Pavadėliai šunims - pramanas ar būtinybė?

2022-01-19, Pranešimas spaudai

Šunų šeimininkai renkasi savo tiesą, kai kalbama apie pavadėlių būtinybę jų augintiniui. Vieni tvirtai teigia, kad be jo lauke šunims vaikščioti tiesiog negalima, o kiti laikosi savo tiesos, jog taip suvaržoma šuns laisvė. Kad ir kokia nuomonė bebūtų, viešose vietose savo šuniui privalu prisegti pavadėlį. Pateikiame priežastis, kodėl reikia kliautis šiuo principu.

Tai - įstatymas, kurio reikia laikytis

Lietuvoje augintinių priežiūrą reglamentuojantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas vis pildosi naujais punktais. Visgi, šunis laikantiems žmonėms aktualiausia dalis - pavadėlio būtinybė. Viešose vietose gyvūną reikia vesti su pavadėliu arba jį laikyti specialiuose narveliuose. Paprastai tariant, augintis turi būti šalia Jūsų ir negali būti visai palaidas. Aišku, pravartu peržiūrėti savivaldybių pateikiamus reikalavimus, nes kartais šie dalinai skiriasi, tačiau esmė išlieka ta pati. Vesdami gyvūną be pavadėlio, net jei ir tikite, kad jis nėra grėsmė, pažeidžiate valstybėje galiojantį įstatymą. Taip pat reikėtų atsižvelgti į šuns veislę - jei ši iš prigimties yra gana agresyvi, turite šiam ne tik prisegti pavadėlį, bet ir pritvirtinti antsnukį.

Pavadėliai apsaugo aplinkinius ir patį augintinį

Visai nesvarbu, kokia asmenine filosofija vadovaujatės, visada svarbu atminti, jog visų žmonių pasaulio suvokimas skiriasi. Kai kurie asmenys turi gilių traumų ir baimių, kurios susijusios su gyvūnais, net jei Jūsų augintinis ir nėra nieko užpuolęs. Todėl reikia solidarizuotis ir laikytis taisyklių tam, kad augintinių bendruomenė tvirta. Be to, atkreipkite dėmesį ir tai, kiek dresuotas yra Jūsų šuo. Niekada negalite žinoti, kas pasitaikys kelyje, ir kaip gali sureaguoti Jūsų augintinis, jei šis nė neatsiliepia į komandas. Galų gale - tai naudinga būtinybė Jūsų gyvūnui, kadangi palaidas šuo neretai traukia link dalykų, kurie patraukia jo dėmesį. Šuo išsimaudo purve arba suvalgo kažką netinkamo ir sunegaluoja, o šeimininkui grįžimas namo reiškia papildomą pusvalandį skirtą tvarkymuisi.

Ką daryti, kad pavadėlis nepataptų kančia?

Visų pirma, išnaudokite namų erdvę. Leiskite gyvūnui žaisti aptvertame kieme -  taip šis džiaugsis turima laisve, galės užsiimti aktyviais žaidimais. Toliau vertėtų nepamiršti elementarios taisyklės - šunį prie pavadėlio pratinti reikėtų nuo mažens. Kuo greičiau tai padarysite, tuo geriau jausis pats gyvūnas. Palepinkite šį skaniukais, nekankinkite ilgais pasivaikščiojimais, jei augintiniui tai nepatinka. Trečia - būtina išrinkti patvarų pavadėlį. Greičiausiai suyra tekstiliniai bei virviniai pavadėliai, todėl, jei Jums svarbus aspektas - ilgaamžiškumas, geriau tokių rūšių nesirinkti. Pavadėliai šunims iš alphazoo.lt - kokybiškas pasirinkimas. Asortimente gausu ne tik gyvūnui patogių, bet ir šeimininkui pravarčių pavadėlių. Šviečiantys vienetai - įdomi detalė, ypač praktiška vaikštant vakarais. Virvutę užtvirtinantys pavadėliai pravers auginant judrų šunį, kuriam įdomu viską ištyrinėti. Paskutinis patarimas - nenuvertinkite antkaklio svarbos. Pavadėlio kokybė yra labiau orientuota į šeimininką, tad jei norite atsižvelgti į gyvūno poreikius, geriau apgalvokite antkaklio pasirinkimą. Rinkitės tokį vienetą, kurio ilgis koreguojasi, medžiaga nėra tokia svarbi. Antkakliai šunims gali suteikti tiek nerimo, tiek džiaugsmo. Kuri emocija vyraus priklauso tik nuo Jūsų, todėl pasižiūrėkite, ar gyvūno kaklas nėra per daug suveržtas, ar jo judesiai pernelyg nevaržomi.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?