Ar Šilutėje reikia skirstyti mokytojus į miestiečius ir kaimiečius?

2022-01-27, „Šilokarčemos“ informacija

Šilutės rajono savivaldybės tarybos komitetuose svarstytas aktualus klausimas pedagogų bendruomenei – dėl kelionės išlaidų kompensavimo. Sprendimo projektas atidėtas. Jis bus svarstomas vasario mėnesį.

Siekiama pritraukti pedagogus

Komitetuose kilo nemažai diskusijų dėl minėto klausimo. Buvo siūloma pasitvirtinti pedagogų kelionių kompensavimo aprašą, nustatyti Šilutės rajono savivaldybės mokyklų pedagogų kelionės išlaidų kompensavimo dydį – 0,10 euro už 1 km numatyti Savivaldybės biudžeto lėšas mokyklų pedagogų kelionės išlaidoms kompensuoti 2022 metais Šilutės rajono savivaldybės 2022 metų biudžete.

Laukiami šio projekto rezultatai - gerinamos mokytojų darbo sąlygos, didinama jų motyvacija dirbti mūsų savivaldybėje. Taip pat būtų didinama pedagogų motyvacija dirbti labiau nutolusiose savivaldybės mokyklose taip gerinant ir švietimo kokybę miesteliuose, Šilutės rajono savivaldybės konkurencinė padėtis pritraukiant kvalifikuotus pedagogus lyginant su kaimyninėmis savivaldybėmis.

Sprendimo projektas pristatytas komitetuose. Po posėdžių paaiškėjo – dėl jo nebus padėtas galutinis taškas kitą savaitę vykstančiame Tarybos posėdyje, nes Šilutės konservatorių pateiktas projektas, pasak dalies Tarybos narių, dar turi būti išdiskutuotas. Taip pat trūksta ir duomenų – nėra aišku, kiek važinėjančių pedagogų ir pan.

Neteikė posėdžiui

Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkui Vygantui Kamarauskui kilo klausimas, ko siekiama tokiu sprendimu ir ar neatsisuks antras lazdos galas į kaimo mokyklas, ar nenutiks taip, kad kaimo mokytojai bus  pervilioti dirbti į miestą.

Jam antrino ir Edvardas Jurjonas. Jis projektui nepritarė: „Reikia koreguoti, pakeisti, patvarkyti. Šiaip mintis nebloga, bet...“.

Liberalė Daiva Plikšnienė pažįsta ne vieną mokytoją, kurios vyksta iš kaimo dirbti į miestą ar kokią nors kitą rajono mokyklą. Todėl palaiko siūlymą kompensuoti mokytojų keliones į darbus.

„Esant dabartinėms degalų kainoms važinėjimas yra sudėtingas. Kam duoti tiems mokytojams tų pinigų. Kam jiems į tą Šilutę važinėti. Tegul užsiima verslais kaime. Nevažiuos kompetentingi mokytojai į miestą ir bus kaime. Man atrodo sprendimas geras ir už jį balsuosiu“, - kalbėjo pusiau rimtai, pusiau juokais politikė.

Tarybos narys Sigitas Majus ir komiteto pirmininkas V. Kamarauskas nemano, kad reikia kompensuoti visiems mokytojams keliones į darbus, linkę mokėti tik tiems, kurie vyksta dirbti į kaimus iš miesto ar kitos savivaldybės, bet ne tiems, kurie vyksta iš kaimo į Šilutę. Po diskusijų Ekonomikos ir finansų komitetas nutarė klausimą neteikti posėdžiui.

Kilo diskusijos

Sprendimo projektas grąžintas tobulinti ir Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto posėdyje.

Politikė Laimutė Uselienė mano, kad sprendimas kaip ir geras skatinti mokytojus, bet numatė grėsmę: „Jei bus kompensuojamos išlaidos visiems mokytojams, tuomet gali būti taip, kad iš kaimų mokytojai patrauks į miesto mokyklas. Siūlau mokėti mokytojams, kurie vyks iš miesto į kaimą“.

Jame dalyvavo ir pats meras Vytautas Laurinaitis. Jis teigė, kad šis klausimas nėra nauja mintis ir siūlė jį išimti iš sprendžiamų klausimų sąrašo, nes nėra pilnai paruoštas, išdiskutuotas: „Miesto mokyklos visada patrauklesnės. Gaunasi atvirkštinis procesas – kaimo mokykla nukenčia ir dar mes apmokame šiam mokytojui kelionę į miestą“.

