Saviizoliacija – su seserimi ir su buteliu ant stalo

2022-01-30, Vidas Kalinauskis
Ikiteisminio tyrimo metu apklausta įtariamoji savo kaltę pilnai pripažino. Asociatyvi nuotr.
Ikiteisminio tyrimo metu apklausta įtariamoji savo kaltę pilnai pripažino. Asociatyvi nuotr.
Praėjusiame „Šilokarčemos“ numeryje išspausdintoje Lietuvos Respublikos prokuratūros informacijoje pranešta, jog koronavirusu sirgusi 52 metų Pagėgių gyventoja pripažinta kalta dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo. Ji pareigūnų buvo įspėta apie privalomą saviizoliaciją, tačiau šio įpareigojimo nesilaikė. Šiandien šios pagėgiškės istoriją pristatome išsamiau.

Sirgo lengva forma

Našlė, dirbanti, anksčiau neteista R. S. turėjo teigiamą 2021 m. lapkričio 4 d. atlikto laboratorinio tyrimo rezultatą, kuriuo jai patvirtinta viruso sukelta COVID-19 liga. Lapkričio 5 d., 10.31 val., buvo nuotoliniu būdu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro departamento užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus darbuotojos bei lapkričio 5 d. IĮ ,,Pagėgių šeimos centras“ gydytojos supažindinta su saviizoliacijos tvarka. Tačiau lapkričio 8-osios vakarą ji savo namuose kartu su seserimi vartojo alkoholinius gėrimus ir tokiu būdu sukėlė pavojų kitam asmeniui užsikrėsti ypač pavojinga užkrečiamąja liga.

R. S. ikiteisminio tyrimo metu apklausta įtariamąja savo kaltę pilnai pripažino. Būtent darbovietėje jai ir kitiems darbuotojams gana dažnai buvo daromi testai nuo COVID-19 ligos. Lapkričio 1 d. ji dar dirbo, bet darbovietėje jau sklido kalbos, kad kažkas užsikrėtė COVID-19, todėl reikėjo testuotis visiems darbuotojams. Būtent lapkričio 4 d. jai buvo padarytas testas nuo COVID-19 ligos ir rytojaus dieną, tai yra lapkričio 5-ąją, direktorė jai iš darbo pranešė, kad ji serga COVID-19 liga, kad jos testo rezultatas yra teigiamas.

Tą pačią dieną jai paskambino jos šeimos gydytoja N. G. iš IĮ ,,Pagėgių šeimos centras“, kuri  dar kartą pakartojo ir išdėstė visas taisykles, kurių privaloma laikytis izoliacijos metu. R. S. yra pasiskiepijusi nuo COVID-19 ligos, todėl sirgo lengva forma. Jautė tik slogą ir šiek tiek skaudėjo gerklę. Lapkričio 5-ąją ji paskambino savo seseriai ir papasakojo, kad jai nustatytas teigiamas COVID-19 tyrimas, kad serga šia liga. Sesuo suprato, jog R. S. serga ir kad ji negali ateiti pas ją. Bet lapkričio 8-osios vakarą atėjo į sergančiosios namus. Atnešė maisto ir kitų reikiamų priemonių. R. S., žinodama, kad negali bendrauti su kitais žmonėmis, įskaitant ir su savo šeimos nariais, seserį įsileido į savo namus.

Jos abi kartu vartojo alkoholinius gėrimus, kalbėjosi. Suprato, kad kelia pavojų savo seseriai užkrėsti ją COVID-19, tačiau jos labai norėjusios susitikti, pabendrauti. Nepagalvojo rimtai apie pasekmes ir manė, kad niekas nesužinos.

Kaimynė paskundė policijai

R. S. jau buvo paskambinusi ir kaimynei bei prisipažinusi, kad jai nustatytas teigiamas COVID-19 testas. Kaimynė iš balso suprato, kad ši yra užkimusi, kad tikrai serga. Dar ji jos klausė, kokių vaistų jai reikėtų gerti ir panašiai. Bet lapkričio 8-osios vakarą, apie 19.30 val., ši kaimynė  pamatė, kad pas R. S. kažkas yra atėjęs, nors jai buvo uždrausta į savo namus įsileisti pašalinių asmenų. Ji pro langą pamatė, kad pas R. S. yra atėjusi sesuo. Jos abi vartojo alkoholinius gėrimus. R. S. gyvena pirmame namo aukšte. Buvo matyti, kaip moterys mosikuoja rankomis.

Kaimynė paskambino pagalbos telefonu 112 ir pranešė policijai apie daromus pažeidimus.

Liudytoja šioje byloje tapusi R. S. sesuo teigė, kad jos sesuo sakiusi, jog jaučiasi gerai, kad neserga. Po skambučio ji asmeniškai pati nuėjo pas R. S. į jos namus ir su ja bendravo. Nunešė maisto produktų ir kitų prekių. Mat sesuo privalėjo izoliuotis ir negalėjo niekur išeiti.

R. S. sesuo lapkričio 10 dieną taip pat pasidarė laboratorinį tyrimą dėl COVID-19 ligos. Gavo atsakymą, kad testas neigiamas, tai reiškia, kad nuo sesers neužsikrėtė.

Tauragės apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė paskyrė R. S. šešių mėnesių laisvės apribojimą be intensyvios priežiūros ir baudžiamojo poveikio priemonę – 500 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Ši įmoka turi būti sumokėta per tris mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?