Girtas vyras smaugė savo mamą

2022-02-13, Vidas Kalinauskis

Pagėgiškis J. S. jau teistas tris kartus – 2013, 2020 ir 2021 metais. Paskutinį kartą pelnė 1 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bet jos vykdymas buvo atidėtas dvejiems metams. Dabar šis išsituokęs, bedarbis, 50-metis vyriškis į teisiamųjų suolą sėdo dėl to, kad praėjusių metų gruodžio 4-ąją bandė pasmaugti savo motiną, gim. 1952 metais.

J. S. buvo teisiamas pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 2 dalį „Fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas“. Kadangi nusikalstama veika padaryta artimajam giminaičiui ar šeimos nariui, jam

grėsė viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

J. S. kaltu prisipažino ir paaiškino, kad tą gruodžio naktį iš 3 į 4 d. gėrė degtinę. Apie 8 val. buto prieškambaryje tarp jo ir mamos L. S. kilo žodinis konfliktas dėl jo gėrimo. Jis susinervinęs puolė prie jos ir abejomis rankomis sugriebė už kaklo. Pasmaugti tikrai nenorėjęs, tokio tikslo neturėjęs. Galėjo tik suspausti jai kaklą. Labai gailėjosi dėl savo veiksmų ir teigė, jog taip pasielgė tik todėl, kad buvo neblaivus. Dėl šio įvykio atsiprašė ir mamos, ir sesers.

Liudijo nukentėjusioji ir jos dukra

Nukentėjusioji L. S. parodė, kad jos sūnus gyvena vienam kambaryje, o ji gyvena kitame. Gruodžio 4-ąją, apie 8 val., sūnus grįžo namo apsvaigęs nuo alkoholio. Iš karto tai suprato iš jo kalbos, judesių, elgesio. Ji ,,pabambėjo“ ant sūnaus, kad jis vėl namo grįžo girtas. Pyktis su sūnumi, pasak mamos, pradėjo jau tada, kai jis tik grįžo iš gydymo įstaigos ir vėl toliau valkatauja, geria alkoholį. Minėtą rytą sūnus iš karto pradėjo ant jos šaukti įvairiais negražiais žodžiais. Ji sakė jam, kad šis liautųsi kelti triukšmą ir nešauktų ant jos. Liepė atsigerti kavos ir eiti miegoti.

J. S. šaukė, kad papjaus ir ją, ir jos dukrą. Jos jau pratusios su dukra prie tokių dalykų, nebereaguodavo į tokius jo pasakytus žodžius, nes jokių realių veiksmų jis niekada nesiimdavo. Kai ji vis jam sakė, kad nusiramintų ir nekeltų balso, sūnus stipriai supykęs puolė ant jos, sugriebė abejomis rankomis jai už kaklo ir pradėjo smaugti. Ji labai išsigando, skaudėjo kaklą, gerklę, ėmė trūkti oro. Dukra bandė patraukti J. S. nuo mamos.

Jai padaryta fizinė žala. Gydytojų pagalbos neprireikė. Į teismo med. ekspertus nesikreipė, nes išorinių sužalojimų sūnus jai nepadarė.

Liudytoja V. S. paaiškino, kad J. S. yra jos brolis. Jis šiuo metu gyvena su mama. Butas priklauso jos mamai. Apie metus V. S. laikinai, kol remontuojasi savo butą, apsistojo pas mamą ir gyvena viename bute kartu su broliu. J. S. 2021 m. lapkričio 26-ąją grįžo iš Klaipėdos tuberkuliozinio skyriaus, kur apie 5 mėnesius gydėsi nuo tuberkuliozės. Grįžęs iš ligoninės jis alkoholinius gėrimus vartojo mažai. Grįžęs į namus keldavo triukšmą, šūkaudavo, bet smurto nenaudodavo. O gruodžio 4-osios rytą namo grįžo apsvaigęs. Mama šį kartą nenusileido ir sakė, kad jis jos namuose nekels triukšmo ir jos neįžeidinės. Dukra nesikišo, tik laukė, kuo viskas pasibaigs. Girdėjo kaip brolis šaukė, kad tiek ją, tiek mamą papjaus ar padurs. Staiga pamatė, kaip J. S. puolė prie mamos ir abejomis rankomis suėmęs jai už kaklo, pradėjo smaugti. Ji labai išsigando. Mamai pradėjo stigti oro. Ji iš karto paskambino pagalbos telefonu 112 ir iškvietė policiją.

Gruodžio 4 d. įvykio vietos apžiūros protokole užfiksuota, kad  vietos apžiūros metu paimtas peilis.

Tą pačią dieną asmens blaivumo testu J. S. nustatytas 2,53 promilių girtumas.

Už grotų nepasodino...

Tauragės apylinkės teismas nusprendė J. S. pripažinti kaltu padarius nusikaltimą ir paskirti jam bausmę – devynis mėnesius laisvės atėmimo.

Ši bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir paskirti šeši mėnesiai laisvės atėmimo.

Taip pat nuspręsta prie 2021-11-30 Tauragės apylinkės teismo nuosprendžiu paskirtos ir neatliktos bausmės iš dalies pridėti šiuo nuosprendžiu paskirtą  bausmę ir paskirti subendrintą vienų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Šios bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir dalyvauti elgesį keičiančiose programose.

Nuspręsta peilį, saugotą Tauragės AVPK, nuosprendžiui įsiteisėjus grąžinti nukentėjusiajai L. S.

Nuosprendis jau įsiteisėjo ir yra nebeskundžiamas.


Straipsnio komentarai

Vargeli2022-02-13
Toks ten ir vyras.Pries motina. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar dalį sumokėto gyventojų pajamų mokesčio skiriate paramai?