Pamario krašte paminėta Laisvės gynėjų diena

2022-01-20
Liepsnojant atminimo laužui, Sausio 13-osios įvykiai prisiminti prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.
Liepsnojant atminimo laužui, Sausio 13-osios įvykiai prisiminti prie Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Praėjusią savaitę Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – stengėsi paminėti Šilutės rajono bendruomenės, kultūros centrai.

Iki šiol aišku viena – niekada neišblės dėkingumas tiems, kurie kovojo už laisvę, tiems, kurie žuvo dėl jos.

Juknaitiškiai rinkosi į Sausio 13-osios minėjimą parkelyje prie fontano, kur degė atminimo laužas, skambėjo laisvės ir tremties dainos, atliekamos moterų vokalinio ansamblio „Vėjūnė“.  Visi pavaišinti arbata, saldumynais.

Minėjimas vyko ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale. Laisvės gynėjų dieną susirinkusieji kartu su Inkaklių etnografiniu ansambliu „Dainoriai“ dainavo liaudies dainas. Prisiminti žuvusieji už laisvę, jų atminimui uždegtos žvakelės.

Kintiškiai paminėjo jau 31-ąjį kartą visoje Lietuvoje minimas tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Kintų Vydūno kultūros centro darbuotojos, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo bibliotekininkė, Kintų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytoja prie laužo skaitė 14-os žuvusiųjų vardus ir pavardes bei paskutinius jų ištartus žodžius, artimųjų prisiminimus apie juos. Senjoro, ilgaamžio mokytojo Stanislovo Būdvyčio deklamuojamos eilės apie Vilnių padėjo mintimis grįžti į tą vakarą, pajusti visuomenės vienybę, kokia buvo jaučiama tuomet, prieš 31-erius metus, kai Vilniuje susirinko žmonių jūra.

Kintų seniūnas Antanas Kližentis pakvietė sušilti prie laužo ir tylos minute, skambant Kintų varpinės varpų dūžiams, pagerbti tragiškai žuvusius tą klaikią Sausio 13-osios naktį. Žvarbų vakarą Kintų miestelio gyventojai ir svečiai, taip pat susibūrę prie laužo, šildėsi ir vaišinosi arbata bei dalinosi mintimis apie tai, ką kiekvienam reiškia laisvė, kaip atsimena tą lemtingą naktį, kokią ji turi reikšmę praėjus 31-eriems metams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?