Valdžios galvos skęsta srutose - Tauragei reikėjo pinigų, o ne Pagėgių

2022-02-07
Pagėgių valdžios vyrai švaresni tikrai netaps, jei ir kasdien po keletą kartų maudytųsi... srutose. „Šilokarčemos
Pagėgių valdžios vyrai švaresni tikrai netaps, jei ir kasdien po keletą kartų maudytųsi... srutose. „Šilokarčemos" montažas
Kiekvienais metais pagėgiškiai vis labiau ir labiau skundžiasi dėl iš čiaupų bėgančio vandens, kurį įvardina tiesiog srutomis. Prieš metus Pagėgių valdžia sugalvojo įdomų sprendimą - prijungti savivaldybės vandentvarką prie Tauragės ir tokiu būdu tikėtis, jog kaimynai su problema tvarkysis geriau, o ir pinigų iš Vyriausybės buvo tikimasi.

Tačiau galutinai paaiškėjo - Tauragės ir Pagėgių vandentvarkos įmonės nesijungs. Nutraukti derybas dėl įmonių – Pagėgių komunalinis ūkio ir „Tauragės vandenų“ – jungimo ryžosi Pagėgių savivaldybės taryba. Pagėgių meras Vaidas Bendaravičius sakė, kad jeigu valdžia neduoda pinigų reorganizacijai, nebus ir susijungimo.

Maždaug prieš metus ir Tauragės, ir Pagėgių savivaldybių tarybos buvo priėmusios sprendimus reorganizuoti abiejų savivaldybių vandentvarkos įmones. Nutarta, kad vandentvarkos paslaugas Tauragės ir Pagėgių savivaldybėse teiks viena įmonė.

Tauragės rajono savivaldybės taryba dar 2020 metų pabaigoje pasidavė Aplinkos ministerijos suregztam pertvarkos planui ir buvo pasišovusi sujungti geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo paslaugas teikiančias įmones, mat ministerija buvo pažadėjusi, kad po sujungimo naujoji įmonė galės pasinaudoti 80 procentų subsidija iš Europos Sąjungos fondų vandentvarkos projektams vykdyti.

Abiejų savivaldybių tarybos buvo įpareigojusios savivaldybių administracijas iki 2021 metų gruodžio 31 dienos susiderėti dėl geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo uždarųjų akcinių bendrovių reorganizavimo ir pateikti šio reorganizavimo veiksmų planą. Derybos buvo prasidėjusios, tačiau jau tada sklido kalbos, kad sujungus gretimų savivaldybių įmones vanduo vartotojams brangs, o realaus pagerėjimo žmonės nepajus. Tačiau joks planas parengtas taip ir nebuvo. Prieš pat Naujuosius metus Pagėgių savivaldybės taryba ankstesniuosius sprendimus dėl įmonių reorganizacijos panaikino.

Pagėgių savivaldybės meras V. Bendaravičius nei džiaugėsi, nei liūdėjo kad, jo žodžiais tariant, nieko taip ir nevyko.

„Kadangi buvo duotas terminas, o niekas neįvyko, tai ir nutraukėme derybas. Tiksliau, derybos įvyko, bet tuomet valdžia buvo pažadėjusi, kad prie reformos prisidės. Aplinkos ministerija žadėjo. Pasikeitus valdžiai, naujoji valdžia šitų lėšų neturi. O sąlyga buvo tokia – mes sutvarkom savo ūkį ir atiduodam tvarkingą. Bent jau didžiąsias problemas sutvarkom. Kai lėšų neliko, atėjo laikas atsiskaityti, mes panaikinome tą sprendimą“, – kalbėjo Pagėgių savivaldybės meras.

Kada derybos dėl įmonių sujungimo galėtų atsinaujinti, V. Bendaravičius nenumano.

Planų tvarkyti Pagėgių trasas net nebuvo?

Nors dėl planuojamos pertvarkos, anot tuo metu kalbėjusių Pagėgių mero bei vicemero, turėjo būti investicijos į vandens tinklus, tauragiškiai turėjo visai kitą planą - jiems rūpėjo, kaip ir buvo galima tikėtis, Tauragės, o ne Pagėgių problemos.

Tauragės savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Tauragės vandenys“

direktorius Eduardas Anulis, pasidomėjus, ar džiaugiasi, ar liūdi, kad įmonės nebesijungs, neslėpė: „Tauragei reikia ne Pagėgių, o pinigų“.

Jie teisūs, aišku, kad valstybė pinigų neduos. Kaip čia pasakius – valstybė prašo visų geranoriškai jungtis ir stambintis, o pinigų tam neturi. Kai po 2023 metų bus įgyvendintos Europos Sąjungos direktyvos, kad 98 procentai gyventojų turi prisijungti prie nuotekų tinklų, tada gal ir pinigėlių atsiras reorganizacijai. O dabar tokių savanorių vargiai atsiras, jei paimi silpnesnį ūkį, reikia investuoti“, – mano „Tauragės vandenų“ vadovas E. Anulis.

„Mes norėjome gauti keletą milijonų išplėsti nuotekų valyklai, į kurią jau
reikia investuoti, – atskleidė E. Anulis.

Kęstas Komskis: buvo aišku iškart

Nuo pat pradžios planus jungti įmones kritikavęs buvęs Pagėgių meras Kęstas Komskis teigė apie tokią pabaigą pranešęs iš anksto.

„Tokiam sprendimui prieštaravau iš anksto. Juk niekam be pačių pagėgiškių nerūpi Pagėgių problemos. Tą reikėtų įsikalti į galvą visiems laikams. Tauragiškiai planavo už pinigus tvarkytis savo problemas, o mes būtume praradę bet kokią įtaką spręsti savąsias, nes viską kontroliuotų Tauragė.

