Sumušusiam pagėgiškį policininką – 2 tūkst. eurų „premija“

2022-01-24, Vidas Kalinauskis

Įsiteisėjo teismo baudžiamasis įsakymas dėl Pagėgių savivaldybės gyventojo K. M. „karžygiško“ elgesio prieš policijos pareigūną. Pareigūną jis sužalojo ir už tai kaip reikiant privalės papurtyti savo piniginę...

Pusantro litro viskio ir brendžio suteikė drąsos?

K. M. - vedęs, dirbantis statybininku Norvegijoje, anksčiau neteistas,

Nustatyta, kad K. M. 2021 m. spalio 5 d. naktį, apie 0 val. 30 min., gatvėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, panaudojo fizinį smurtą prieš Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pagėgių policijos komisariato tyrėją R. A., atliekantį jam pavestas viešosios tvarkos užtikrinimo funkcijas. Jis delnu trenkė vieną kartą pareigūnui į kairį skruostą ir kairę ausį, po to sugriebė už kairės rankos nykščio, jį pasuko, tuo padarydamas nukentėjusiajam tyrėjui nežymų sveikatos sutrikdymą.

K. M. ikiteisminio tyrimo metu kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo pripažino visiškai bei parodė, kad spalio 4-ąją, pirmadienį, nuo pat ryto darbavosi savo sodyboje, esančioje Stoniškių seniūnijos Rukų kaime, kur statosi namą. Apie 17 val. pas jį į minėtą sodybą atvyko draugas D. N.. Jiedu kartu gėrė alkoholinius gėrimus. Iš viso dviese išgėrė vieną 1 litro talpos butelį viskio, bei vieną 0,5 litro talpos butelį brendžio. Nuo išgertų alkoholinių gėrimų, jis visiškai apgirto. Prisimena, jog baigę gerti viskį ir brendį, dar sodyboje kalbėjosi. Tuo metu lauke jau buvo tamsu. Tačiau kiek tada buvo valandų, nežinojo. Kas vyko paskui, dėl girtumo visiškai nieko nebeprisiminė.

Kaip atsirado ten ir kodėl sukonfliktavo su policijos pareigūnu, kodėl jam pasipriešino bei prieš jį panaudojo fizinį smurtą, tai yra sudavė delnu į kairį skruostą ir kairę ausį, bei suko kairės rankos nykštį, dėl girtumo nieko neprisiminė. Tačiau jis neneigė ir pripažino, jog būdamas girtas pasipriešino policijos pareigūnui panaudodamas prieš jį fizinį smurtą.

Nukentėjusysis pareigūnas R. A. teigė, kad nuo spalio 4 d., 18 val., iki spalio 5 d., 6 val., dirbo kartu su Tauragės AVPK Pagėgių PK vyr. patruliu D. S., užtikrino viešąją tvarką, reagavo į įvykius Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Spalio 5-osios naktį, apie 0 val. 18 min., iš Tauragės AVPK Operatyvaus valdymo skyriaus specialisto gavo pranešimą, kad nepažįstamas asmuo ką tik paėmė pranešėją už gerklės ir trenkė su galva į automobilio stiklą, asmuo nuėjo į namus. Greitosios medicinos pagalbos nukentėjusysis atsisakė.

Vaizdelis – kaip koviniame filme

Į iškvietimo vietą R. A. atvyko apie 0 val. 24 min. Tuo metu rado gatvėje stovintį juodos spalvos automobilį BMW, prie kurio galo stovėjo du vyriškiai ir moteris. Minėtame automobilyje, vairuotojo vietoje, sėdėjo N. M. Tik jiems priėjus prie šio automobilio, akivaizdžiai neblaivus, agresyviai nusiteikęs K. M. į automobilio BMW bagažinės dangtį sudaužė rankoje turėtą žibintuvėlį. Jiems pradėjus aiškinantis iškvietimo aplinkybes, K. M., agresyviai nusiteikęs, garsiai rėkdamas, priėjo prie D. N. Norėdami, kad neįvyktų konfliktas, vyr. tyrėjas D. S. priėjo prie minėtų asmenų, atsistojo tarp jų ir pareikalavo, kad K. M. nusiramintų. Tada K. M. vyr. tyrėją D. S. pradėjo rankomis stumti nuo savęs, toliau elgėsi agresyviai.

Pareigūnas R. A., būdamas šalia, bandė K. M. atitraukti saugiu atstumu. Tuo momentu K. M. dešinės rankos delnu vieną kartą trenkė jam į kairės pusės skruostą ir ausį, taip sukėlė fizinį skausmą. Taip pat sulaikymo metu K. M. pradėjo priešintis fizine jėga, sugriebė jam už kairės rankos nykščio, jį patraukė link savęs, pasuko, tokiu būdu sukėlė fizinį skausmą. Tada pareigūnai, panaudoję kovinių imtynių veiksmus, K. M. paguldė ant žemės. Pastarasis ant žemės toliau aktyviais veiksmais priešinosi, bandydamas išvengti sulaikymo, sugriebęs pareigūnui D. S. už liemenės, ją nuplėšė ir numetė tarnybinę Body kamerą. Kameros nesugadino. Sulaikymo metu, panaudojo spec. priemones - antrankius.

Pasodinus K. M. į tarnybinio automobilio laikino sulaikymo kamerą, šis nenurimo, toliau kojomis spardė automobilio laikino sulaikymo patalpą. Tada K. M. buvo surakintos kojos. Pradėjus važiuoti, K. M. kojomis bandė nuspirti tarnybiniame automobilyje esančią stebėjimo kamerą, daužė sulaikymo patalpos grotas. Vežant į policijos komisariato areštinę, K. M. abu pareigūnus išvadino įvairiais necenzūriniais žodžiais, jiems grasino. Jiems pareikalavus nusiraminti, K. M. nevykdė jų, policijos pareigūnų, teisėtų reikalavimų.

Pareigūnas vyko į ligoninę

Dėl kairės rankos nykščio sužalojimo, R. A. dar tą pačią naktį kreipėsi į Tauragės ligoninės priėmimo skyrių, kur atlikus tyrimus, suteikus pirmąją med. pagalbą buvo išleistas namo gydytis ambulatoriškai. Jam buvo išduotas nedarbingumas. Pareigūnas ambulatoriškai gydėsi ir jam nedarbingumas buvo išduotas iki spalio 18 d. Dėl jam suduoto smūgio į kairės pusės skruostą ir ausį, sukelto fizinio skausmo, jo kairės rankos nykščio sužalojimo, K. M. atsiprašė, dėl tokio savo elgesio labai gailėjosi, todėl jis atleido ir ikiteisminiame tyrime civilinio ieškinio nereiškė.

Panašius parodymus pateikė ir liudytojas pareigūnas D. S.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Daiva Žebelienė skyrė kaltinamajam K. M. 40 MGL (2 000 Eur) dydžio baudą. Nustatyta, kad bauda turi būti sumokėta per 6 mėnesius nuo šio baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.


Straipsnio komentarai

Zinau2022-01-25
Na gal reiktu pasakyti ir daugiau aplinkybiu del jo viskas buvo, o ne i vienus vartus kaltint zmogu... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šiaip2022-01-24
ar apsvaigęs nuo alkoholio daug gali pašokinėti prieš apmokytą policininką... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?