Ednarui Serapinui – Lietuvos jaunių lengvosios atletikos čempionato sidabro medalis

2022-02-15
Šuolio į aukštį varžybų antros vietos laimėtojas Ednaras Serapinas.
Lietuvos jaunių (16-17 m.) lengvosios atletikos čempionate Kaune Šilutės sporto mokyklos rinktinė (treneriai Lina Leikuvienė, Audrius Urmulevičius) tarp 32-iejų rajonų komandų užėmė ketvirtą vietą, o šuolio į aukštį varžybose Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dešimtokas Ednaras Serapinas pagerino asmeninį rekordą ir iškovojo sidabro medalį.

Čempionatas surengtas vasario 4-5 dienomis. Šilutės sporto mokyklos rinktinė nuvažiavo nepilnos sudėties: varžybų išvakarėse virusas COVID-19 paguldė du komandos narius. Dėl to pamariškių komandos galimybės kažkiek sumažėjo, bet, trenerės L. Leikuvienės nuomone, pasirodyta gerai. Pagirtinai startavo trenerio A. Urmulevičiaus auklėtinis, 17-metis Ednaras Serapinas. Ednaras gyvena Skomantuose (Klaipėdos r.), bet mokosi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje, domisi informacinėmis technologijomis. Šuolio į aukštį sektoriuje jis pagerino asmeninį rekordą, nugara perskriejęs kartelę, iškeltą į 1,80 metro aukštį. Ednaras pelnė vicečempiono titulą ir sidabro medalį.

Įdomu tai, kad tiek čempionu tapęs vilnietis Lukas Pilkauskas, tiek trečią vietą užėmęs Joniškio atstovas Armandas Tamašauskas pasiekė tą patį rezultatą. Kartais taip nutinka. Bet šį sykį net trys šuolininkai pasirodė vienodai. Teisėjams prisiėjo skaičiuoti sportininkų šuolių bandymus, kuris pirmesnis įveikdavo aukštį. Konkurentai išsirikiavo tokia tvarka: Lukas – 1 vieta, Ednaras – 2 v., Armandas – 3 v.

600 metrų bėgimo varžybose penktas vietas užėmė Goda Šiaudvytytė ir Nojus Petraitis. Goda distanciją įveikė per 1:54,03 min., Nojus – per 1:34,64 min. Tarp merginų greičiausia buvo Vilniaus bėgikė Rusnė Lataitytė – 1:39,69 min., tarp vaikinų pirmas finišavo Titas Kukšta (Vilnius) – 1:27,46 min. 1 000 metrų bėgimo varžybose G. Šiaudvytytė liko devinta. Jos laikas – 3:29,17 min. Pirmą vietą užėmė R. Lataitytė – 3:08,78 min.

Sprinteris N. Petraitis, bėgęs 60 metrų barjerinį bėgimą, gerai startavo per atrankos bėgimą, prasiveržė į finalą. Šilutiškis turėjo šansų tapti prizininku, deja, finale kliudė pirmą barjerą ir gavo tenkintis šešta vieta. Jis distanciją įveikė per 9,00 sek. Čempiono Gedimino Kulpavičiaus (Kėdainiai, Vilnius) rezultatas – 8,14 sek.  Gediminas metais vyresnis už Nojų. Trišuolio varžybose švėkšniškis Andrius Milinauskas nušoko 11,59 metro – šešta vieta. Utenos atstovas Laurynas Maigys nušoko 13,18 metro – pirma vieta. 5 kg rutulio stūmimo varžybose nugalėjo Klaipėdos sportininkas Ugnius Razutis – 16,68 m. Buvęs kintiškis, Vilniuje besimokantis Vilmantas Retenis užėmė vienuoliktą vietą. Jo rezultatas – 12,38 metro. Jis taškus pelnė Šilutei ir Vilniui.

Tarp 6 miestų komandų nugalėjo Kauno rinktinė – 522 taškai. Antrą vietą užėmė vilniečiai – 488,5 tšk., trečią – šiauliečiai, surinkę 222 tšk. Tarp rajonų taškų įskaitą pelnė 32 komandos. Čempionais tapo Kėdainių komanda – 325, 5 tšk. Antri uteniškiai – 238 tšk., trečią vietą užėmė Šiaulių rajono lengvaatlečiai – 225,5 tšk., ketvirti šilutiškiai – 193 tšk. Pamariškiai aplenkė Švenčionių (5 v., 159 tšk.), Kelmės (6 v., 154 tšk.), Marijampolės (7 v., 122 tšk.), Telšių (8 v., 107 tšk.), Joniškio (9 v., 105 tšk.), Vilniaus r. (10 v., 95 tšk.) bei kitas komandas. Beje, komandų taškai buvo skaičiuojami pelnyti Kaune ir sausio mėnesį uždirbti Klaipėdoje. Šilutės sporto mokyklos komanda Kaune pelnė 54 taškus, o ankstesnėse varžybose Klaipėdoje – 139 tšk.