Juknaičių bendruomenė turi kuo pasigirti

2015-03-08, Gerda BELOKOPYTOVA
Susirinkimo dalyviai.
Susirinkimo dalyviai.

Vasario 20-osios vakarą įvyko Juknaičių bendruomenės susirinkimas. Tuokart sugužėjo nemažas būrys juknaitiškių, kurie ne tik aptarė praėjusių metų veiklą, bet ir klausėsi koncerto bei linksmai visi kartu praleido laiką. Juknaitiškiai turi ir kuo pasigirti – tai bendruomenė, kuri kartu su jaunimo klubu per praėjusius metus rajone pateikė daugiausiai projektų.

Apie bendruomenę

Juknaičių bendruomenė įkurta 2003 m. birželio 10 d. O apie jos pasiekimus susirinkusiesiems kalbėjo bendruomenės pirmininkė Laima Barkauskienė. Ji pasidžiaugė, kad praėjusiais metais bendruomenės gretas papildė 4 nauji nariai, taigi jų jau 78. Juknaičių bendruomenė yra vietos veiklos grupės „Lamatos žemė“ ir Lietuvos kaimo tinklo narė.

Daugiausia projektų pateikusi bendruomenė

Pasak L. Barkauskienės, iš viso buvo pateikti keturi projektai, tačiau, deja, ne visiems įgyvendinti gautas finansavimas. Taigi Juknaičių bendruomenė pateikė projektus „Juknaičių gyvenvietės parko poilsio zonos renovacija“, „Juknaitiškių poilsiui – džiugios šeimų šventės“, „S.Kuzmos skulptūrų atgimimas Juknaičiuose“. Jaunimo klubas parašė vieną projektą „Vietinio turizmo vaikams ir jaunimui paslaugos paketas Šilutės krašte“ .

Juknaičiai vis gražėja

Praėjusiais metais baigtas  įgyvendinti Lietuvos kaimo tinklo finansuotas projektas „Kokybė kaimui: sveiko maisto laboratorija. II etapas“. Pastaruoju, siekiant maisto kokybės, buvo siekiama skatinti bendradarbiavimą ir partnerystę tarp maisto produktų gamintojų ir jų vartotojų kaime. Atliktas tyrimas „Juknaičių seniūnijos ūkinė-ekonominė galimybių analizė: dirvožemio būklės tyrimai“. Projekto įgyvendinimo metu vyko susitikimai ir diskusijos su rajono ūkininkais.

Dar vienas projektas, kurį pavyko įgyvendinti, „Pažintis su Juknaičių gyvenviete-parku”. Iš Žemės ūkio ministerijos Paramos kaimo bendruomenėms fondo jo įgyvendinimui skirti 25 tūkst. Lt. Projektą parėmė Lietuvos ir JAV UAB „Aukštaitijos nekilnojamo turto birža“ – 3 000 Lt. Taip siekta apjungti Juknaičių gyvenvietės-parko viešąsias erdves – gyvenvietę-parką ir poilsio parką. Buvo sukurta, pagaminta ir pastatyta 10  informacinių nuorodų Juknaičių gyvenvietės poilsio parke ir viena nuoroda Alfonso ir Kiškių gatvės pradžioje. Sukurtos nuorodos – mažosios architektūros laikinieji statiniai, priderinti prie Juknaičių landšaftinių projektų, architektūros.

Juknaitiškiai – vieningi

Kasmet Juknaičiuose vyksta pačių įvairiausių renginių, užsiėmimų, o juose noriai ir aktyviai dalyvauja bendruomenės nariai. Pirmininkė L. Barkauskienė džiaugėsi, kad kartu su mokyklos bendruomene ir seniūnijos darbuotojais dalyvauja Užgavėnių šventėje, štai pavasarį vasaros estradoje vyko rajono moksleivių chorų konkursas, kurį organizuoja Jūratė Šukienė, taip pat nuvyksta į Rusnės „Šaktarpio“, Pašyšių, Usėnų bendruomenės vasaros šventes.

„Vasarą su dainininku Valdu Lacko surengėme juknaitiškiams vakarą lauke prie puodelio arbatos. Bendruomenės nariai padėjo ir vasaros šventėje „Visada jauni“. Po šventės, rugpjūčio mėnesį, bendruomenės nariai išvyko į ekskursiją. Buvo aplankyta žemaičių sostinė Telšiai. Viena įsimintiniausių kelionių – į Pasvalio rajoną Pumpėnų gyvenvietę, kur susijungę rankomis atkartojome Baltijos kelią kaip kad prieš 25 metus“, - kalbėjo L. Barkauskienė.

Ir tai dar ne viskas. Bendruomenės nariai su Juknaičių jaunimo klubo vaikinais padėjo VVG „Lamatos žemei“ pasiruošti pastarosios 10-mečio šventei vasaros estradoje. Rudenį paminėtas Juknaičių gyvenvietės-parko kūrimo penkiasdešimtmetis, po renovacijos atidaryti kultūros namai.

Juknaičiai garsūs ir savo šokėjais. O štai vėlyvą rudenį kultūros namuose vyko šokėjų koncertas „Aš ir Tu“, kuomet paminėtas šokių kolektyvo „Juknaičiai“ gyvavimo dvidešimtmetis.

„Džiaugiuosi Juknaičių jaunimo klubo vaikinais. Jų pagalba atsispindi visuose renginuose", - sakė L. Barkauskienė. Ir tai tik maža dalelė to, kas kasmet vyksta Juknaičiuose. Kai žmonės stengiasi, tai ir visiems linksma bei gera gyventi. O juknaitiškiai stengiasi vieni dėl kitų. Ne veltui „Žinių radijo“ žurnalistų buvo įvardyti kaip geriausia bendruomenė rajone.

Linksmoji dalis

Susibūrimo metu juknaitiškiai ne tik išklausė praėjusių metų ataskaitos, bet ir linksmai praleido vakarą. Beje, penktąjį kartą iš eilės Juknaičių bendruomenės pirmininke išrinkta L. Barkauskienė. Ji aktyviausiems bendruomenės nariams, atsidėkodama už kartu vykdytus darbus, buvo paruošusi ir dovanų. Tuokart pasveikintos ir gimimo dienas šventusios Aldona Pocienė bei Inesa Murauskienė.

Vakaras tęsėsi ir juknaitiškiai kasdienybę pamiršo klausantis atlikėjo Andriaus Rimiškio dainų.

 

 

 


Foto galerija

Susirinkimo dalyviai.Penktąjį kartą bendruomenės pirmininke išrinkta L. Barkauskienė.

Straipsnio komentarai

TAI VA2015-03-10
kokia pirmininkė toks ir dainininkas,tuo viskas pasakyta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?