Patėvis V. Laurinaitis „įsūdė“ posūniui papeikimą

2022-02-08, „Šilokarčemos“ informacija

Sausio 27 d. vyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiamas klausimas dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo administracijos direktoriui Virginijui Pozingiui, kuris ir vėl sumaišė privačius ir viešuosius interesus. Meras Vytautas Laurinaitis šį kartą tik su „Bariau“ neapsiėjo, bet nusižengusį karžygį savo komandoje paliko.

Praėjusių metų gruodžio antroje pusėje Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad V. Pozingis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimo duomenys rodo, kad 2019 metais V. Pozingis, būdamas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriumi ar jį pavaduodamas, nenusišalino ir Savivaldybės administracijoje sprendė klausimus, susijusius su jo privačiais interesais – dėl formuojamų žemės sklypų prie jam nuosavybės teise priklausančių žemės sklypų.

Kai administracijos vadovas suklupo – vėl tyčia ar netyčia neatsispyrė pažeisti viešųjų ir privačių interesų. Niekas ir nesitikėjo, kad jis bus šalinamas iš pareigų dėl politinio nepasitikėjimo. Tikriausiai daugelis prisiminė komediją, kuri vyko 2016 metais, ir tikėjosi kažko panašaus. Tuomet pagrindinius vaidmenis atliko: Patėvis – Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis, Pamotė – mero patarėja Inesa Murauskienė, Įsūnis – Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Pozingis.

„Patenkintieji“ – tarybos dauguma, „Nepatenkintieji“ – opozicija.

Antraplaniai aktoriai – Tarybos nariai.

„Nepatenkintųjų“ komandoje žaidęs Algirdas Gečas netikėtai pareiškė, kad Vytautas netinkamai auklėja savo įsūnį Virgilijų, kuris derino Šilutės rajono savivaldybės tarybai teiktą klausimą dėl partnerystės su Paičių melioracijos statinių naudotojų asociacija teikiant paraišką melioracijos statinių rekonstrukcijos projekto įgyvendinimui ir galimam jo kofinansavimui ateityje. Virgilijus yra minėtos asociacijos narys.

„Netiesa. Dėl Virgilijaus aš ėmiausi priemonių. Bariau aš jį, pasisodinau. Sakiau, netinkamai elgiesi, sūnau. Tikrai bariau. Na, jis man pasižadėjo tikrai taip nebedaryti. Taip negalima sakyti, kad aš nieko nedariau“, - aiškino susirinkusiems patėvis Vytautas.

Pamotė Inesa nepuolė ginti įsūnio, o šis netvėrė juokais. Emocijos liejosi per kraštus.

Taigi, žadėjo 2016 m. įsūnis daugiau nepapulti į interesų konfliktą ar ne – niekas nematėme ir negirdėjome. Taip tik sakė Patėvis. Tačiau jei ir pasižadėjo, pažado atžala nesilaikė. Ir neaišku, dėl ko – ar dėl to, kad nedrausmingas, ar dėl to, jog patyrė daug streso vykstant įtėvių skyrybų procesui. Gal taip vaikas bandė atkreipti įtėvių dėmesį, kad šie neitų skirtingais keliais. Bet kaip ten bebuvo, ar ne jį dabar auklėja kita įmotė – Edita Šukytė. Ši visos komedijos tęsinio metu nė karto nepuolė ginti savo atžalos.

Vėl teko Patėviui aiškintis prieš „Patenkintųjų“ ir „Nepatenkintųjų“ komandas. Tiesa, pastarąją papildė nauji nariai.

Nedrausmingam įsūniui šį kartą meras šiek tiek rimčiau nuobaudą skyrė – vadovaudamasis Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisijos išvadomis nusprendė, kad šį kartą „bariau“ neužteks ir pasiūlė susirinkusiesiems į nuotolinį susitikimą pripažinti, kad įsūnis padarė tarnybinį nusižengimą ir skirti jam tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Gal tokį labiau įsimins. Juk žodinio pasakymo gali ir neprisiminti, o rašytinį – pavartyti gali kad ir kasdien.

