiškai svarbių įstaigų kolektyvuose. Todėl matėme jo pastangas dėl ligoninės vyriausiojo gydytojo kėdės, iš kurios vis dėlto teko išlipti merui lojaliam daktarui.

Kitose savivaldybei priklausančiose įstaigose taip pat yra tekę stebėti ne visai „švarių“ atleidimų ir kai vėliau joms ėmė vadovauti merui lojalūs asmenys. Ir niekas nesutrukdys lojaliems vadovams reikiamai „motyvuoti“ kolektyvinę nuomonę. Tai ir patvirtina V. Laurinaičio rinkimų strategiją: „Roges ruošk vasarą“. Dar iš patikimų šaltinių yra žinoma, kad V. Laurinaitis neabejoja savo sėkme ateinančiuose rinkimuose ir tikisi vėl iškovoti mero kėdę. O tai galimai suvilioja ir Seimo narį Z. Balčytį, kuris, anot kalbų, taip pat ruošiasi antrą kartą dalyvauti Seimo rinkimuose. Taigi, sąjunga logiška ir tikslai yra aiškūs. Tik ar S. Skvernelio autoriteto, įgyto dėl pastatytos estakados į Rusnę, užteks pamario krašte? Klausimas išlieka atviras.


Straipsnio komentarai

Teisybė,2022-01-06
lovys tai vienas, o išbadėjusių aplink minia. Visi žino, kad žiopliausiam tvarte, paskutinis kiaulės papas... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?