Žemaitijos lengvosios atletikos ateitis rinkosi Klaipėdoje

2022-01-27
Vaikų amžiaus grupės 600 metrų bėgimo nugalėtoja Andrėja Šimkutė, kaip tvirtina trenerė L. Leikuvienė, parodė labai aukštą rezultatą, aplenkė būrį tituluotų Klaipėdos bėgikių. Jos laikas – 1:50,42 min. 2-3 vietas užėmė uostamiesčio mergaitės Gaellė Žilys (kairėje) – 1:52,33 ir Ieva Zubavičiūtė (dešinėje) – 1:55,07 min.
Klaipėdos lengvosios atletikos manieže sausio 12-13 dienomis vyko „Žemaitijos taurės“ 1-ojo etapo asmeninės vaikų, jaunučių ir jaunių varžybos. Šilutės rajonui atstovavo sporto mokyklos rinktinės (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis) ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos auklėtiniai (treneriai Audrius Urmulevičius, Dainora Grevienė). Pamariškiai tapo atskirų rungčių nugalėtojais, prizininkais, o užėmę žemesnes vietas prisidūrė sportinės patirties ir turės šansą pagerinti savo rezultatus 2-ojo etapo kovose.

Šios tradicinės varžybos – Žemaitijos lengvosios atletikos augančio, daug vilčių teikiančio rezervo peržiūra. Jėgas išbandė Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Telšių, Tauragės, Mažeikių, Plungės, Palangos, Pagėgių, Raseinių, Kretingos, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Švėkšnos, Veiviržėnų jaunieji sportininkai. Dalyvių amžius: vaikai (13 metų ir jaunesni), jaunučiai (14-15 metų), jauniai (16-17 metų).

Vaikų varžybose pasižymėjo Šilutės bėgikai ir Švėkšnos šuolininkai į aukštį

60 metrų barjerinį bėgimą laimėjo dvylikametė šilutiškė Agnė Naruševičiūtė, įveikusi distanciją per 11,28 sek. Trečia finišavo jos treniruočių draugė Elinga Simaitytė. Jos laikas – 11,60 sek. Abi trenerės L. Leikuvienės auklėtinės. 200 m bėgime prizininkių neturėjome. Švėkšniškė Eda Bendžiūtė užėmė 8 vietą, pagėgiškės Urtė Kalnaitytė ir Žemyna Malinauskaitė – 9 ir 17 v., vienuolikmetė švėkšniškė Agnė Šilobrit – 18 v. Pagėgiškis Erikas Merkelis (trenerė A. Jankantienė), bėgęs 200 m, finišavo antras – 31,22 sek. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Elijus Mauricas ir Rivaldas Šmitas užėmė 7 ir 11 vietas.

600 m bėgime triumfavo šilutiškė Andrėja Šimkutė: finišavo pirma – 1:50,42 min. Aštuntą vietą užėmė pagėgiškė Luka Lukošiūtė, o šilutiškė Samanta Kraučenkaitė liko dešimta. Tą pačią distanciją tarp berniukų greičiausiai bėgo Pagėgių MSM auklėtinis Danielius Puodžiūnas – 1:57,01 min. Trečią vietą užėmė šilutiškis Mantas Budrikas – 2:04,28 min. Švėkšniškis Dovydas Montvilas atbėgo septintas. Šuolio į aukštį varžybose visą prizininkų pjedestalą okupavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos trenerės D. Grevienės auklėtiniai: Nojus Zuikauskas – 1vieta (1,25 m), Rokas Toleikis – 2 v. (1,15 m), Vytautas Paulauskas – 3 v. (1,10 m). Beje, ir ketvirta vieta atiteko švėkšniškiui Armandui Dabulskiui. Tarp mergaičių švėkšniškė Dovilė Kalvytė (treneris A.Urmulevičius), įveikusi 1,15 m aukštį, liko penkta. Nugalėjo Kesmina Rupšytė (Šilalė) – 1,25 m.

Šuolio į tolį varžybose pagėgiškis Eimantas Žiogas stryktelėjo 4,07 m – trečia vieta. 4-5 vietas užėmė švėkšniškiai Mindaugas Urmulevičius (4,00 m) ir Orestas Lukoševičius (3,54 m). 2 kg rutulio stūmimo varžybose 4-7 vietas užėmė švėkšniškės Beata Agintaitė ir Gabija Grevytė. Nugalėjo Kamilė Nemčiauskaitė (Šilalė) – 11,47 m.

