Galimos niežulio priežastys. Kaip to išvengti?

2022-02-24, Pranešimas spaudai

Niežulys – tikrai kiekvienam žmogui pažįstama problema. Nors dažnu atveju su juo lengva susitvarkyti, tačiau, jeigu tai tampa įkyria problema, kuri vargina arba, rodos, niekad nepraeina – gali reikėti ir tam tikrų sprendimų ar pokyčių. Visuomet galima rinktis dermatologo konsultacijas internetu arba gyvai, tačiau svarbu ir patiems sužinoti galimas niežulio priežastis, kad galėtumėte žinoti ir kaip jų išvengti.

Bendra informacija apie niežulį

Niežulys yra odą dirginantis pojūtis, kurį dažnai gali sukelti pažeista arba išsausėjusi oda. Niežėti odą gali bet kuriam žmogui, tačiau dažniau tai kamuoja vyresnius žmones, kadangi oda, su amžiumi tik sausėja. Niežtinti oda gali parausti, tapti nelygi arba pasidaryti šiurkšti. Kasymasis tikrai nėra efektyviausias sprendimas, nes taip tik sudirginsite savo odą ar galite sukelti infekciją.

Daug kam padeda įvairūs drėkinantys kremai, chemiškai neutralių muilų pasirinkimas ar prausimasis tik su šiltu (ne karštu) vandeniu. Tačiau tai nėra sprendimai, kurie efektyvūs 100% atvejų, tačiau dažnai pakanka ir jų.

Kas sukelia niežulį?

Niežulys yra labai nenuspėjamas. Jis gali susikoncentruoti į labai konkrečią kūno vietą – pvz., pakaušį, pakinklį, riešus arba paplisti po visą kūną. Niežtėti odą gali ir nematant jokio išorinio poveikio. Tačiau dažniau nei rečiau niežti odą ten, kur ji:

·        Paraudusi;

·        Išsausėjusi ar suskilinėjusi;

·        Išberta, iškilusi ar atšerpetojusi

Niežulys gali būti ilgalaikis ir intensyvus. Nors kūnas tarsi savaime prašo tos vietos stimuliacijos ją trinant ar kasant, dažniau nei rečiau, toks sprendimas ilguoju laikotarpiu neigiamai atliepia jūsų savijautai ir tik labiau sudirgina odą.

Sukėlėjai, sprendimai ir pagalba

Niežulį gali sukelti vabzdžių ar parazitų įkandimai, odos ligos (pvz., dermatitas, egzema ir t.t.), stresas ir nervinės sistemos sutrikimai bei alerginės reakcijos. Daugumą niežtinčių vietų yra gydomos kortikosteroidiniais kremais ir tepaliukais, retu atveju ir per burną vartojamais vaistais.

Rekomenduojama kreiptis į specialistus (dermatologus), jeigu niežulys nepraeina 10-14 dienų ir jo nesumažina jūsų pačių pritaikytos priemonės. Taip pat nedelskite kreiptis, jeigu niežulys veikia visą jūsų kūną, vis plinta ar intensyvėja, atsiranda netikėtai, jį lydi kiti, erzinantys simptomai, kurie trikdo kasdienį darbą ar veiklą. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?