Kaip apsaugoti gyvūno sveikatą?

2022-01-10, Pranešimas spaudai

Kiekvienas šeimininkas žino, kaip skaudu matyti savo augintinį kenčiantį, nes kartais suprasti, kaip jam padėti, būna tikrai sudėtinga. Būtent dėl to reikia stengtis padaryti viską, kad gyvūnas susidurtų su kuo mažiau ligų ar kitokių sveikatos problemų. Veterinarinė profilaktika – tai bene svarbiausias aspektas kalbant apie sveiką naminį gyvūnėlį. Galima imtis ne vienos priemonės, kad jūsų šuo, katė, triušis bei kiti augintiniai gyventų kuo ilgesnį ir laimingesnį gyvenimą.

Gyvūno apžiūra – ne vien tik iškilus problemai

Reguliarūs apsilankymai pas veterinarą gali padėti išvengti įvairių ligų, nes būtent jis primins bei rekomenduos skiepus, juos atliks, supažindins su vakcinacijos tvarkaraščiu, įspės apie siaučiančius virusus, užsikrėtimo būdus bei suteiks visą kitą reikiamą informaciją. Dėl to į veterinarijos kliniką reikėtų atvykti ne tik iškilus kokiai nors problemai, tačiau ir profilaktiniam patikrinimui.

Skiepai padės išvengti blogiausių scenarijų

Gimęs jauniklis būna atsparus ligoms dėl motinos piene esančių antikūnų, tačiau šie antikūnai neišlieka jo kūne visą likusį gyvenimą. Dėl to imunitetui stiprinti reikia pasitelkti skiepus. Pavyzdžiui, jie efektyviai apsaugos jūsų šunį nuo šunų maro bei šunų hepatito (šios dvi vakcinos laikomos pagrindinėmis), taip pat nuo parvoviruso, leptospirozės, pasiutligės. Kai kurie skiepai gali būti reikalingi norint palikti gyvūną priežiūros centruose arba keliaujant su juo į užsienį. Reikėtų nepamiršti, kad vieno skiepo nepakanka ir būtina vakcinuoti pakartotinai – bėgant laikui skiepo veiksmingumas išblėsta ir imunitetą reikia vėl sustiprinti.

Taip pat svarbu ir tai, kad dauguma ligų, nuo kurių skiepijami gyvūnai yra arba mirtinos, arba sukeliančios skaudžius padarinius, todėl skiepydami galite išgelbėti savo augintinio gyvybę.

Profilaktika prieš parazitus

Visam laikui parazitų atsikratyti neįmanoma, todėl tik reguliarus įvairių priemonių naudojimas apsaugo nuo šių gyvių, kurie gali veistis tiek gyvūno išorėje, tiek viduje. Vidiniai kirminai vadinami endoparazitais ir nuo jų apsaugo vaistai, geriamosios suspensijos, tabletės, o išoriniai – erkės, blusos – vadinami ektoparazitais ir su jais kovoti padeda vaistai, lašai, purškalai kailiui. Vis dėlto tinkamiausią priemonę jūsų šuniui ar katei parinks specialistas, todėl pirmiausia reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru ir nusipirkti geriausią variantą būtent pagal jūsų augintinio poreikius.


Straipsnio komentarai

jo2022-01-10
Augintiniai tampa tarsi šeimos nariais, tik bėdelė tame, kad jų amžius trumpesnis ir labai liūdna atsisveikinti... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?