Būtų galima lengviau surengti referendumus

2022-01-14

Jau rašėme, kad referendumo, kurio bijo visos Lietuvą valdančios „šaikos“, siekiama ir Šilutėje. Ši iniciatyva, kuri, jeigu tik laimėtų įgalintų, Lietuvos piliečius ateityje lengviau surengti referendumus. Iniciatyvą palaikyti kviečia ir Pagėgių bei Šilutės krašto politikai.

2021 metų birželio 29 dieną registruota iniciatyva „Dėl privalomojo referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo“ gavo parašų lapus 2021-07-21 ir rinks parašus iki 2022-01-21 dienos, kadangi referendumas inicijuotas pagal ankstesnį referendumo įstatymą, kuriame numatyta 300 000 reikiamų parašų surinkti per šešis, o ne per 3 mėnesius, kaip buvo per garsųjį „Žemės referendumą“.

Paprastai tariant - iniciatyvos tikslas yra sumažinti reikalingą referendumui inicijuoti parašų kartelę nuo dabar esančių 300 000 iki 100 000 bei taip, bent žingsneliu, priartinti Lietuvą prie tiesioginės demokratijos.

Kęstas KOMSKIS, Pagėgių savivaldybės tarybos narys:

- Kviečiu visus pasirašyti, nes puikiai suprantu, jog šiandieninis referendumo reikalavimas 300 000 – yra morališkai pasenęs. Kai tiek sumažėję gyventojų, būtina sumažinti parašų skaičių iki 100 000. Pavyzdžiui, matome, kaip dirba dabartinis Seimas. Būtų kitoks referendumas, gal jį paleistume. O dabar...

Sigitas STONYS, Pagėgių savivaldybės tarybos narys:

- Manau, kad būtina ateiti ir pasirašyti už pakeitimus. Tas slenkstis 300 000 šiandienėje situacijoje ryškiai per didelis, kad būtų išgirstas Tautos balsas. 100 000 slenkstis būtų lengvesnis būdas priversti išgirsti tautos nuomonę.

Lijana JAGINTAVIČIENĖ, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė:

- Šiandien matome, kad Konstitucija stumiama į paraštes. Žmonių nuomonė nelabai kam įdomi. Aš jau pasirašiau. Kviečiu ir kitus tai padaryti. Jeigu iniciatyva pavyktų, tai įgalintų ateityje lengviau surengti referendumus. O tai reiškia, kad bent truputėlį būtų daugiau demokratijos šalyje. Dabar – gyventojų skaičius žymiai sumažėjęs, o 300 000 parašų kartelė yra žymiai perteklinė.

Edvardas JURJONAS, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys:

- Palaikau šią iniciatyvą. Pats pasirašiau ir kitus kviečiu tai padaryti. Jei pavyktų, galėtų žmonės savo šalyje jaustis savo šalies šeimininkais. Tai galbūt skatintų grįžti ir tuos, kurie dabar išvykę. Dabartinė Vyriausybė – žemiau kritikos. Tą problemą referendumas padėtų spręsti. O dabar daro, ką tik nori.

Pasirašyti galite ir „Šilokarčemos“ redakcijoje Šilutėje bei Pagėgių sav. Bumbliškių k. įmonėje „REMBUTA“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?