Mero pozicija aiški – apmokėti tik tiems, kas vyksta mokytojauti iš miesto, kitos savivaldybės ar vienos kaimiškos vietovės į kitą kaimo mokyklas. Taip pat kėlė klausimą, kaip pasielgti su tais mokytojais, kurie į darbą vyksta autobusais.

Tarybos narė Lijana Jagintavičienė įsitikinusi, kad sprendimas kompensuoti kelionės išlaidas tik vykstantiems į kaimą diskriminuos mokytojus, jog jie visi verti, kad jų kelionės išlaidos būtų padengtos.

„Jei tu dirbi mieste, esi nevertas kompensacijos, jei dirbi kaimo mokykloje – vertas. Norisi, kad būtų gerbiami mokytojai tiek dirbantys mieste, tiek kaime. Suprantu, kad kyla grėsmė, kad kaime neliks mokytojų. Bet mes diskriminuojame, skaldome. Jau ir taip šiandien visuomenė labai suskaldyta. Visi mokytojai verti pagarbos – tiek miesto, tiek kaimo“, - teigė politikė.

Konservatorius Arūnas Kurlianskas buvo įsitikinęs, kad reikia palaikyti projektą – reikia skatinti, suteikti sąlygas.

„Turiu kelių mokyklų duomenis. Visos parubežyje esančios mokyklos skolina mokytojus, kurie važiuoja net per tris mokyklas“, - sakė politikas.

Komiteto pirmininkas Tomas Budrikis priminė, kad sprendimo projektas toks, koks paruoštas. Jis pasiūlė du variantus – arba balsuoti dėl jo, arba grąžinti sprendimą tobulinti.

Po ilgų diskusijų nutarta projektą atidėti mėnesiui ir jį tobulinti.


Straipsnio komentarai

Patyres2022-09-28
Viskas dėl nenoro skirti lėšų (gal dėl trūkumo) apskritai. Politikams švietimas nėra prioritetas. Nebekalbu apie elementarų diskriminacijos momentą skirstant mokytojus. Kvepia negatyviąja diskriminacija – asmens ar asmenų grupės teisių suvaržymas ar atėmimas (teisinės padėties pakeitimas) be objektyviai pateisinamo pagrindo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Cirkai2022-01-28
Meras lyg is provincijos.Ka daryti? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Iš kaimo2022-01-28
Tauragė, jau metai konpensuoja visiems mokytojams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Silute2022-01-28
Juk sakiau kad reikia! Kaimieciai kompetencijos neturi. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Xui ine2022-01-28
Cia isvis durnas klausimas , ar is kaimo ,ar is miesto ,mes visi zvienodi zmones . Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Mokytoja2022-01-27
Gerbiami Tarybos nariai, atvykite pasikalbėti su mokytojais į mokyklas, gal tada aiškiau pasidarys, palengvinsim jums apsisprendimą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hmm redakcijai2022-01-27
Ačiū, kad pataisėte. Dabar kur kas aiškiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
too too hmm2022-01-27
Pažiūrėk (jei jau ant TU ) video: Ekonomikos ir finansų komitetas | 2022-01-18 nuo 1 val 9 min.
https://youtu.be/C7bA5tDhFnI?t=4155

Buvo pasiūlymas kompensuoti mokytojams keliones ir Daiva Plikšnienė ko gero vienintelė pritarė.

Klausimas - Ar Silokarcema.lt savo visas naujienas kuria ištraukdama žodžius iš kontekso it ar pataisys šį straipsnį?
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skatinti tik geriausius,2022-01-27
t.y. tuos, kurie vaikams neraso dvejetuku ! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
too hmm2022-01-27
nežinau ką tu žiūrėjai, bet surašyta tai žodis į žodį. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
hmm2022-01-27
o jūs visada iš konteksto ištraukiate žodžius?
Žiūrėjau posėdžio įrašą, Daiva Plikšnienė ne taip kalbėjo.
Tikiuosi ištaisysite

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taryba2022-01-27
Blablablabla Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kostas2022-01-27
dauguma vaziuojanciu mokytoju pensininkai ir taip gerai gauna pinigu , jokiu mokejimu Komentaras patinka Komentaras nepatinka