Tarybos narės Lijanos Jagintavičienės 2021 m. veiklos ataskaita

2022-02-10, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Lijana Jagintavičienė

GALIMYBE neteikti savo ataskaitos - nesinaudosiu. Mano nuomonė nepasikeitė - Tarybos narys PRIVALO ją teikti. To nedarymas – tai ne tik nepagarba rinkėjui, bet ir savęs negerbimas.

Praėję metai buvo įvairiaspalviai, įdomūs ir tuo pačiu sudėtingi. Teko patirti daug ne tik šviesių, bet ir labai skaudžių akimirkų - gyvenimas mus moko išminties keisčiausiais būdais.

Pirmiausia džiaugiuosi, kad mūsų krašto medikai, atliekantys tiek koronaviruso prevencijos darbus, tiek gydantys žmones, atliko ir atlieka viską, kas jų jėgoms, kad Covid–19 neplistų.

Buvo įgyvendinami nauji projektai ir tęsiami dar nebaigti. Įsteigta ir nauja biudžetinė įstaiga – Atviras jaunimo centras, kuris teikia socialines paslaugas jauniems žmonėms nuo 14 m. iki 29 m. Taip padidėjo jaunimo užimtumas, mažiau galimybių turintis jaunimas turi vietą, kurioje gali saugiai leisti laisvalaikį.

 Kultūros ir pramogų centras – atnaujintas. Sporto komplekso statybos vyksta. Intensyvūs darbai vyko ir rekonstruojant Šyšos upės pakrantę nuo Geltonojo tilto iki uosto teritorijos: įrengtas slipas, valčių prieplaukos, lauko treniruokliai, poilsio suoliukai.

Negalime nepasidžiaugti ir Šilokarčemos kvartalo aikštės statybomis, miesto stadiono tvarkymu. Baigtas futbolo aikštės dirbtinės dangos dengimas. Atnaujintos gatvės ir daugiabučių kiemai.

2021 metais dėl karantino posėdžiai vyko ir nuotoliniu būdu. Visuose Tarybos posėdžiuose dalyvauta ir stengtasi įsigilinti į visus sprendžiamus klausimus. Aktyviai dirbta Teritorijų ir kaimo reikalų komitete.

Esu ir Salos etnokultūros ir informacijos centro tarybos narė. Džiugu, kad Salos etnokultūros centras vėl yra vienas iš aktyviausiai dalyvaujančių projektinėje veikloje. Aplankyti dalis rajone esančių kultūros centrų ir Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialų. Gilintasi, kaip laikosi įstaigos, ko trūksta, kuo gali pasidžiaugti.

Esu ir Šilutės rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei asociacijų rėmimo komisijos narė. 2021-aisiais ir vėl dalyvauta lėšų skirstymo procese krašto verslininkams, teikusiems paraiškas paramai gauti ir prisidėjusiems prie nedarbo mažinimo pamario krašte.

Dirbau Šilutės rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo bei asociacijų rėmimo ir Savivaldybės tarybos veiklos reglamentui parengti darbo grupėje. Teko koreguoti reglamentą. Todėl dabar išspręsti klausimai dėl lėšų skirstymo.

Esu ir Nevyriausybinių organizacijų tarybos narė. Kaip ir kasmet, aktyviai dalyvauta bendruomenių organizuojamuose susirinkimuose, renginiuose, įvairiose veiklose, stengtasi prisidėti prie įvairių problemų sprendimų. Įvairių švenčių metu įteiktos trispalvės tiems, kurie yra savo vietovės šviesuoliai. Kam įteikti vėliavą, padėdavo nuspręsti seniūnai arba bendruomenių pirmininkai. Šią iniciatyvą tęsiu ir šiemet, nes mačiau, kokį didelį džiaugsmą sukuria mūsų trispalvė ją gavusiam žmogui.

2021 m. dar daugiau ir nuolat bendravau su rinkėjais. Gilinausi į juos kamuojančias problemas. Visiškai nejaučiau, kad siaučia korona. Pagalbos kreipėsi ne tik Šilutės, bet ir Pagėgių krašto gyventojai. Pavyko išspręsti nemažai problemų. Dažniausia, kaip ir keletą pastarųjų metų, gyventojai kreipėsi dėl kelių nepriežiūros – prastai greideriuojamų žvyrkelių.

Vėl netrūko tokių, kurie kreipėsi dėl žemės, atliekų neišvežimo pagal numatytus grafikus ir pan. O skundų dėl perpildytų šiukšlių konteinerių sulaukta žymai daugiau. Nemažai žmonių prašė pagalbos užpildyti įvairius dokumentus arba dėl to, kad nežinojo, kur rasti jiems reikalingą informaciją. Netrūko ir tokių, kurie norėjo tiesiog pakalbėti, padiskutuoti ir labiau pažinti mane.

Daugelis problemų išsisprendė gana greitai - po draugiškų pokalbių su seniūnais. Pagėgiškių bėdas padėjo išgvildenti jų vietos valdžios vyrai. Ačiū visiems, padėjusiems.

Palaikomas ryšys su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenių pareigūne Jurgita Kaktiene, „Saugių kaimynysčių“ atstovais. Metams baigiantis, dalyvavau Taikos g. 10 namo gyventojų susirinkime. Čia didžiausią rūpestį kėlė vietos verslininkų paliekami automobiliai kiemuose, kuriuose dėl to netelpa pačių gyventojų automobiliai, negenėjami medžiai, kurių šakos gadina aikštelėje stovinčias transporto priemones.  Teko padėti šeimai, kuriai keletą metų nepavyko išspręsti tam tikrų su išmokomis susijusių klausimų, kurios turėjo pasiekti iš kitos valstybės. Džiugu. Viskas susitvarkė.

Nuolat dalyvauju ir savanoriškoje veikloje. Ir toliau savanoriauju labdaros ir paramos fonde „Švieskime vaikus“. Pernai ir vėl prisidėta, kad rajoną pasiektų kuo daugiau knygų vaikams. Esu ir Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ pirmininkė.

Suorganizuotos kelios pagalbos akcijos. Senjorų porą apgavo nesąžiningi kaimynai – naudojosi elektra ir už ją nemokėjo tiek, kiek reikėjo. Suma susikaupė nemaža, kuri šeimai buvo per didelė. Metams baigiantis, žiauriai sumuštas nepilnametis. Šio gydymui pinigų artimieji taip  pat neturėjo. Ačiū Vilijai Liatukienei, kuri sutiko, kad žmonės aukojamas lėšas vestų į jos vadovaujamos bendruomenės sąskaitą.

Organizuoti įvairūs žaidimai – nufilmuotos įvairios rajono vietos, o dalyviai turėjo atsakyti, kokia vietovė, kur tai. Laimėtojai apdovanoti įvairiais prizais su Lietuvos atributika.

Turiu visuomeninę padėjėją Godą Džalagoniją. Mergina labai talentinga, darbšti. Todėl neabejoju, kad nuveiksime dar daugiau darbų.

Manau, kaip Tarybos narė, visada laikiausi duotos priesaikos „Gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją bei įstatymus, sąžiningai atlikti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus. Tegul padeda man Dievas“. 

Sau bei kolegoms linkiu bet kokiose aplinkybėse išlikti oriais, dirbti savo kraštui bei jo žmonėms ir nepamiršti duotos PRIESAIKOS.


Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?