Techninės apžiūros vietose pinigais geriau nesimėtyti

2022-02-03, Deimantas KNIŠKA, Respublika.lt
Techninė apžiūra būtų laikoma negaliojančia, jei paaiškėja, kad pagal transporto priemonės klasę ar jos paskirtį transporto priemonės techninės apžiūros galiojimo terminas viršija techninės apžiūros atlikimo periodiškumo terminą.
Techninė apžiūra būtų laikoma negaliojančia, jei paaiškėja, kad pagal transporto priemonės klasę ar jos paskirtį transporto priemonės techninės apžiūros galiojimo terminas viršija techninės apžiūros atlikimo periodiškumo terminą.

Susisiekimo ministerija ketina pakeisti Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarką. Kai kurios nuostatos - griežtinamos, todėl vairuotojai turės būti atidūs, tačiau kai kurių biurokratinių nuostatų atsisakoma.

Ministerija siūlo numatyti galimybę nepradėti privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros arba ją užbaigti nepatikrinus transporto priemonės pagal visus techninius reikalavimus, jeigu transporto priemonės valdytojas bando paveikti techninės apžiūros kontrolieriaus sprendimą, palikdamas transporto priemonėje pinigus ar kitus daiktus. Mat jie esą gali būti suprantami, kaip bandymas papirkti kontrolierių.

Pastarajam būtų nustatyta pareiga prieš pradedant techninę apžiūrą įspėti valdytoją, kad pateiktoje transporto priemonėje nebūtų palikta pinigų ar kitų vertingų daiktų, ir paprašyti juos išimti, jeigu tokie būtų aptikti.

Valdytojui atsisakius įvykdyti šiuos nurodymus, techninė apžiūra būtų nutraukta (nepradėta) ir apie tai pranešta techninių apžiūrų įmonės vadovui.

Tikimasi, kad šios priemonės atgrasys valdytojus nuo bandymo už atlygį gauti palankų kontrolieriaus sprendimą dėl techninės apžiūros.

Į naująją tvarką taip pat ketinama perkelti europinio reglamento nuostatą, kad techninės apžiūros įmonės tam tikrais atvejais rinktų nuo 2021 m. sausio 1 d. registruotų naujų lengvųjų automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių degalų ir (arba) energijos sąnaudų duomenis. Tiesa, transporto priemonės savininkas turėtų teisę atsisakyti pateikti tuos duomenis.

Taip pat planuojama atsisakyti reikalavimo transporto priemonės valdytojui pateikti vairuotojo pažymėjimą pristatant transporto priemonę techninei apžiūrai, jeigu jis pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Tokiu būdu esą būtų užtikrintas teisės aktuose įtvirtintų nuostatų nuoseklumas, kadangi pagal įstatymą motorinės transporto priemonės vairuotojas, kuriam Lietuvoje išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja, neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo pažymėjimą, jeigu jis pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Jei teisės aktas įsigaliotų, būtų atsisakyta reikalavimo transporto priemonės valdytojui pateikti transporto priemonės registracijos dokumentą, kuriuo patvirtinama, kad transporto priemonė yra įregistruota Lietuvoje, jeigu valstybiniuose registruose yra atitinkamas įrašas.

„Esant skaitmenizuotai transporto priemonių registracijos ir techninės apžiūros sistemai ir įstatymu įtvirtintoms nuostatoms dėl keitimosi duomenimis tarp su eismo saugumo sritimi susijusių registrų, valstybės informacinių sistemų ir duomenų bazių transporto priemonės registracijos dokumento reikalavimas techninės apžiūros metu, kai yra atitinkamas įrašas minėtuose registruose, netenka prasmės“, - paaiškino Susisiekimo ministerija.

Be to, techninė apžiūra būtų laikoma negaliojančia, jei paaiškėja, kad pagal transporto priemonės klasę ar jos paskirtį transporto priemonės techninės apžiūros galiojimo terminas viršija techninės apžiūros atlikimo periodiškumo terminą. Mat yra fiksuojami atvejai, kai lengvųjų automobilių taksi ir lengvųjų automobilių pavėžėjimo paslaugas teikiantys asmenys nuslepia, kad vykdys pavėžėjimo paslaugas ir vietoje 6 ar 12 mėn. transporto priemonei galiojančios apžiūros, priklausomai nuo jos amžiaus, gauna 24 mėn. galiojančią techninę apžiūrą, kuri numatyta įprastam, nekomerciniais tikslais naudojamam, automobiliui.

Nauja tvarka, jei kitos institucijos neturės pastabų, bus patvirtinta ministro įsakymu.

Respublika.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?