V. Putinas paskelbė karinę operaciją: sprogimai Kijeve, Odesoje, Charkove ir kitur

2022-02-24

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiandien paskelbė Ukrainoje karinę operaciją. Kaip teigiama, jos tikslas - apginti Donecko ir Luhansko respublikas. „Priėmiau sprendimą dėl karinės operacijos", - per televiziją pareiškė V.Putinas.

Rusija taip pat paragino Ukrainos karius padėti ginklus ir pareiškė, kad šiuo metu Ukraina vykdo genocidą" rytuose. Vladimiras Putinas per nacionalinę televiziją įspėjo dėl užsienio kišimosi ir teigė, kad Rusija sieks Ukrainos demilitarizacijos ir denacifikacijos".

Suprasti akimirksniu:

• Rusijos prezidentas Vladimirsas Putinas paskelbė karinę operaciją Donbase.

• Ukrainos prezidentas Volodymiras Zelenskis paskelbė karinę padėti visoje šalyje, teigdamas, kad Ukraina laimės.

 

• JAV prezidentas Joe Bidenas pasmerkė "neišprovokuotą ir nepagrįstą ataką" prieš Ukrainą.

• JT Saugumo Taryba surengė nepaprastąjį posėdį.

• Indija kviečia nedelsiant nutraukti eskalaciją ir konfliktą išspręsti diplomatiniu keliu.

• NATO šaukia krizinį posėdį.

• Ukraina teigia numušusi 5 Rusijos lėktuvus ir sraigtasparnį.

 

• Rusija teigia sunaikinusi Ukrainos oro bazes ir oro gynybą.

Sprogimai girdisi įvairiuose miestuose

Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie karinę operaciją, ketvirtadienį prieš auštant nugriaudėjo sprogimai Ukrainos sostinėje Kijeve, keliuose miestuose prie fronto linijos, taip pat šalies pajūryje.

AFP žurnalistai taip pat girdėjo sprogimus Juodosios jūros uostamiestyje Odesoje, o policijos ir greitosios medicinos pagalbos sirenos buvo girdėti visoje Ukrainos sostinėje.

Sprogimai taip pat buvo girdėti Charkove – dideliame mieste, esančiame už 35 kilometrų į pietus nuo Rusijos sienos.

 

Keturi garsūs sprogimai nugriaudėjo Kramatorske – pafrontės mieste, kuris veikia kaip Ukrainos vyriausybės sostinė rytinėje karo zonoje, o dar daugiau jų pasigirdo rytiniame Mariupolyje, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistai.

Ukraina uždarė savo oro erdvę civiliniams lėktuvams, o užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba „Twitter“ tinkle paskelbė, kad jo šalyje prasidėjo „plataus masto invazija“.

NATO vadovas pasmerkė „neišprovokuotą" puolimą prieš Ukrainą

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pasmerkė Rusijos „beatodairišką ir neišprovokuotą išpuolį" prieš Ukrainą ir perspėjo, kad dėl to kyla pavojus „daugybei" žmonių gyvybių.

 

Jis sakė, kad NATO sąjungininkės „susirinks spręsti agresyvių Rusijos veiksmų pasekmes".

„Griežtai smerkiu beatodairišką ir neišprovokuotą Rusijos puolimą prieš Ukrainą, kuris kelia pavojų daugybei civilių gyvybių", - sakoma J. Stoltenbergo pareiškime.

„Nepaisant mūsų nuolatinių perspėjimų ir nenuilstamų diplomatinių pastangų, Rusija ir vėl pasirinko agresijos kelią prieš suverenią ir nepriklausomą šalį", - sakoma J. Stoltenbergo pranešime.

„Tai šiurkštus tarptautinės teisės pažeidimas ir rimta grėsmė euroatlantiniam saugumui. Raginu Rusiją nedelsiant nutraukti karinius veiksmus ir gerbti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą", - sakė jis.

J. Stoltenbergas pridūrė: „Šiuo siaubingu metu mes esame kartu su Ukrainos žmonėmis. NATO padarys viską, kas įmanoma, kad apsaugotų ir apgintų visus sąjungininkus".

Šis pareiškimas buvo paskelbtas po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė apie karinę operaciją Ukrainoje, o sprogimai pasigirdo daugelyje šalies vietų.

Indija kviečia nedelsiant nutraukti eskalaciją

Naujasis Delis, Indija, teigia, kad jei tučtuojau nebus sustabdytas priešiškumas tarp Rusijos ir Ukrainos, situacija peraugs į didelę krizę. Padėčiai gresia didelė krizė. Išreiškiame savo didelį susirūpinimą dėl įvykių, kurie, jei nebus atidžiai tvarkomi, gali pakenkti regiono taikai ir saugumui", - sakė Indijos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų T.Tirumurti.

Raginame nedelsiant deeskaluoti situaciją ir susilaikyti nuo bet kokių tolesnių veiksmų, galinčių pabloginti situaciją. Raginame visas šalis dėti daugiau pastangų, siekiant sujungti skirtingus interesus", - toliau dėstė T.Tirumurti.

Pasak užsienio ekspertų, Rusijos veiksmai greičiausiai apsiribos dviem Donecko ir Luhansko sritimis, tačiau Ukraina tuo nėra įsitikinusi, kad Rusijos kariuomenė čia sustos.

T.Tirumurti taip pat pabrėžė, kad visos šalys turi išlaikyti taiką ir saugumą santūriai, o sprendimas slypi nuolatiniuose diplomatiniuose dialoguose.

Rusija pranešė besitaikanti į Ukrainos karinę infrastruktūrą

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pareiškė, kad didelio tikslumo ginklais taikosi į Ukrainos karinę infrastruktūrą, prezidentui Vladimirui Putinui paskelbus apie karinę operaciją prieš šalį.

„Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinė infrastruktūra, oro gynybos objektai, kariniai aerodromai ir aviacija išvedami iš rikiuotės didelio tikslumo ginklais", - sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį išplatino Rusijos naujienų agentūros.

NATO šaukia krizinį posėdį

Rusijai įvedus kariuomenę į Donecko ir Luhansko sritis, 30 NATO šalių atstovai renkasi į krizinį susitikimą. Šiaurės Atlantos Tarybos konsultacijos Briuselyje turėtų prasidėti 9.30 val. Lietuvos laiku, ketvirtadienio rytą pranešė Didžiosios Britanijos atstovė.

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas prieš tai pasmerkė Rusijos „beatodairišką ir neišprovokuotą išpuolį" prieš Ukrainą ir perspėjo, kad dėl to kyla pavojus „daugybei" žmonių gyvybių.

Jis sakė, kad NATO sąjungininkės „susirinks spręsti agresyvių Rusijos veiksmų pasekmes".

Skelbiama, kad atakuojama ties Ukrainos šiaurine siena

Kijevas skelbia, kad Ukrainą atakuoja artilerijos pajėgos palei šiaurinę sieną su Rusija ir Baltarusija, ketvirtadienį pranešė pasienio tarnyba ir pridūrė, kad Ukrainos pajėgos atsako į ugnį.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas, kai Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas pranešė, kad Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą Ščastjos miestą užėmė Rusijos remiami kovotojai.

Lvivo mieste pasigirdo oro pavojaus sirenos

Ukrainos vakariniame Lvivo mieste ketvirtadienį nuaidėjo oro pavojaus sirenos, pranešė AFP žurnalistas, pridurdamas, kad kol kas sprogimų ar kitų puolimo ženklų nebuvo girdėti.

Miestas virto laikinąja baze kelioms Vakarų ambasadoms, įskaitant JAV ir Jungtinę Karalystę, kurios likus kelioms dienoms iki Rusijos puolimo evakavo savo diplomatus iš sostinės Kijevo.

Ukraina teigia numušusi 5 Rusijos lėktuvus ir sraigtasparnį

Ukrainos kariuomenė ketvirtadienį pareiškė numušusi penkis Rusijos lėktuvus ir sraigtasparnį šalies rytuose, netoli separatistų kontroliuojamo anklavo.

„Jungtinių pajėgų vadovybės duomenimis, šiandien, vasario 24 dieną, Jungtinių pajėgų operacijos rajone buvo numušti penki agresoriaus lėktuvai ir sraigtasparnis", - pranešė kariuomenės generalinis štabas.

Rusija šią informaciją oficialiai paneigė.

Rusija teigia sunaikinusi Ukrainos oro bazes ir oro gynybą

Praėjus kelioms valandoms po to, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pradėjo karinę operaciją, Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė neutralizavusi Ukrainos karines oro bazes ir jos oro gynybos sistemas.

„Ukrainos kariuomenės oro bazių karinė infrastruktūra nustojo veikti", - sakoma Gynybos ministerijos pranešime, kurį perdavė naujienų agentūros. Priduriama, kad Kijevo oro gynybos sistemos buvo „eliminuotos".

Ukraina skelbia apie 2 sunaikintus tankus ir 4 sunkvežimius

Ukrainos karinės pajėgos Sčastjė miestelio rajone netoli Baltarusijos sienos sunaikino 2 rusų tankus ir 4 sunkvežimius, praneša Ukrainos Sausumos pajėgų štabas. Šioje vietovėje Rusijos pajėgos pastebėtos 5 val. ryto: visi pasienio padaliniai bei kontrolės punktai atakuojami, apšaudant sunkiąją artilerija, tankais bei pėstininkų ginklais.

Tuo pat metu užfiksuoti įsiveržimai į Ukrainos teritoriją ir iš Donecko bei Luhansko okupuotų teritorijų, o taip pat iš Krymo. Ukrainos teritorijoje daugelyje vietovių pastebėtos rusų žvalgybinės-diversinės grupės.

Eilės prie degalinių

Pranešus apie staigų degalų pabrangimą, Rusijos Federacijos Belgorodo srityje nusidriekė eilės į degalines. Kijeve žmonės taip pat bando pasipildyti degalų, eilės kilometro ilgio, skelbiama socialiniuose tinkluose.

respublika.lt


Straipsnio komentarai

Joo2022-02-27
O tie kur Ukrainiečius apvogė ar prisideda? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
H2022-02-26
Pirmiausia visi Ukrainiečiai turi mesti Darbus Užsienyje ir gryžti į Ukrainą,,, va čia bus Pagalba,,, ale ukrainiety iš Užsienio nei prie geriausio noro Neprisišauksi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
AR BENT TURIT TRUPINĖLĮ SMEGENŲ PAMASTYT 2022-02-25
PIRMA NUO KADA TAS JŲ KARAS PRASIDĖJO AR NE NUO MAIDANO O KAS VISĄ TAI BĖGO RAGINT IR ANT PODIUMO UŽSILIPĘS RĖKĖ AR NE LAMSB MAIDANEEEEEEE TIK MAIDANEEE , KRUTINĘ ATKIŠES , JAU DAUGUMA PAMIRŠOT TAI JAI TOKIE BAISŪS IR BJAURŪS TIE RUSAI YRA ŽUDIKAI TAI KO VISI KOMENTARAI IŠJUNKTI YRA VISOS LIET STRAIPSNIŲ IR VIS PLINTA KAIP VIRUSAS TIK AUKOKIM TIK PADĖKIM UKRAINAI , AR BENT VIENAS ĮSITIKINOT KUR IR KAM VEDAT PINIGUS , KOKIA UKRAINA O KOKIA LIETUVA YRA Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?