Už respiratorius teks pakloti dešimt kartų daugiau nei už medicinines veido kaukes

2022-01-23, G. Burlėgaitė, Alfa.lt
Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.
Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius.

Nuo pirmadienio į renginius galima patekti tik dėvint respiratorius, tiesa, jų kaina yra dešimt kartų, o kai kur ir daugiau, didesnė nei medicininių veido kaukių. Vaistinėse vieno respiratoriaus kaina siekia beveik 1 eurą, o 50 vnt. medicininių veido kaukių parduotuvėse galite įsigyti ir už 4,79 euro.

„Eurovaistinėje“ dviejų respiratorių pakuotė šiuo metu kainuoja 1,59 euro. Medicininių veido kaukių toje pačioje vaistinėje galite įsigyti tris kartus pigiau – 10 vnt. kainuoja 2,59 euro. Perkant didesnį kiekį vienkartinės medicininės kaukės jums atsieis penkis kartus pigiau nei respiratoriai – 50 vnt. – 7,89 euro.

„Gintarinės“ vaistinės atstovė teigė, kad jų parduodamų respiratorių kaina įvairi, tačiau mažiausia respiratorių kaina yra 1,79 euro už 2 vienetus. Vienkartinių medicininių kaukių kaina „Gintarinėje“ vaistinėje siekia 6,99 euro už 50 vienetų – šešis kartus mažiau nei respiratorių.

„Camelios“ vaistinėje medicininės veido kaukės kainuoja septynis kartus pigiau nei respiratoriai. Vaistinėje vieno respiratoriaus kaina šiuo metu yra 0,99 euro, o 50 vnt. kaukių kainuoja 6,99 euro. Vienkartinės medicininės veido kaukės „Iki“ prekybos tinklo parduotuvėse kainuoja 4,79 euro už 50 vienetų. Palyginti su respiratorių kainomis, tai yra vienuolika kartų pigiau nei respiratorių dabartinės kainos.

Vaistininkas Dainius Viederis tikina, kad įsigyjant respiratorius reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tai būtų sertifikatus atitinkantis produktas, pažymėtas CE ženkliuku, taip pat ant pakuotės turėtų būti nurodyta dalelių sulaikymo skaičius – FFP2. „Visa tai užtikrina, kad priemonė atlieka savo funkciją. Svarbu atkreipti dėmesį, kad respiratoriai, nors ir gali būti dėvimi ilgiau nei medicininės kaukės – iki 8 val., yra vienkartiniai ir nusiėmus neturėtų būti dėvimi pakartotinai“, – Alfa.lt sakė D. Viederis. Dėl koronaviruso atmainos omikron plitimo pirmadienį Lietuvoje pradėjo galioti naujos COVID-19 valdymo priemonės. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad nuo šiol per renginius uždarose erdvėse privalu dėvėti respiratorius. Uždarose erdvėse vyksiančiuose renginiuose visi vyresni nei šešerių metų žiūrovai ir dalyviai, personalas privalo renginio metu dėvėti ne žemesnio kaip FFP2 lygio respiratorius. Nuo to atleidžiami tik neįgalumą turintys žmonės, kurie to daryti negali dėl savo sveikatos būklės. Tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį.

Alfa.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?