Pamario lengvaatlečiai 2022-ųjų sezoną pradėjo šauniu startu

2022-01-19
Šilutės sporto mokyklos jaunių ir jaunimo rinktinių nariai: (iš kairės) A. Milinauskas, V. Liorencas, M. Maurius, G. Šiaudvytytė, E. Serapinas (su akiniais), K. Stankutė, N. Kuturys, G. Gečaitė, A. Mikužis, G. Urniežiūtė ir N. Petraitis.
Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius, Stasys Oželis) 2022-ųjų sezoną pradėjo pergalėmis: Klaipėdos lengvosios atletikos manieže vykusiame Lietuvos rajonų čempionate pamariškių jaunimo komanda užėmė pirmą vietą, o jaunių rinktinė iškovojo trečią vietą. Šilutiškiai aplenkė komandas, turinčias maniežus bei daugiau trenerių, ir tuo nustebino varžovus.

Paskutines 2-3 savaites prieš čempionatą lengvaatlečiai dirbo tik M. Jankaus pagrindinės mokyklos sporto salėje. Aišku, bėgikams čia nėra kur išsitiesti. Lauke treniruotis bijota: gali lengvai pasigauti slogą. Tuomet beliks kiurksoti namuose spoksant į televizorių.

Anot trenerės L. Leikuvienės, iš bėgikų didesnių pergalių Klaipėdoje nelaukė, tačiau auklėtiniai nustebino ne tik konkurentus, bet ir pačius savo auklėtojus. Jaunimo komandos narė Kamilė Stankutė greičiausiai bėgo 60 metrų barjerinį bėgimą ir 600 metrų, o su treniruočių draugėmis (Gustė Gečaitė, jaunės Goda Šiaudvytytė, Gabrielė Urniežiūtė) laimėjo sidabro medalius bėgdamos estafetę 4x200 metrų. Buvo ir daugiau staigmenų.

Taškus į komandos pintinę dėjo visi jos nariai

Šalies rajonų jaunių ir jaunimo komandų lengvosios atletikos čempionatas Klaipėdoje surengtas sausio 7-8 dienomis. Jaunių (g. 2006–2005 m.) komandų – 28, jaunimo (g. 2004 m.) – 20. Šilutės sporto mokyklos jaunių rinktinės garbę gynė 7 sportininkai, jaunimo komandos – 4.

Jaunių šuolio į aukštį varžybose švėkšniškis Ednaras Serapinas perskriejo kartelę, iškeltą į 1,75 m aukštį ir užėmė antrą vietą. Jo treniruočių draugai Ainaras Mikužis ir Audrius Milinauskas sėkmingai pasirodė trišuolio varžybose. Ainaras nušoko 11,68 m – trečia vieta, Audrius įveikė 11,34 m – ketvirta vieta. A. Mikužis pelnė komandai 11 taškų, A. Milinauskas – 9 tšk. 60 m barjerinio bėgimo varžybose A. Mikužis liko penktas ir iškovojo 8 tšk.

Antras finišavo Nojus Petraitis. Jo laikas – 9,21 sek., pelnė 14 tšk. Bronzos medalį šioje distancijoje iškovojo šilutiškis Mykolas Maurius – 9,83 sek. Jis į komandos taškų pintinę įdėjo 11 tšk. Gabrielė Urniežiūtė užėmė trečią vietą trišuolio varžybose – 9,69 m. Bėgdama 60 m ji finišavo ketvirta – 8,60 sek. A. Milinauskas 60 m įveikė per 7,70 sek. – šešta vieta. Bėgdamas 600 m N. Petraitis parodė antrą rezultatą – 1:33,42 min. Pirmas finišavo Vilniaus rajono atstovas Rokas Sakalauskas – 1:32,77 min. M. Mauriaus rezultatas – 1:35,88 min. – ketvirta vieta. Bėgikė Goda Šiaudvytytė iškovojo 3 medalius: sidabro medalį pelnė bėgdama estafetę 4x200 metrų kartu su draugėmis (Kamilė Stankutė, Gustė Gečaitė, Gabrielė Urniežiūtė). Šilutiškės (treneriai L. Leikuvienė, S. Oželis) distanciją įveikė per 2:00,73 min. Greitesnės buvo tik uteniškės – 1:59,55 min.

Jaunių komandų varžybas laimėjo Utenos rinktinė – 153 tšk. Antrą vietą užėmė Kėdainių komanda – 147 tšk. Pamariškių komandos kraitis – 139 tšk., trečia vieta. Šiaulių rajono rinktinė liko ketvirta – 130 tšk. Pagėgių komanda tenkinosi 26 vieta – 11 tšk. Paskutinę, 28-ą, vietą užėmė Kretingos rajono komanda – 6 tšk. Beje, už pirmą vietą buvo skiriama 18 tšk., už antrą – 14, už trečią – 11 ir taip toliau žemėjančia tvarka. Tad kiekvieno dalyvio startas buvo svarbus bendram komandos rezultatui.

Pamariškiai nepraleido priekin nei suvalkiečių, nei žemaičių, nei aukštaičių

Tarp jaunimo komandų favoritais laikyti marijampoliečiai, šiauliečiai, uteniškiai, telšiečiai. Šilutiškių, žinoma, niekas nenurašė, gilias pamariškių lengvosios atletikos tradicijas tęsia nauja auklėtinių ir trenerių karta. Vis tik startai žiemą, kol kas neturint maniežo, kelia daug rūpesčių treneriams. Kad iš uostamiesčio grįš nugalėtojais, pasak L. Leikuvienės, patys stebėjosi.

Jos auklėtinė, 17-metė Kamilė Stankutė užėmė pirmas vietas bėgdama 60 metrų barjerinį bėgimą ir 600 m. Sprinto distanciją įveikė per 9,88 sek., o 600 metrų – per 1:49,60 min. Atlygis – du aukso medaliai. Sidabro medalį pelnė estafetės 4x200 metrų bėgime. Šaunus pasirodymas, nors tiek abejota dėl bėgikų startų.

Švėkšniškio trenerio A. Urmulevičiaus auklėtinis Vilius Liorencas pasižymėjo šuolio į aukštį sektoriuje. Jis įveikė 1,90 metro aukštį ir užėmė antrą vietą. O čempionu tapo šiaulietis Rokas Vepštas – 1,95 m. Šilutiškio trenerio S. Oželio auklėtinė, 17-metė Gustė Gečaitė pelnė sidabro medalį bėgdama estafetę, o bėgdama 300 ir 60 metrų užėmė penktą ir šeštą vietas, pridurdama komandai dar po 8 tšk. Naglis Kuturys (trenerė L. Leikuvienė) finišavo trečias bėgdamas 600 m – 1:27,11. Pirmo atskyrio rezultatas. 1000 m distanciją Naglis baigė penktas – 2:48,44 min. Ketvirtos vietos taškus N. Kuturys atnešė bėgdamas estafetę 4x200 metrų.

Estafetės bėgimą laimėjo Telšių komanda – 1:39,85 min. Pamariškių laikas – 1:42,89 min. Jaunuolių komandų pirmo šešetuko rikiuotė: Šilutė – 1 vieta, 123 tšk., Šiaulių r. – 2 v. 119 tšk., Pasvalys – 3 v. 116 tšk., Utena – 4 v., 100 tšk., Marijampolė – 5 v., 95 tšk., Raseiniai – 6 v., 87 tšk. Paskutinę, 20-ą, vietą užėmė Visagino komanda – 5 tšk. Pamario lengvaatlečiai iš viso pelnė 19 apdovanojimų.