Pjūklas ir kirvis – būtini sodo pagalbininkai, tačiau kaip juos išsirinkti?

2022-02-28

Dienoms ilgėjant, o oro temperatūrai kylant vis aukščiau, sode atsiranda vis daugiau darbų, kurių be tam tikrų pagalbininkų, atlikti paprastai nepavyksta. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad norint atlikti tam tikrus sodo darbus, ypač dažnai prireikia pjūklo bei kirvio. Belieka tik pridurti, kad tiek pjūklas, tiek kirvis tikrai nėra tie pirkiniai, kurių prireiktų dažnai, todėl, nieko keista, kad susiruošus įsigyti šiuos įrankius, neretai iškyla ir įvairių klausimų. Tad jau netrukus – vertingi patarimai visiems, norintiems įsigyti šiuos įrankius.

Kad pjūklas yra tiesiog būtinas pagalbininkas, norint nupjauti medžius ar krūmus savo namų aplinkoje, kokybiškai bei greitai supjaustyti malkas ar tiesiog susmulkinti kokius nors gaminius, dėlto abejonių nekyla niekam. Tačiau šiandien šių prietaisų pasirinkimas yra labai didelis, todėl, siekiant pasirinkti tinkamiausią, dėmesį vertėtų atkreipti į tam tikrus kriterijus. Ypač svarbu išsiaiškinti, kokio tipo pjūklas – akumuliatorinis ar benzininis, geriau atitiktų jūsų poreikius (ypač didelį pasirinkimą akumuliatorinių pjūklų rasite užsukę pigu.lt). Savaime suprantama, esminis skirtumas tarp šių dviejų įrenginių yra jų veikimo principas: akumuliatoriniu pjūklu naudotis galėsite tik tuo atveju, jei akumuliatorius bus įkrautas. Na, o, štai, norint naudotis benzinu pjūklu, reikia turėti galimybę nuolat jį papildyti benzinu. Jei kalbėtume apie tai, kuris iš šių dviejų pasirinkimų yra ekonomiškesnis, nors įvertinti ir sunku, nes viskas priklauso nuo vartotojo poreikių, visgi labiau vertėtu pirmenybę teikti benzininiam pjūklui. Tačiau taip pat svarbu akcentuoti ir tai, kad ekonomiškumas nėra vienintelė sąlyga, į kurią reikia atsižvelgti renkantis šį gaminį – taip pat įvertinkite ir galingumą. Be to, jei domina toks pirkinys, kaip benzininis grandininis pjūklas, atsakingai įvertinti reikėtų ir kuro bei tepalų santykį.

Taip pat reikėtų atsakingai įvertinti ir šio gaminio svorį. Jei sodo darbus atliekate ypač dažnai, o teritorija yra didelė, tokiu atveju vertėtų įsigyti netgi du, skirtingo svorio pjūklus: sunkesnį galėsite naudoti darbinėje erdvėje, šalia sandėliuko ar garažo, na, o, štai, lengvesnis pjūklas puikiai pasitarnaus tuo atveju, kai norėsite nupjauti ar nugenėti sodybos pakraščiuose augančius medžius ar krūmus.

Prakalbus apie pjūklą derėtų pradėti kalbėti ir apie kirvis, nes būtent šis duetas sutinkamas labai dažnai. Jei turite sodą, tai asiras ir daugybė situacijų, kuriuose jums kuo puikiausiai pasitarnaus šis įrankis. Visgi, taip pat svarbu akcentuoti, kad situacijos, kuomet yra reikalingas kirvis, labai įvairios, tai reikėtų pabrėžti, kad geriausia – neapsiriboti vos vienu šios rūšies gaminiu, o įsigyti kelis – skirtingo dydžio ir svorio. Štai, pavyzdžiui, didelis, sunkus bei masyvus kirvis puikiai tiks, kai kaposite malkas žiemai, tačiau, jei jūsų tikslas – tik pasiruošti pliauskų kepsninei, tokiu atveju, reikėtų rinktis mažą ir lengvą kirvuką. Tačiau ne paslaptis ir tai, kad malkų kapojimas yra sunkus fizinis darbus, o kartu – dar ir monotoniškas bei nuobodus. Taigi, labai svarbu atminti, kad šį darbą įveiksite kur kas lengviau, jei kirvis bus parinktas teisingai. Taip, kuomet kalbame apie tokius sudėtinus darbus, kaip malkų kapojimas, tikrai svarbu pasakyti, kad kirvis turi būti didelis bei masyvus, tačiau ir tai dar ne viskas: visgi, svarbu pabrėžti, kad kirvis turi atitikti ir jūsų ūgį. Taigi, kaip žinote, kad pasirinkote pagal savo ūgį tinkamą kirvį? Gera žinia ta, kad tai patikrinti yra visai nesunku: tiesiog suimkite kirvį už rankenos galo ir nuleiskite ranką – jei kirvis lies žemę, vadinasi jums reikalingas mažesnis įrankis. Turėtumėte skaityti toliau, jei domina itin kokybiškų kirvių įsigijimas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?