Kaziuko mugė Natkiškiuose ,,Pirk, parduok, šok, dainuok“

2015-03-07, Stasys BIELSKIS
Netrūko pirkėjų Kaziuko mugėje.
Netrūko pirkėjų Kaziuko mugėje.

Pirkėjai ir pardavėjai, užvakar, kovo 4-ąją, atvykę į  Kaziuko mugę Natkiškių kultūros namuose, išgirdo tokius žodžius: „Sugalvota – padaryta, sėsk ir – gurgu gurgu, išvažiuojam anksti rytą į Kaziuko turgų“.

Anksčiau Kaziuko diena Natkiškiuose vadinta špokų arba varnėnų diena – juk tai pirmasis pavasario ženklas. Tradicinėse šventėse slypi šio krašto savitumas, įdomi kartų patirtis, dalelė dvasinės kultūros paveldo. Kaziuko šventė Natkiškiuose šiemet vyko jau ketvirtą kartą. Kiekvienais metais ji būna vis gražesnė ir įdomesnė.

Su šia švente linksmomis ir nuotaikingomis liaudiškomis dainomis visus sveikino  Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ ir jos vadovas Valdas Armonas. Ir ko tik toje mugėje nebuvo: nertos servetėlės, šlepetės, skaros, rankdarbiai iš popieriaus, pinti krepšeliai ir vazonėliai, karpiniai, atvirukai, maišeliai, paveikslėliai, sagės, auskarai, kaklo papuošalai, velykiniai kiaušiniai, riešinės, medžio dirbiniai, žaislai, želė, keksiukai, sausainiai ir pyragai, siuvėjų darbeliai ir t. t.

Veikė įspūdinga Užgavėnių kaukių paroda bei Gintarės Marozaitės autorinių tapybos darbų paroda-pardavimas.

Įsigijusieji prekių buvo kviečiami pasivaišinti Kazytės žolelių arbatėle, paragauti Kaziuko pyrago ir pabendrauti, o norėdami iš Kazytės gauti baranką, dar turėjo atspėti mįslę. Štai pardavėjai vieni kitiems dovanojo atminčiai savo prekę. Buvo pasveikinti šventės dalyviai, gimę kovo mėnesį.

Visi apsipirkę, prisipirkę, pasikeitę, apsimainę, sotūs ir laimingi, su geromis nuotaikomis iškeliavo į savo namučius.

„Nepamirškite ir kitais metais tuo pačiu laiku, toje pačioje vietoje, tokia pat gera nuotaika vėl susirinkti į Kaziuko mugę“, - kvietė renginių organizatorė Rasa Armonienė.


Foto galerija

Netrūko pirkėjų Kaziuko mugėje.Visus linksmino Natkiškių kultūros namų kaimo kapela ,,Vaivorykštė“.Visokių grožybių atsinešė „Moterų seklyčios“ narės.

Straipsnio komentarai

Dalyvis2015-03-11
Saunuoliai organizatoriai, stiprybes, sekmes Jums mielieji Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?