Kaip pasirinkti geriausias padangas?

2022-01-28, Pranešimas spaudai

Anksčiau ar vėliau kiekvienam vairuotojui neišvengiamai teks jomis pasirūpinti. Ir tuomet šis klausimas gali būti itin aktualus. Kadangi šiomis dienomis galima rinktis iš tikrai gausaus jų asortimento. Nors praktiškai visos jos gali sėkmingai atlikti savo funkciją. Tačiau jų ypatybės bei kaina gali labai skirtis. Todėl tik žinant pagrindinius niuansus bei svarbiausius aspektus galima pasirinkti itin tiksliai. Bei tuomet nesunkiai atrasti geriausią variantą. Tuo labiau, kad kažkokio vieno universalaus modelio paprasčiausiai nėra. O pasirinkimas labai priklauso tiek nuo automobilio, tiek ir nuo važiavimo ypatybių bei asmeninių prioritetų. Į juos taip pat vertėtų atkreipti dėmesį.

Ekonominės ar aukštesnės klasės padangos?

Tai labai dažna dilema, kadangi tarp šių dviejų variantų kainų skirtumas gali būti pakankamai nemažas. O finansinis aspektas daugeliui bus tikrai svarbus. Todėl galimybė sutaupyti renkantis ne tokio žinomo gamintojo padangas gali atrodyti tikrai patraukli. 

Žinomiausių gamintojų ir geriausiai vertinamos padangos pasižymės ne tik ilgaamžiškumu, bet ir išskirtinėmis savybėmis. Kadangi joms skiriamas itin didelis dėmesys. Todėl, pavyzdžiui, Goodyear padangos prieš patekdamos į parduotuvių lentynas pirmiausiai yra daug testuojamos. Kas leidžia surasti optimaliausią variantą. Taip pat neretai žinomi gamintojai pasirenka ir žymiai kokybiškesnį gumos mišinį, todėl ir jų padangų kaina bus atitinkamai didesnė. Tačiau tai tikrai nebus papildomi pinigai vien tik dėl žinomo vardo. O tuo geriausiai galima įsitikinti pasidomėjus įvairiais testais, kurie atliekami su skirtingomis padangomis, bei jų rezultatais. Kadangi tuomet pasirodo akivaizdus skirtumas tarp kokybiškiausių ir ne tokių gerų padangų.

Norintys maksimaliai sutaupyti gali rinktis ir pačius ekonomiškiausius variantus. Jie gali būti netgi kelis kartus pigesni lyginant su aukščiausios klasės padangomis. Tačiau šie gaminiai bus nesulyginami savo kokybe bei ilgaamžiškumu. Todėl iš pigiausių padangų neverta tikėtis, jog jos tarnaus labai ilgai. O jeigu gumos mišinys bus pakankamai kietas, kas apsaugo padangas nuo dilimo, tuomet jų sukibimas gali būti pakankamai mažas. Ir tuomet prastesnėmis oro sąlygomis toks gaminys paprasčiausiai nebus saugus pasirinkimas. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojama stengtis sutaupyti kiek įmanoma daugiau. Ir žymiai geriau rinktis bent jau vidutinės klasės padangas.

Ieškantiems aukso viduriuko -galima surasti ne itin brangių, bet pakankamai kokybiškų variantų. Ir vienas iš tokių būtų Kumho gamintojo padangos. Kurios priskiriamos prie vidutinės klasės. Tai patikimas ir taip pat neblogai žinomas padangų gamintojas, kurio padangos įeina ir į kai kurių automobilių originalią komplektaciją. Gamintojas investuoja į technologijas ir testavimus. Taigi, nenorint išlaidauti, tačiau norint įsigyti pakankamai kokybiškas padangas, geriausia žvalgytis būtent į vidutinei klasei priskiriamus modelius.

Kodėl svarbu, kokiais keliais dažniausiai tenka važiuoti?

Kadangi nuo to labiausiai turėtų priklausyti ir tai, kieto ar minkšto gumos mišinio bus naujos žieminės padangos. Jeigu dažniausiai tenka keliauti gerai valomais keliais, pavyzdžiui, miestuose ar greitkeliuose, kur eismas intensyvus, tuomet galima rinktis kieto mišinio padangas. Jos pritaikytos Europos šalims ir užtikrins geresnį sukibimą tiek su sausa, tiek ir su šlapia kelio danga. Tačiau su tokiomis padangomis bus rizikingiau važiuoti apledėjusia arba sniegu padengta kelio danga.

Tuo tarpu tiems, kam neišvengiamai tenka važiuoti ir ne taip gerai prižiūrimais keliais, reikės Šiaurės šalims pritaikytų minkšto mišinio padangų. Jos leis nebijoti praktiškai jokių gamtos sąlygų. Kadangi tokios padangos užtikrins gerą sukibimą tiek važiuojant sniegu padengta, tiek ir apledėjusia kelio danga. Ir nors jos leidžia saugiau vairuoti automobilį ekstremaliomis sąlygomis, tačiau labai svarbu nepamiršti laikytis saugaus greičio. Kadangi važiuojant pernelyg greitai net ir geriausios padangos negalės apsaugoti nuo slydimo.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?