Tarp berniukų 3 kg rutulį toliausiai stūmė Vilentas Cibauskas (Šilalė, treneris R. Bendžius) – 11,81 m. Švėkšniškis Matas Paulauskas pasiekė ketvirtą rezultatą – 6,84 m.

Jaunučių startai

60 metrų barjerinio bėgimo varžybose už visas varžoves greičiausia buvo šilutiškė Augustė Juškaitė – 9,96 sek. Tarp berniukų trečias finišavo Rokas Mačiulaitis – 10,63 sek. Abu bėgikus paruošė trenerė L. Leikuvienė. Jos auklėtinis Kostas Būdvytis užėmė trečią vietą bėgdamas 1 000 m – 3:09,76 min. Mija Pielikytė šią distanciją baigė ketvirta – 3:47,86 min. Vytautė Vasiljevaitė užėmė šeštą vietą – 3:56,39 min.

Šuolio į aukštį sektoriuje pagėgiškis Nojus Kalnaitis peršoko kartelę, iškeltą į 1,45 m aukštį – antra vieta. 4-5-8 vietas užėmė švėkšniškiai Domas Barkauskas (1,45 m), Nojus Žmūrikas (1,40 m) ir Linas Būdvytis (1,35 m).

Šuolio į tolį varžybose šilutiškis Regimantas Leikus nušoko 5,26 m – trečia vieta. Pagėgiškis Eimantas Bankauskas liko septintas (4,44 m).

3 kg rutulį Švėkšnos atstovė Darija Sūdžiūtė nustūmė 9,36 m – antra vieta. Jos treniruočių draugė Deimantė Agintaitė užėmė ketvirtą vietą – 7,90 m. Pirma – Klaipėdos jaunutė Emutė Kaubrytė – 10,23 m.

Triumfavo Švėkšnos šuolininkai, o Šilutei garbę nešė bėgikai

Jaunių trišuolio varžybose 1-2 vietas užėmė švėkšniškiai Ainaras Mikužis ir Ovidijus Milinauskas (treneris A. Urmulevičius) - 11,67 m ir 11,60 m. Merginų trišuolio varžybose antrą vietą užėmė šilutiškė Gabrielė Urniežiūtė (treneris S. Oželis). Jos rezultatas – 9,85 m. Pirma – Gabija Mockutė (Klaipėda) – 10,86 m.

Šuolio į tolį varžybose antrą rezultatą parodė Rokas Meilė (Švėkšna) – 5,39 m. Nugalėtojo Maksimo Sadovskij (Klaipėda) rezultatas – 5,61 m. Šuolio į aukštį karaliumi tapo švėkšniškis Ednaras Sarapinas (treneris A. Urmulevičius) – 1,70 m. Penktas liko jo treniruočių draugas Mantas Stirbys (trenerė D. Grevienė) – 1,55 m. Tarp merginų aukščiausiai iššoko klaipėdietė Kamilė Labanauskaitė – 1,65 m. Pagėgiškė Eva Merkelytė užėmė penktą vietą – 1,35 m.

60 metrų barjerinį bėgimą greičiausiai bėgo Artas Laučys (Telšiai) – 8,60 sek. Šilutiškis Nojus Petraitis finišavo trečias – 9,05 sek. , o Mykolas Maurius užėmė penktą vietą – 9,64 sek. 60 metrų bėgimą laimėjo Augustinas Baliutavičius (Telšiai) – 7,37 sek. Švėkšniškis Andrius Milinauskas finišavo antras – 7,66 sek.

1 000 metrų bėgimo varžybose niekas nepralenkė Šilutės sporto mokyklos bėgikės Godos Šiaudvytytės – 3:32,97 min. (trenerė L. Leikuvienė).

1-ojo etapo varžybos baigtos. Šilutiškiai, švėkšniškiai, pagėgiškiai sugrįžo į namus pilni vilčių tęsti „Žemaitijos taurės“ lengvosios atletikos rungčių maratoną ir pasirodyti ne prasčiau.