Tautodailininkas Darius Vilius – garbingos premijos laureatas

2022-01-28, „Šilokarčemos“ informacija
Tautodailininkas Darius Vilius.
Tautodailininkas Darius Vilius.
2022 m. šalyje paskelbti Mažosios Lietuvos metraštininkės Ievos Simonaitytės metais. Tradicinė Ievos Simonaitytės vardo premija įteikta  sausio 20 d. Vanagų evangelikų liuteronų bažnyčioje vykusiame renginyje ,,Tau – Didžioji Ieva – 125“.

Agluonėnų seniūnijos Ievos Simonaitytės premijos skyrimo  komisija savo nutarimu sausio 12 d. posėdyje XXVI rašytojos I. Simonaitytės vardo premiją paskyrė Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus nariui tautodailininkui Dariui Viliui už skleidžiamą dvasinę šviesą, kuriamą visatos ir darnos harmoniją, etnokultūros puoselėjimą ir jos įprasminimą mažosios architektūros elementuose.

„Darius yra ne tik didelis etnokultūros puoselėtojas, kuri nuolat atsispindi jo darbuose, bet ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Žemaitijos skyriaus narys. Kalvystės amato jis ėmėsi jau vaikystėje, o dabar mielai moko ir jaunąją kartą jos subtilybių. Tikrai džiaugiuosi, kad Premijos teikimo komisija įvertino Dariaus indėlį į mūsų rajono etnokultūrą. Nes kiekvienas apdovanojimas tik dar labiau skatina kurti ir eiti į priekį“, - savo facebook paskyroje mintimis dalijosi Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas.


Straipsnio komentarai

Vytautas2022-01-29
Vien senovinių čerpių stogas daug reiškia.
Man irgi patinka akmenys. Kalnuotų vietovių gyventojai brangina kiekvieną lygumos pėdą, lygumų gyventojai tempia akmenis į savo valdas...ir aš taip pat...
Vadinami alpinariumai reikalauja daug rankų darbo...
Senovinėse foto sunku rasti tų alpinariumų. Akmenys buvo sunaudojami grindiniams, pastatų statybai, girnoms, kapinių tvoroms, skulptūroms...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
saugos K.J.2022-01-28
Sekmes Vilkyciu gyvenvietes grazintojau Komentaras patinka Komentaras nepatinka