Anglijoje vienas iš ieškomiausių nusikaltėlių – šilutiškis

2015-03-08, Stasys BIELSKIS
Anglijoje ieškomas M. Jurgšat, 2010 metų sausį Šilutėje sumušęs ir peiliu supjaustęs 30-ies metų amžiaus vyriškį.
Anglijoje ieškomas M. Jurgšat, 2010 metų sausį Šilutėje sumušęs ir peiliu supjaustęs 30-ies metų amžiaus vyriškį.

Anglijos Metropoliteno policija paskelbė sunkiais nusikaltimais kaltinamo lietuvio paiešką. Tai 25-erių metų Mantas Jurgšat, ieškomas dėl 2010-aisiais Šilutėje įvykdyto užpuolimo. Auka buvo daugybę kartų mušta ir supjaustyta peiliu.

M. Jurgšat taip pat kaltinamas pareigūno užpuolimu, kai 2011 metais jis buvo sulaikytas ir pasipriešino policininkui. Manoma, kad įtariamasis gali slapstytis Barkingo bei Dagenhamo rajonuose Londone arba Peterboro mieste.

Metropoliteno policijos ekstradicijos skyriaus detektyvas seržantas Peteris Rance‘as kreipėsi į gyventojus prašydamas pagalbos ir įspėdamas jo saugotis. „Atidžiai įsižiūrėkite į šią nuotrauką. Galbūt jis gyvena šalia jūsų. Galbūt kartais prasilenkiate su juo gatvėje. Jei turite bet kokios informacijos apie juos, prašau paskambinti pareigūnams. Norime kuo greičiau šį pavojingą asmenį pašalinti iš visuomenės gyvenimo. Galite skambinti ir pagalbos numeriu 999, bet jokiu būdu nesiartinkite prie jo“, - sakė seržantas.

Policija pranešė, kad M. Jurgšat dar žinomas kaip Marius Mickevičius. Ir iš tikrųjų – „Šilokarčemai“ pavyko išsiaiškinti, kad jis tokia pavarde yra „įsiamžinęs“ Facebook‘e, tik ten profilyje ne kažkokio M. Mickevičiaus, o būtent to paties M. Jurgšat nuotrauka. Nurodo, kad gyvena Peterbore. Įdomu tai, kad jo kontaktų sąraše yra Drąsius Kedys...

Sumušė policininką, pabėgo iš komisariato

Sunkiaatletis Mantas Jurgšat nusprendė, kad jam labiau patinka daryti nusikaltimus nei lieti prakaitą sporto salėje.

Liepos 18-ąją, 15 val. 5 min., Šilutės rajono policijos komisariate M. Jurgšat sumušė policininką. Ir dar „gražiau“ – pareigūną užpuolęs sulaikytasis pabėgo iš komisariato patalpų.

Tuomet Policijos departamento pranešime buvo nurodyta, kad Šilutės r. PK patalpose, Operatyvaus valdymo poskyrio vyresniajam postiniui D. B. (gim. 1974 m.) atidarius laikino sulaikymo patalpos duris, kad dvidešimt dviejų sulaikytasis M. Jurgšat dėl turto prievartavimo pasirašytų kratos protokolą, šis, trenkęs pareigūnui ir jį nustūmęs nuo durų, pabėgo iš Šilutės r. PK patalpų. Policijos pareigūnas dėl rankos ir kojos sumušimų gydėsi ambulatoriškai.

„Kol kas dar neradome. Ieškome. Apie bėglį informuotas Interpolas, tad vykdoma tarptautinė jo paieška“, - po kelių dienų žiniasklaidai sakė laikinai Šilutės rajono policijos komisariatui vadovavęs Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Arūnas Pupšys.

Tuometis Šilutės r. PK viršininkas Stasys Mickevičius tada teigė, kad tai vietinės reikšmės įvykis, kurio nereikėtų viešinti visai Lietuvai. Iš pradžių jis net atsisakė pagalbos dėl bėglio nuotraukų išspausdinimo, nes neabejojo, kad jo pavaldiniai patys jį suras.

Jaunas, bet teisėsaugai gerai žinomas

M. Jurgšat buvo kelis kartus teistas dėl plėšimo, kūno sužalojimo, teismo sprendimo nevykdymo, viešosios tvarkos pažeidimo. Tačiau realios laisvės atėmimo bausmės jam vis pavykdavo išvengti.

