Bankas nurodė būti pasiruošusiems kibernetinėms atakoms

2022-02-27, „Šilokarčemos“ informacija

Skelbia naujienų agentūra „Reuters“: „Rusijos priešpriešai su Ukraina galint peraugti į karinį konfliktą, Lietuvos centrinis bankas nurodė šalies bankams būti pasiruošusiems galimam elektros tiekimo nutraukimui ir kibernetinėms atakoms, Lietuvos banko laiške finansų bendrovėms, kurį matė „Reuters“, teigiama, kad elektros ir interneto prieigos netekimas yra vienas iš „ekstremalių, bet galimų“ scenarijų, todėl tam turi būti pasiruošta“.

„Padidėjusi geopolitinė įtampa regione padidina kibernetinių atakų grėsmes, įskaitant atakas prieš svarbiausią informacinę infrastruktūrą“, – laiške perspėjo Lietuvos bankas. Centrinis bankas komentare BNS nurodė, kad jis nuolat tikrina, ar finansų įstaigos atitinka informacinių ir ryšių technologijų bei saugumo rizikos valdymo reikalavimus, kaip jos atnaujina veiklos tęstinumo planus ir siekia užtikrinti, kad finansų rinkos dalyviai būtų tinkamai pasirengę įvairiems scenarijams.

„Kibernetinio saugumo temos aktualumas didėja, todėl labai svarbu, kad rinkos dalyviai skirtų tinkamą dėmesį šiam klausimui“, – informuojama centrinio banko komentare.

Primename, Lietuva, Latvija, Estija, Baltarusija ir Rusija vis dar priklauso bendrai elektros energetikos sistemai BRELL, valdomai iš Maskvos.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?