Viešųjų pirkimų grietinėlę nusigriebia vietinis verslas

2022-01-13, Sergėjus Gvildys
Tarybos nario S. Kazlausko įmonė praėjusiais metais laimėjo vieną iš brangiausių viešojo pirkimų konkursų.
Tarybos nario S. Kazlausko įmonė praėjusiais metais laimėjo vieną iš brangiausių viešojo pirkimų konkursų.

Kol Šilutės valdantieji virtualioje erdvėje šmaikštauja Trijų karalių tema, o neeiliniame Ekonomikos komitete gruodžio mėnesį buvo trinama rankomis, džiūgaujant sėkmingais vykdomais projektais bemaž už 33 milijonus eurų, panaršysime ir mes po viešųjų pirkimų barą Savivaldybės administracijoje. Pamėginkime susisteminti skelbiamą informaciją apie brangiausius tiekėjus tiesiogine ir perkeltine reikšmėmis.

Pagrindiniai tiekėjai yra vietiniai

Viešųjų pirkimų tema turbūt visais laikas bus neišsemiama tema. Ne kartą yra tekę gilintis į šių procedūrų vingrybes. Tačiau net nesigilinant į vykstančius pirkimus, o atvertus „Verslo žinių“ interneto svetainėje „Rekvizitai.lt“ šiandien skelbiamus duomenis, pamatome, kad nuo 2015 metų skelbtuose pirkėjo „Šilutės rajono savivaldybė“ konkursuose TOP tiekėjai (viešųjų konkursų laimėtojai) yra: uždaroji akcinė bendrovė „Tima“, UAB „Stamela“, UAB „Kavesta“.

Džiugu, kad pagrindiniai laimėtojai yra Šilutėje registruotos įmonės. Tokiu būdu tai galima vertinti kaip akivaizdų vietinio verslo skatinimo ir darbo vietų kūrimo rajone ženklą. Ar ši tendencija išlaikė pastovumo kriterijų ir praėjusiais metais?

Milijonai valstybės įmonei

Viešųjų pirkimų tarnybos skelbiamais duomenimis, Šilutės rajono savivaldybės administracija 2021 metais pasirašė 20 pirkimo sutarčių. Tai tik tos sutartys, kurių vertė viršijo šimtą tūkstančių eurų, o bendra šių sutarčių vertė sudarė 10 573 859,21 Eur. Vis tik „riebiausi“ kąsniai atiteko ne daugiausia pirkimų laiminčioms įmonėms. Tačiau pinigai bus išmokėti taip pat vietinio verslo įmonėms, taip pat neretai laiminčioms skelbiamus Savivaldybės viešus pirkimus.

Taigi brangiausia praėjusiais metais pasirašyta sutartis ir kone trijų su puse milijonų eurų suma skirta Šilutės rajono savivaldybės, Šilutės miesto Lentpjūvės gatvės ir Rusnės žiemos polderio rekonstrukcijai. Konkursą šiems darbams atlikti laimėjo UAB „Šilutės polderiai“. Kiek kuklesnė – 1 351 004,14 Eur suma už Žemaičių Naumiesčio mokyklos pastato kapitalinį remontą atiteko Šilutėje registruotai įmonei UAB „Žibai“, kuriai vadovauja Tarybos narys Steponas Kazlauskas. Neliko be pajamų ir topiniai tiekėjai. UAB „Tima“ susitarė su Savivaldybes administracija už  689 623,88 Eur atlikti pastato, esančio Tulpių g. 10, Šilutės mieste, kapitalinio remonto darbus su projektavimu.

Neliko nuskriausti

Klaidinga būtų galvoti, kad „nuolatiniai“ viešųjų pirkimų laimėtojai liko nuskriausti „uždarbiu“ iš Savivaldybės biudžeto. Tarkime, UAB „Stamela“ praėjusiais metais laimėjo tris viešuosius pirkimus, viršijančius šimtą tūkstančių eurų sumą. Statybininkai įsipareigojo atlikti sanatorijos pastato, esančio Katalikų Bažnyčios g. 3, ir lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“, esančio Kęstučio g. 5, paprastojo remonto darbus, bei įrengti Šilokarčemos kvartalo Šyšos kilpos parko infrastruktūrą.

Visų darbų vertė, numatyta sutartyse, yra 1 048 903,97 Eur. Dar 733 119,46 Eur atiteko UAB „Kavesta“ už Šilutės miesto Sodų gatvės kapitalinį remontą, Traksėdžių k. Šilojų g. ruožo ir Šilojų skersgatvio bei Kintų mstl. Uosto gatvės Nr. 10K6 kapitalinio remonto ir projektavimo darbus.

Graži ta mūsų Šilutė ir gražėja kiekvieną dieną. Pasidžiaugti galima ir tuo, kad rajonui skirti pinigai šiam grąžinimui atitenka vietiniam verslui. Ar po to yra priežasčių dar priekaištauti valdžiai dėl vietinio verslo skatinimo?


Straipsnio komentarai

Pastebėjimas2022-01-15
Nueiki į Stamelos remontuotą Šyšos vingį. Sustatė vaikų žaidimo aikšteles, tai jokio drenažo, jokios skaldos, nieko, ant juodos žemės susmeigė ir purvynė tešlynė. Galite prasivaikščioti ir Sodo gatve, klojo šaligatvį per šalčius vos ne ant sniego. Praėjo lygiai mėnuo, sukrito tos plytelės, kažkokie kalnai pakalnės gavosi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to Jurgita2022-01-14
jeigu taip blogai, nedirbkit pagal individualią veiklą, verslo liudijimą, neprekiaukit škurliais, o eikit į samdomą darbą pagal profesiją. Gausi algą pagal sugebėjimus, socialinį draudimą ir jokių rūpesčių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jurgita 2022-01-14
"Ar po to yra priežasčių dar priekaištauti valdžiai dėl vietinio verslo skatinimo?" Atsakysiu: yra. Smulkusis verslas ar žmonės, dirbantys pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą murkdomi. Paklauskit, kokius mokesčius uždėjo tiems, kurie prekiauja padėvėtais rūbais. Ar jie iš pašalpų gyvena, ne, patrys sau darbo vietą susikūrė. Bet kažkam užkliuvo, neva staiga ėmė kaimo įvaizdį gadinti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?