Apie Pagėgių krašto iškilią asmenybę – iš Prezidento V. Adamkaus lūpų

2022-02-12, Parengta pagal „Pagegiai.lt“ informaciją
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorės M. Jašinskaitės-Jasevičienės ir Pagėgių savivaldybės Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriaus V. Navicko susitikimo akimirka su Prezidentu V. Adamkumi.
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorės M. Jašinskaitės-Jasevičienės ir Pagėgių savivaldybės Algimanto Mackaus gimnazijos direktoriaus V. Navicko susitikimo akimirka su Prezidentu V. Adamkumi.
Pagėgių savivaldybės atstovai dalyvavo neeiliniame susitikime - Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijoje susitiko su Prezidentu Valdu Adamkumi.

Proga susitikimui neeilinė – vasario 11 dieną Pagėgiuose bus minimos poeto Algimanto Mackaus 90-osios gimimo metines. Šia proga visus neabejingus kūrybai arba tuos, kurie nori daugiau sužinoti apie šią asmenybę, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kartu su Pasaulio lietuvių bendruomene, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu bei Pagėgių savivaldybės administracija kviečia į konferenciją „Ne suvisam išėjęs, tik suvisam negrįžęs“.

V. Adamkus buvo artimas A. Mackaus bičiulis. Juos siejo ne tik artima draugystė, bendras požiūris į Lietuvą, bet ir bendras darbas JAV lietuvių radijo programoje „Margučio radijas“, lietuvių organizacijoje „Santara–Šviesa“.

Susitikimo tikslas – sužinoti daugiau apie Pagėgių kraštui svarbios asmenybės gyvenimą, apie kurią savivaldybės atstovai išgirdo iš Prezidento V.  Adamkaus lūpų.

„Jūsų Ekscelencija, visų pirma noriu visų pagėgiškių vardu Jums padėkoti, jog radote mums laiko. Šis susitikimas labai lauktas, ir yra ypatingas minint Algimanto Mackaus 90-ąsias gimimo metines. A. Mackus mums, jaunosios kartos atstovams, yra legenda, kurią siekiame pažinti, jau, deja tik iš amžininkų prisiminimų, jo kūrybos ar tyrinėtojų darbų. O jums - jis buvo draugas, kurį pažinote, prie kurio per jus mes galime bent dalele prisiliesti. Ir šitas susitikimas tebūnie duoklė šios iškilios asmenybės atminimui. O mūsų pokalbio įrašas, jums leidus, bus vertinga medžiaga ne tik pagėgiškiams, bet ir visiems, besidomintiems A. Mackaus asmenybe bei kūryba. Tad šiandien prisiminkime jį“, – pokalbį pradėjo Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė.

„Labai džiaugiuosi galėdamas su jumis susitikti ir šis susitikimas mane gražino į tuos laikus, kai lankiausi pas jus, kaip apžiūrėjau Algimantui Mackui skirtą kambarį. Kartu tai sukelia prisiminimus apie mūsų draugystę, apie jo kūrybą, ir kas labai apmaudu, jo tragišką žūtį. Neabejoju, kad jei Algimantas būtų gyvenęs ilgiau, jis būtų buvęs vienas iškiliausių mūsų šalies poetų“, – įsitikinęs V. Adamkus.

Šio pokalbio fragmentus bus galima pamatyti konferencijos metu, o visas įrašas bus patalpintas Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos interneto svetainėje ir perduotas gimnazijos muziejui. 

Prezidentui dovanota ir naujausia išleista knyga apie Pagėgių kraštą. Algimanto Mackaus gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas V. Adamkui įteikė atminimo dovaną – nuotraukų rėmelį, kuriame V. Adamkus įamžintas 2006 metais, apsilankymo šioje mokymo įstaigoje metu.

„Prezidente – ne be jūsų nuopelno mūsų vidurinė tapo Algimanto Mackaus gimnazija, kurioje įkūrėme šio iškilaus žmogaus muziejų. Turime surinkę nemažai įvairių eksponatų, tad muziejaus vadovės dėka esame A. Mackaus kūrybos garsintojai ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.“, – sakė V. Navickas.

Dėkodamas už apsilankymą ir įdomų pašnekesį, prezidentas V. Adamkus svečiams įteikė fotografijų albumą „Prezidento Valdo Adamkaus misija 2004–2009”.


Straipsnio komentarai

Patyres to tikras...2022-02-13
Priedurni, tavo psichikos sutrikimas -tavo bėda. Dalinkis savo kliedesiais su Napoleonu, prašau... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TIKRAS CIRKAS , IŠ ČČČIKAAAGOS 2022-02-12
tik nereikia laižyt skylės be aliejaus , dar parašykit kad šitas ččččččččikagoos kilimo žino šitą mūsų kraštą ir yra iki kulnų pažystamas su senais gyventojais , geresnio cirko nebereikia tada Komentaras patinka Komentaras nepatinka