Šį kartą „Nepatenkintųjų“ komandoje naujokas Žygimantas Kurlianskas bandė išreikšti komandos poziciją dėl skirtos auklėjimo priemonės: „Raginame atkreipti dėmesį į visumą aplinkybių: nespręstas arba formaliai spręstas klausimas dėl Grabupiuose, Grabupėliuose ir dalyje Šilutės sklindančios smarvės. Po gyventojos laiško dėl mobingo Valstybinė darbo komisija atliko tyrimą Savivaldybėje ir pritaikė administracijos direktoriui administracinio poveikio priemonę – privalomą vykdyti reikalavimą pašalinti pažeidimus.

Informacijos apie pažeidimus, nei ataskaitos, kaip tie pažeidimai pašalinti ar išvis pašalinti, Taryba negavo. Tauragės apylinkės teismas (Šilutės rūmai) už neteisėtą neviešų duomenų panaudojimą, dokumentų suklastojimą ir svetimo turto apgaulės būdu įgijimą nuteisė vieną iš Šilutės rajono savivaldybės žemės ūkio specialistų. Teisėsaugos institucijų tyrimo vykdymo metu iš tapačių pareigų mįslingai pasitraukė dar keletas darbuotojų. Neužbaigti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai ir įsisavinta mažiau nei 20 proc. skirtų lėšų.

Po Tarybos narių pareikalauto Šilutės prieplaukos audito paaiškėjo, kad 4,5 mln. eurų vertės savivaldybės turtas patikėtas juridiniam asmeniui valdyti tik formaliai kontroliuojama koncesijos sutartimi. Virgilijaus indėlis į Šilutės rajono politiką yra neišmatuojamas. Per beveik 20 metų trunkančią politinę karjerą sukaupta patirtimi ir žinojimu jis lenkia daugelį politikų. Tačiau manome, kad išvardintų aplinkybių yra daugiau, nei pakankamai svarstyti administracijos direktoriaus tinkamumą toliau eiti šias politinio pasitikėjimo pareigas. Valdančiosios daugumos principinis sprendimas būtų sveikintinas ir palaikomas Tarybos opozicijos“.

Kitas „Nepatenkintųjų“ naujokas Zigmantas Merliūnas susirūpinęs įsūnio klausė, kas toks dosnus ir jam dovanojo namą su statiniais ir sklypu Sekūnų gatvėje. Įtėvis bandė sufleruoti įsūniui, kad gal nelabai jis galįs į tą klausimą atsakyti, nes negalima pamiršti duomenų apsaugos. Bet įsūnis atsakė, kad dovanojo sesuo ir galįs dokumentais įrodyti. Taigi, ne tik aitvarai neša turtus. Gerai turėti ir dosnią seserį, paremiančią brolį, kuris ir pats labai tvirtai ant žemės stovi.

„Nepatenkintųjų“ Zigmantas ilgesingai garsiai pagalvojo: „Kad kiekvienam po tokią seserį, o gal net dvi“.

Tuoj pasireiškė ir „Patenkintųjų“ Arūnas Pupšys: „Bet kam bet ko dovanoti negalima. Yra numatytas kriterijus“.

Netrukus įtėvis paprašė palaikyti sprendimo projektą ir šį kartą įsūniui skirti papeikimą. Taip ir buvo padaryta – už balsavo 18 susirinkusiųjų, prieš – 2, susilaikė taip pat 2.Taigi, gal daugiau įsūnis neužsimirš ir į interesų konfliktą nebesivels.


Straipsnio komentarai

keista2022-02-10
konservatyviam veterinoriui šūdo smarvė svetimas kvapas, o samagono virti bet kam negalima, yra numatytas kriterijus - mento stogas, karo partijos eilinio svaičiojimai ir rūpestis dėl svetimo turto. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
aha2022-02-09
tai stebuklu salis.Balsuoji uz konkretu zmogu,bet po balsavimo valdzioje sedi vel tie patys gimines ir artimieji.Butina naikinti pagal sarasa rinkimus.Liksim kaip voveres rate. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškis2022-02-09
Nejaugi, mes gyventojai, esame tokie ,,lūzeriai'', jog per rinkimus tokius tesugebame išsirinkti. Aš tokiai visuomenės daliai nenoriu priklausyti ir būti ,,lūzeriu''. Taigi, galvokime per rinkimus ką darome, už ką balsuojame. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Nieko tokio2022-02-08
Dar ir apdovanos,kad nesijaustu nuskriaustas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
stasys2022-02-08
Tai kas tas tėvas ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?