Blogiausia šiandien yra tai, kad mes per šias nevykusias derybas praradome ištisus metus, o problema nepajudėjo iš mirties taško. Bjaurus vanduo kaip tekėjo taip ir teka, o valdžia neturi jokių minčių apie tai, ką reikia daryti toliau“, - teigė K. Komskis.

Paklaustas apie tai, ką visgi reikia daryti, politikas neslėpė - žuvis pūva nuo galvos.

„Žuvis pūva nuo galvos, žinoma, čia kalbu visų pirma apie dabartinę valdžią savivaldybėje, kurie problemas tikisi išspręsti tik kitų rankomis, šiuo atveju - tauragiškių. Antra, turime kalbėti apie Pagėgių komunalinį ūkį, o ką gali įmonėje padaryti žmogus, kuris vadovauja jau ne pirmus metus tik laikinai eidamas pareigas? Gi nieko, žmogus net nežino kiek šildymas Pagėgiuose kainuoja. Taigi, pradžia nuo čia, turi atsirasti norintys dirbti žmonės. Toliau reikia sutvarkyti apskaitą - pusė vandens tiesiog dingsta, kitaip tariant, vagiama. Tai sutvarkyti nekainuoja nieko, tik reikia pradėti dirbti. Toliau reikia tinkamai prižiūrėti vandenvietes. Kitų savivaldybių patirtis rodo, jog net turint senus vamzdynus, tinkamai sutvarkius vandenvietes, vanduo žymiai pagerėja. Ir likęs etapas tinklai – jiems naujinti reikia pinigų, kuriuos galime gauti rašydami projektus, kreipdamiesi į ministeriją ir investuodami patys. Tai reiškia, kad prioritetu turi būti kokybiškas vanduo, o ne valdžios kelionės po Kroatiją ir panašiai“, - negailėjo kritikos buvęs meras K. Komskis.


Straipsnio komentarai

tam ŽIAURIAU...2022-02-10
2011-2014 metais vandens tiekimo it infrastruktūros tvarkymui Pagėgiuose panaudota 2,8 milijonai litų. Tada viskas dar buvo gerojo Kęsto rankose... (nors ir per pavadėlį valdė). Vanduo ir prieš tai ir po "tvarkymo" buvo ir yra toks pat. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Gediminas2022-02-09
Kad ir ką besuoktų opozicija, Pagėgiai patys vandens problemų išspręsti nesugebės. Yra du keliai - prisijungti prie didelės įmonės ir gauti finansavimą, arba rasti kompetetingus asmenis, kurie galėtų ir sugebėtų ūkiškai vadovauti komunaliniui ūkiui ir po truputį situacija pasikeistų. Tačiau pirmas variantas nepaėjo, su antru bus dar sunkiau, nes joks normalus vadovas neis į politiškai nestabilę savivaldybę. Situacija apgailėtina, bet tokia realybė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kodėl2022-02-07
gudresni sugeba pardavinėti visiems priklausantį vandenį?
Kodėl pirkti blogos kokybės, kai šulinyje yra tyras vanduo ir dar dykai...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jis2022-02-07
Vandenį žmonės turi gauti švarų,baikit vieną kart tuos politikavimus,išsisapnuokite savo sapnus.Kaip tik rinkimai,taip pradeda rūpintis kažkas,ir tas kažkas ir po rinkimų pamiršta žmones.Pasaka be galo.Branginkite vandenį,jei jau kitaip nesigauna,tvarkykit tuos vamzdynus,bet vandens norime švaraus. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2022-02-07
Kur užsakymo numeris? Kur straipsnio autorius(ė)? Nenustebtume jei autorystę slėptų p. Dobilas Sinkevičius ,,Šilokarčiamos''
direktorius ir Co. Kas čia per manieros be autorystės straipsnius publikuot? Norėtųsi žinoti laikmčio didvyrius.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jau tampa tradicija2022-02-07
Kaip iprasta, teksto pabaigoje ateina teisuoliai : arba Silokarcemos savininkas arba jo sugyventine ir pasako amen. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ŽIAURIAU NEREIKIA 2022-02-07
VA DABAR TAI NUVARYS PAGĖGIUS , KĄ K O M S K I S SUKŪRĖ TĄ ŠITAS SUNAIKINS , KAD IR KAŽKIEK VOGĖ , VISI JIE VAGIA NĖ VIENO ŠVENTO NĖRA , BET PAGĖGIUS JIS TIKRAI ATSTATĖ KAIP PRIKLAUSO IR TOKIOS BETVARKĖS NEBUVO IR TOKIO BJAURAUS VANDENS TADA NEBUVO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Siaubas2022-02-07
Taip.maudosi žmonės tokiame vandenyje, už tokį ir moka Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Va2022-02-07
Va prašau:

https://www.silokarcema.lt/naujiena/14356_derybu-vaisiai-rudys-is-ciaupo-begs-toliau-valdzia-lauks-geresniu-laiku.html
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
medsukis2022-02-07
panašu į šviežią medų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis B. tam kitam Algiui2022-02-07
dar nėra Pagėgiai turėję blogesnės valdžios negu dabartinė Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Algis2022-02-07
Dar vienas straipsnis kurio tikslas "Kunigaikštystės " susigrąžinimas"....... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2022-02-07
O kodel jie tokie riebus nepadoriai??? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
V. T.2022-02-07
kaip tokį vandenį išvis gali kas nors naudoti? Į tokį net kojų neplaučiau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O.O2022-02-07
Juokingiausia jog ten tas rudas vanduo, kuriame tos galvos "maudosi", išties yra iš Pagėgių :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?