Klydo ir favoritai...

2022-01-05

Šilutės rajono šaškininkų pirmenybės baigėsi netikėtumais: daugkartinis nugalėtojas Benediktas Bagočius ir Domas Girčius iš Stemplių surinko po 14 taškų iš 16 galimų, tačiau čempiono titulas atiteko pirmajam dėl suskaičiuoto aukštesnio asmeninio koeficiento. Domas liko antras, trečia vieta pasidalino šilutiškiai Algirdas Dulinskas ir Vincas Nefas, pelnę po 10 taškų. To irgi nėra buvę.

Asmeninės pirmenybės vyko gruodžio 18-19 dienomis šaškininkų citadelėje – VšĮ „Šilutės sportas“ antro aukšto erdvioje fojė (Gluosnių g. 13B). Dalyvavo devyni vyrai ir dvi moterys. Taigi, negausiai atstovų iš Šilutės, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio, Judrėnų, Stemplių. Vyrai žaidė ratų sistema, moterys – penkias partijas. Laiko limitas vyrų partijai – po 30 minučių, moterų – po 10 minučių.

B. Bagočius laimėjo šešias partijas ir dvi baigė lygiosiomis. Tiek pat pasiekė ir D. Girčius, antrą varžybų dieną įveikęs keturis konkurentus. Pasak B. Bagočiaus, pirmą pirmenybių dieną, žaisdamas pirmą partiją prieš D. Girčių, buvo susikūręs išloštiną poziciją, bet tuo nepasinaudojęs gavo tenkintis lygiosiomis. Trumpai tariant, pergalės atveju B. Bagočius būtų įgijęs dviejų taškų persvarą. To nepadarė, o vėliau atitrūkti nuo gerai žaidusio atkaklaus D.  Girčiaus Benediktui nepavyko. Čempiono titulą B. Bagočius išsaugojo dėka aukštesnio asmeninio koeficiento.

Jo mėgstamiausi ir labiausiai išnagrinėti debiutai: apylankis, miesto partija, Bodianskio pradžia. Beje, šaškių debiutų – 40. Turnyruose dažniausiai naudojami 8-9 pagrindiniai. Ne taip dažnas šaškių mėgėjas linkęs pasinerti į šio žaidimo teorines studijas, reikalaujančias daug laiko, kruopštumo. Kai kurie apgraibomis šį tą žino, bet žaidžia, kaip išmano. B. Bagočius pacitavo vilniečio didmeistrio Arūno Norvaišos žodžius, kad su silpnesniais žaidėjais galima rinktis bet kokį debiutą, nes anie patys nusižais, patys pralaimės. B. Bagočius taikiai partijas baigė su D. Girčiumi ir lygiųjų karaliumi vadinamu Algirdu Dulinsku, trečiuoju prizininku, o kitus nugalėjo. Ne itin patenkintas buvo, kad neatitrūko bent taškeliu nuo persekiotojo D. Girčiaus.

Trečią vietą užėmęs V. Nefas iškovojo tris pergales, keturias baigė taikiai, vieną pralaimėjo B. Bagočiui. A. Dulinskas laimėjo tris partijas, keturias baigė lygiosiomis, vieną pralaimėjo D. Girčiui. V. Nefas ir A. Dulinskas surinko po 10 taškų. Ketvirtą vietą užėmė rusniškis V. Deniušas. Jo kraitis – 7 tšk. Tolesnė žaidėjų rikiuotė: po 6 taškus surinko K. Ruškys (Judrėnai) ir šaškių-šachmatų klubo vadovas R. Šimanauskas, tris taškus surinkęs J. Šimkus liko aštuntas, o naumiestiškis P. Lidžius (2 tšk.) uždarė turnyrinę lentelę. Prizininkai apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais.


Straipsnio komentarai

šilutiškė2022-01-06
Tai gal galima pavardes parašyti po nuotraukomis ,juk ne pieštas paveikslas yra. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?