Pamario krašto kūrėjos knygos nelieka nepastebėtos

2022-02-03, „Šilokarčemos“ informacija
J. Ivanauskaitės premijos konkursui šiemet pateiktos 2021-2022 m. išleistos Ignės Zarambaitės knygos.
J. Ivanauskaitės premijos konkursui šiemet pateiktos 2021-2022 m. išleistos Ignės Zarambaitės knygos.
Jau aišku, kiek šiemet Jurgos Ivanauskaitės premijai pateikta knygų. O premijos laureatų sąrašas solidus – premija įvertinti šiandien aktyviai kuriantys ir ryškūs mūsų literatūros vardai, tarp kurių ir kūrėjos iš pamario krašto vardas.

Nuo 2008 metų teikiama premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką“, - rašoma leidyklos „Tyto alba“ pranešime žiniasklaidai.

Premija įvertinti šiandien aktyviai kuriantys ir ryškūs mūsų literatūros vardai, tarp kurių Kristina Sabaliauskaitė, Rimantas Kmita, Rimvydas Stankevičius, Renata Šerelytė ir kt. Praėjusiais metais J. Ivanauskaitei būtų sukakę 60, tad vasario 26 dieną Vilniaus knygų mugėje vyksianti premijos teikimo šventė bus skirta paminėti šią sukaktį.

J. Ivanauskaitės premijos konkursui šiemet pateiktos 2021-2022 m. išleistos Ignės Zarambaitės knygos „Juodavandeniai“, „Nieko rimto“.

„Ši nominacija svarbi tuo, kad pati Jurga Ivanauskaitė man visuomet buvo artima kaip autorė, kaip žmogus – bent kiek spėjau ją pažinti per knygas ir pasisakymus. Ne veltui mano knygos paaugliams „Juodavandeniai“ pradiniame puslapyje yra jos citata, inspiravusi apysakoje atskleisti paralelę tarp vandens ir žmogaus. Ji buvo ryški, stichiška, laisva, ištikima sau, rašė ne kritikams, o žmonėms – manau, tai puikus pavyzdys kūrėjams, man taip pat“, - „Šilokarčemai“ sakė I. Zarambaitė.

Šiuo metu yra parašiusi knygas vaikas „Emilio laiškas“, „Slapta laiškų rašymo agentūra“, „Pašto pelyčių nuotykiai Šiaurėje“, „Skudurinukė“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“, „Stebuklingi senelio batai“, „Simas ir jo kalavijas“ bei apysaką paaugliams „Juodavandeniai“.

Netrukus pasirodys ugdomoji pasakų ir užduočių knyga „Voveriukas Mukas ir pamestas raktas“, parengta kartu su leidykla „Šviesa“. Taip pat paveikslėlių knyga „Debesėlis“ – apie tikrą baltą balandį, kuris atskrisdavo pas mane į svečius.

 Iki metų pabaigos turėtų užbaigti dar vieną kūrinį paaugliams.

Tiesa, premijai pateikta ir iš Šilutės kilusio Dovydo Pancerovo knyga „Medžiojant tėvą“ („Alma littera“).


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!