2010-ųjų sausį prie vieno iš namų Melioratorių alėjoje buvo užpultas keturis kartus teistas V. B. (gim. 1980 m.). Užpuolikai ne tik sumušė jį metaliniais strypais bei beisbolo lazdomis, bet ir tyčia perpjovė abiejų kojų sausgysles bei raumenis.

Gerai organizuotame užpuolime tuomet dalyvavo devyni asmenys. Jų veiksmus koordinavo jau ne kartą teisti bendraamžiai šilutiškiai M. Jurgšat ir Karolis Girskis.

Paskutinį kartą su pamario krašto organizuotu nusikalstamu pasauliu siejamas sunkiaatletis M. Jurgšat Klaipėdos miesto apylinkės teismo teistas 2011 metų balandžio mėnesį. Dėl to, kad uostamiestyje švaistėsi kumščiais ir lazda, jam skirta pusantrų metų nelaisvės, bausmės vykdymą atidedant porai metų. Stipruolis buvo įpareigotas per porą mėnesių atlyginti nukentėjusiajam padarytą žalą.

Išvijo iš sporto klubo

M. Jurgšat buvo vienu perspektyviausiu jaunuoju sportininku ne tik Šilutės rajone – jis yra tapęs šalies sunkiosios atletikos jaunimo čempionu ir suaugusiųjų vicečempionu, Baltijos šalių čempionato prizininku.

Į 2009 metų geriausių Šilutės rajono sportininkų dešimtuką patekęs M. Jurgšat stovėjo ir ant Lietuvos olimpinės rinktinės slenksčio. Tačiau dėl pasirinkto gyvenimo būdo, kurio negali užglaistyti jokie sporto laimėjimai, treneriai šilutiškį išvijo iš Šilutės sunkiosios atletikos sporto klubo „Lokys“.

M. Jurgšat pabėgimas – ne vienintelis

M. Jurgšat pabėgimas – ne pirmas antausis Šilutės policininkams. 2010-ųjų balandžio pabaigoje nuo jų iš Šilutės rajono apylinkės teismo paspruko šilutiškis Rokas Gavutis (gim. 1989 m.).

Išgirdęs, kad yra suimtas 15 parų, narkotinių medžiagų laikymu bei viešosios tvarkos pažeidimu įtariamas jaunuolis sugebėjo tai padaryti net būdamas surakintas antrankiais.

2009 metų lapkritį nuo šilutiškių pareigūnų paspruko dėl viešosios tvarkos pažeidimo suimtas šešiolikmetis Modestas A. Jis net tris pareigūnus pergudravo, kai iš areštinės buvo atvežtas į gimtąjį Versmininkų kaimą patikrinti parodymų. Aštuntokas po kelių dienų sulaikytas namuose, o jį pražiopsoję policininkai griežtai nubausti.


Foto galerija

Anglijoje ieškomas M. Jurgšat, 2010 metų sausį Šilutėje sumušęs ir peiliu supjaustęs 30-ies metų amžiaus vyriškį.Anglijoje ieškomas M. Jurgšat, 2010 metų sausį Šilutėje sumušęs ir peiliu supjaustęs 30-ies metų amžiaus vyriškį.Į 2009 metų geriausių Šilutės rajono sportininkų dešimtuką patekusį M. Jurgšat tuomet Savivaldybėje apdovanojo meras V. Pozingis ir administracijos direktorius Š. Laužikas.

Straipsnio komentarai

Linas2019-10-11
Jau sulaike peterbotough policija si bariga. Ilgi metukai laukia Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Magaveirio galas2019-06-17
Tai kad jis peterborought juda su kaifu turi restorana rusu st Peterburg centre ???? kaip jo dar nenusikabina mentai???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taurage2017-09-19
Girskis kaip Girksis, bet ta ozi kam cia daro noramaliu, neina suprasti :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ponas2017-04-26
Vidas Bagdzeviciu :DDDD Komentaras patinka Komentaras nepatinka
xaaa2015-03-09
silutes nusikalstomu pasauliu? dar toks yra, pavarot, silutes policininkai, sportuokit daugiau, kad nemustu ir nebegtu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kurios veiklos pasiilgote labiausiai?