Brolis prieš brolį – girtų kivirčai kieme, bute, svečiuose...

2022-01-16, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Vaidai per išgertuves ir sugėrovų peštynės – maža naujiena. Asociatyvi nuotr.
Vaidai per išgertuves ir sugėrovų peštynės – maža naujiena. Asociatyvi nuotr.

Šilutės rajono gyventojas, nusikaltimo metu 28-erių M. D., būdamas pakaušęs, tris kartus skirtingu laiku ir skirtingose vietose susikivirčijęs šoko mušti brolį. Už smurtą prieš šeimos narį pelnė bylą pagal LR BK 140 str. 2 dalį (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas). Jam grėsė viešieji darbai arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Vaidai per išgertuves ir sugėrovų peštynės – maža naujiena. Tokių įvykių pilna policijos kronika. Skandalingesnis įvykis, kai vartodami alkoholinius gėrimus vos ne kruvinai susikivirčija broliai.

Pernai, liepos 25-osios pavakarę, apie 18.30 val., vieno aukšto daugiabučio kieme, besivaišinant alkoholiu, kilo konfliktas tarp M. D. ir dvejais metais jo jaunesnio brolio. M. D. du kartus kumščiu užtvojo broliui į veidą ir dešinę ausį. Nukentėjusysis pajuto fizinį skausmą, bet pretenzijų mušeikai neturėjo, civilinio ieškinio byloje nepareiškė. Akistatos metu su įtariamuoju M. D. nukentėjusysis patvirtino savo parodymus.

M. D. nebandė išsisukinėti, kaltu prisipažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi dėl savo poelgio. Beje, konflikto metu broliai buvo stipriai pakaušę. Jiems nustatytas sunkus girtumas: M. D. – 3,15 promilės neblaivumas, jo aukai – 4, 48 promilės neblaivumas. Nukentėjusiajam sužalojimo požymių nekonstatuota, sveikata nebuvo sutrikdyta, patyrė tik fizinį skausmą.

Grumtynės bute

Liepos įvykis, deja, netapo pamoka M. D. Pernai, spalio 25-osios vakarą, besivaišinant savo bute alkoholiu, vėl susivaidijo su broliu. Peštynių liudininke tapo viešėjusi nukentėjusiojo draugė. M. D. smurtavo gerokai padauginęs alkoholio. Dėl to net neprisiminė, jog prieš brolį šoko pasičiupęs medinį pagalį. Nukentėjusysis parodė, jog jam kliuvo ne mažiau kaip du smūgiai į galvą ir kaklą.

Po to broliai grūmėsi ant grindų. M. D. rankomis laužė nukentėjusiojo dešinės rankos tris pirštus. Liudytoja teigė, kad besivaišinant alkoholiniais gėrimais M. D. kurį laiką buvo užsnūdęs, miegojo virtuvėje ant grindų. Pabudęs pasiėmė nuo krosnies pagalį ir du kartus sudavė broliui. Pataikė į galvą ir kaklą. Broliai susigrūmė, nukentėjusysis pradėjo šaukti, jog jam laužia pirštus. Abu buvo stipriai girti. Nukentėjusiajam nustatytas dešinės plaštakos sumušimas, pasireiškęs patinimu. Sužalojimas padarytas kietu buku daiktu ir vertinamas nežymiu sveikatos sutrikdymu. Apvanotas brolis neturėjo pretenzijų smurtautojui. Broliai ir po tarpusavio peštynių lieka broliais!

Spjovė į veidą...

Praėjus trims dienoms po vaido savo bute, spalio 28-osios vakarą broliai ne juokais susikivirčijo svečiuose, moters namuose. Šį kartą buvo vidutiniškai apgirtę. M. D., nieko nesakęs, spjovė broliui į veidą, atsistojęs sudavė delnu į dešinį skruostą ir vieną kartą smogė kumščiu į veidą. To negana, sugrėbė brolį už kaklo ir du kartus trenkė pastarojo galvą į kambario sieną. Liudytoja, buto šeimininkė patvirtino tuos parodymus, teigė, jog M. D. stumdamas trenkė brolio pakaušį ne mažiau kaip du kartus į kambario sieną. Nukentėjusiajam padaryta poodinė kraujosruva dešinėje kaklo pusėje. M. D. kaltės neneigė, nuoširdžiai gailėjosi dėl piktybiško elgesio. Jam inkriminuotos trys nusikalstamos veikos pagal LR BK 140 str. 2 d.

Kaltinamasis M. D. teisėsaugai žinomas. 2013 metais teistas už viešosios tvarkos pažeidimą laisvės atėmimo bausme, 2016 metais baustas už vagystę, 2017 ir 2020 metais pelnė areštą ir laisvės apribojimą už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą, baustas administracine tvarka. Turi neišnykusį teistumą už nusikaltimus žmogaus sveikatai, bet rimtų išvadų iš ankstesnės praeities klaidų nepadarė.

Jo nauja byla išnagrinėta Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose pernai, gruodžio 6 dieną. Nuteistas baudžiamuoju įsakymu pagal prokuroro Roberto Kasnausko pareiškimą ir ikiteisminio tyrimo surinktą medžiagą. Bylą išnagrinėjo teisėjas Robertas Povilaitis. Skiriant bausmę atsižvelgta į kaltininko asmenybę, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, nukentėjusiojo poziciją: nereiškė civilinio ieškinio dėl patirtos žalos atlyginimo, nereikalavo griežtos bausmės.

Už kiekvieną nusikalstamą veiką kaltinamasis M. D. pelnė arešto bausmes. Už fizinio skausmo sukėlimą 2021-07-25 paskirtas 50 parų areštas, už nežymų sveikatos sutrikdymą 2021-10-25 – 60 parų areštas, už nežymų sveikatos sutrikdymą 2021-10-28 – 70 parų areštas. Bausmes subendrinus ir vienu trečdaliu sumažinus dėl visiško prisipažinimo, galutinė paskirta bausmė – 60 parų areštas Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Į bausmės laiką įskaitytas laikinas sulaikymas nuo 2021-07-25 iki 2021-07-26, tai yra dvi dienos. Viena kardomojo kalinimo diena prilyginama vienai arešto parai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?