Kaip susikurti drabužinę, kuri būtų ne tik graži, bet ir patogi naudoti

2022-01-25

Nesvarbu, ar esate tikrų tikriausia „šopahlikė“ ir mada yra tikrų tikriausia jūsų aistra, ar tiesiog mėgstate drabužius laikyti tvarkingai – drabužinė yra tas dalykas, kuris pravers kiekvieniems namams. Net jei tinkamai ją išplanuoti ir atrodo gana sudėtingas procesas, susikurti ją pačiai tikrai įmanoma! Viskas, ko reikia – skirti tam pakankamai laiko ir žinoti keletą patarimų, padėsiančių susikurti drabužinę, kuri būtų ne tik graži, bet ir patogi. Taigi, apie visa tai – šiame straipsnyje!

Atsikratykite nereikalingais drabužiais

Pirmasis žingsnis, ką turėtumėte padaryti, siekiant susikurti tvarkingą ir patogią drabužinę, atrinkti visus drabužius, kurių jau nebedėvite ar kurie jau yra susidėvėję. Neleiskite, jog tokie rūbai užimtų vietą jūsų drabužinėje! Todėl atidžiai apžiūrėkite visus turimus drabužius,  blogos būklės - išmeskite į tam skirtus tekstilės konteinerius, o gerus – atiduokite tiems, kam jų reikia kur kas labiau nei jums. Po tokios spintos revizijos tikrai pajusite palengvėjimo jausmą, kadangi daug geriau matysite visus savo turimus drabužius bei žymiai lengviau rasite, ką apsirengti. 

Rūšiuokite drabužius pagal sezoną

Kuomet atsikratysite visų nebedėvimų drabužių, visus likusius juos surūšiuokite pagal sezoną, t. y. skirtus vasarai, rudeniui, žiemai ir pavasariui. Tai itin naudinga ir patogu, kadangi atėjus tam tikram metų laikui, perkelkite būtent jam skirtus drabužius į drabužinės priekį. Tokiu būdu juos pasiekti bus kur kas lengviau. Negana to, kiekvienoje atskiroje krūvelėje esančius drabužius galite surūšiuoti ir pagal spalvą ar stilių – tai taip pat palengvins skirtingų derinių kūrimą. 

Teikite pirmenybę drabužių kabinimui

Nors drabužiai yra laikomi dviem būdais: juos kabiname arba lankstome, tačiau rekomenduojama savo drabužinėje turėti pakankamai vietos drabužiams sukabinti. Taip laikomi rūbai nesusiglamžo bei patiria mažiau trinties, kas leidžia ilgiau išlaikyti jų pirminę išvaizdą. Tam pasitarnauti gali kabyklos, kurios neužima daug vietos bei yra reguliuojamo aukščio, tad jas yra labai patogu naudoti. Didelį jų pasirinkimą rasite šioje nuorodoje - https://www.varle.lt/kabyklos/. Kaip bebūtų, tam tikrus drabužius yra geriau lankstyti, kadangi kabinami jie gali ištįsti bei prarasti savo formą. Įprastai šiais drabužiais yra laikomi visi megztiniai bei marškinėliai.

Išnaudokite kiekvieną drabužinės centimetrą

Jei galvojate, kokio aukščio turėtų būti lentyna ar spinta jūsų drabužinėje, iš tiesų per daug mąstyti apie tai nereikia, kadangi jas rekomenduojama turėti iki pat lubų. Greičiausiai kiekviena moteris turi tam tikrų drabužių ar aksesuarų, kuriuos dėvi ar nešioja vos porą kartų per metus ar su kuriais negali atsisveikinti, kadangi jie primena tam tikrus prisiminimus. Būtent šiems drabužiams ir yra skirtos viršutinės lentynos, kuriuose galite saugiai visus juos laikyti ir prireikus nesunkiai pasiimti. Be viso to, jei matote, jog drabužinė dar yra nemažai nepanaudotos vietos, panaudokite ją lentynoms batams. Taip vadinamos batų dėžės iš varle.lt yra įvairiausių formų, spalvų bei dydžių, tad tikrai išsirinksite tokią ar tokias, kurios geriausiai tiks jūsų drabužinėje. 

Pasirinkite tinkamą apšvietimą

Tinkamas apšvietimas drabužinėje – be galo svarbus elementas, kadangi jis ne tik gali apšviesti visus joje esančius daiktus, bet ir padėti kurti drabužių derinius. Kyla klausimas kaip? Ogi pasirinkus netinkamą šviesą, tarkime, per mažo ryškumo, drabužių spalvos gali atrodyti visiškai kitaip nei jos atrodytų dienos šviesoje. Kad viso to būtų galima išvengti, rekomenduojama drabužinei pasirinkti įmontuojamus LED šviestuvus, kurie skleidžia ryškią šviesą, neiškraipančią tikro vaizdo.

Nepamirškite tam tikrų papildomų baldų bei dekoro elementų

Norint įnešti kiek jaukumo tokioje erdvėje, rekomenduojama pasirūpinti tam tikrais papildomais baldais bei dekoro elementais. Vienas iš jų, be jokios abejonės, yra sėdima vieta: kėdė, fotelis, nedidelė sofa ar pufas. Ji reikalinga tam, nes kartais tam tikrus drabužius yra žymiai lengviau ir patogiau apsivilkti sėdint nei stovint, o taip pat ant jos galėsite pasidėti ir kitus rūbus ar aksesuarus, kuriuos planuosite tądien vilktis. Be sėdimos vietos, taip pat labai svarbus yra ir veidrodis, leisiantis matyti, kaip vieni drabužiai dera su kitais, bei įsivertinti savo išvaizdą. Dabar net galima rasti veidrodžių su LED apšvietimu, kurie ne tik atrodo labai gražiai, bet taip pat į drabužinę įneša daugiau šviesos. 

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir padės susikurti tokią drabužinę, apie kurią seniai svajojote. Tiesiog vadovaukitės šiais patarimais ir nė nepatikėsite, kokį gerą galutinį rezultatą gausite!


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!